خرید گل و گیاه آپارتمانی
خرید انواع فرش

طرح های فرش ماشینی

انواع طرح های فرش ماشینی

در این مقاله می خواهیم به طرح های فرش ماشینی بپردازیم که می توانیدذ ان را مطالعه و مشاهد کنید . قالی هایی که می خواهیم درباره آنها صحبت کنیم تقریبا دستبافت گونه هستند و طرح های زیباتری نسبت به قالی های 550 و 450 دارد . شانه ها هرچه بالا تر بروند میتوان گفت که دارای ظرافت بیشتری خواهند بود  . بنابر این فرشهای با تعداد شانه بیشتر دارای طرح های دستبافت گونه و زیباتری خواهند بود . رده یا دسته بندی هفتصد شانه خودش به سه نوع قالی تقسیم می شود که به آنها طرح هفتصد شانه ، هفتصد شانه تبدیلی و هفتصد شانه واقعی اطلاق می شود . در ادامه این مقاله با انواع طرح های فرش ماشینی در تعداد شانه مختلف آشنا میشوید که به شما پیشنهاد میکنیم حتما در ادامه همراه ما باشید.

 

1- فرش ماشینی با 700 شانه

فرش ماشینی 700 شانه واقعی دارای تراکم عرضی 700 است دارای تراکم طولی 2550 است . این قالی دارای کیفیت بسیار بالایی است و به همین خاطر قالی 700 شانه واقعی و یا اصلی کاشان نامیده می شود . نخی که در این نوع قالی ها به کار رفته است همگی آکریلیک هیت ست شده هستند . اما نوع تبدیلی آن از دستگاه هایی بافته شده است که  قبلا 500 شانه بوده اند و اکنون با تغییراتی که در انها بوجود آمده است توانسته اند بوسیله آن قالی 700 شانه ببافند . کیفیت این نوع هفتصد شانه ها بسیار کمتر از نوع اولی است که به آن اشاره کرده ایم . نوع دیگری نیز وجود دارد که دارای 500 شانه است و تقریبا فقط نام هفتصد شانه را به دوش می کشد . طرح هایی که در قالی طرح 700 شانه استفاده شده است تمام از فرش 700 شانه گرفته شده است . یعنی در واقع تنها چیزی که به انها نام هفتصد شانه داده است طرح هایی است که روی ان پیاده شده اند . اما بحث ما طرح های فرش ماشینی 700 شانه واقعی کاشان خواهد بود که می خواهیم به شما معرفی کنیم . این نوع کالا در سه دسته هشت رنگ ، 10 رنگ و 12 رنگ بافته می شود . برخی از این طرح ها در شاخه 8 رنگ عبارتند از طرح های آروین ، آیدا ، آرشیدا ، ارکیده ، اشکان ، برکت ، بهار ، ترلان و چندین نوع طرح دیگر . در شاخه و دسته بندی 10 رنگ هم می توان به طرح های ویولت ، آترینا ، اتریسا ، اساطیر ، اهورا ، داراب ، بنیتا ، خشتی ، مهبد ، دلسا و دیگر انواعی که باید آنها را در ادامه دسته بندی شرکت فروشگاهی هانی فرش مشاهده بفرمایید .

مشاهده کنید : محصولات فرش 700 شانه کلیک کنید

 

2- فرش ماشینی به صورت 1000 شانه

نوع دیگر قالی های ماشینی ، فرش ماشینی 1000 شانه است که می توان گفت طرح های بسیاری دارد و از هفتصد شانه ها بسیار زیباتر است . این نوع قالی ها نیز در دسته بندی 8 الی 10 رنگ قرار می گیرند که به انها اشاره می کنیم . از طرح های موجود در فرش هانی 10 رنگ را خدمت شما نام می بریم که عبارتند از : طرح های گلسار ، نیلوفر ، آروشا ، اعجاز ، افسون ، بستون ، تبسم ، ترانه ، حریر ، خورشید ، دلسا ، دیوان ، سوگلی ، شاه عباسی ، شمس و چندین نوع دیگر که می توانید در سایت فروشگاه اینترنتی فرش ماشینی هانی فرش مشاهده بفرمایید .

مشاهده کنید : محصولات فرش 1000 شانه کلیک کنید

 

3- فرش ماشینی 1200 شانه

طرح های بعدی که می توان آنها را نام برد طرح های فرش ماشینی 1200 شانه و در شاخه هشت رنگ می باشد . این دسته بندی دارای تراکم بسیار بالا و ریز بافتی هستند . طرح های بسیار زیبا که اگر برایتان دوام مهم نیست توصیه می کنیم از این قالی ها استفاده کنید چون دارای طرح های دستبافت گونه بسیار زیبایی هستند . این طرح ها در شاخه هشت رنگ عبارتند از : حوض نقره ، حوض طلا ، روناک ، زرنگار ، زیگورات ، سارینا ، سامی ، سناتور ، صاحبقران ، طاووس ، گلستانه و یوتیک .

مشاهده کنید : محصولات فرش 1200 شانه کلیک کنید

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا