خرید گل و گیاه آپارتمانی
خرید انواع فرش

کیفیت فرش ماشینی

ویژگی های فرش ماشینی خوب و باکیفیت

ویژگی های فرش ماشینی خوب و با کیفیت

امروزه بیشتر افراد در خانه های خود به جای فرش های دستباف از فرش های ماشینی استفاده می کنند . زیرا قیمت فرش ماشینی نسبت به قیمت فرش دستباف پایین تر است و از نقش و نگار جذاب تری برخوردار هستند . در این مقاله شما عزیزان را با ویژگی های فرش ماشینی با کیفیت و هر آنچه که بر کیفیت فرش موثر است آشنا می کنیم.

با وجود تنوع بسیار زیاد فرش ماشینی در بازار فرش ، تشخیص و خرید فرش ماشینی با کیفیت کار آسانی نیست زیرا افراد سود جو همواره به دنبال سود و منفعت خود هستند و اجناس درجه 2 یا 3 را به جای فرش های ماشینی درجه یک و با کیفیت به مشتریان فرش با قیمتی نسبتا پایین تر می فروشند.

 

عوامل موثر بر کیفیت فرش ماشینی

از مهم ترین عواملی که بر کیفیت فرش ماشینی نقش اساسی دارد ، نخ به کار رفته در فرش می باشد . چرا که طول عمر فرش را جنس نخ خاب فرش مشخص می کند . امروزه در بیشتر کارخانه های تولید فرش ماشینی از الیافی چون : اکریلیک هیت ست شده ، پلی استر ، پلی پروپلین و ... استفاده می کنند که از بهترین نخ ها در فرش ماشینی می توان از اکریلیک نام برد . نخ اکریلیک طی مراحلی توسط دستگاه هیت ست در نساجی ها ، دارای ویژگی های خاصی می شود ، به طوری که فرش اکریلیک می تواند یک اتو یا قابلمه داغ را به مدت 5 دقیقه بدون هیچ آسیبی تحمل کند . برای آشنایی بیشتر با نخ اکریلیک هیت ست شده کلیک کنید.

دومین عامل در کیفیت فرش ، دستگاه بافندگی فرش است . بهترین دستگاه های بافندگی فرش ماشینی که در بیشتر کارخانجات تولیدی فرش استفاده می شود عبارتند از :  Van de Wiele واندویل بلژیک ، Schonher شونهر آلمان ، HCI ،  HCP

در پشت تمامی فرش های ماشینی برچسبی وجود دارد که تمامی اطلاعات فرش در پشت آن ذکر شده است.

تراکم و شانه نیز نقش مهمی در کیفیت و طول عمر فرش دارند . هرچه شانه و تراکم فرش بیشتر باشد ، فرش سفت تر و مقاوم تر و همچنین شفاف و لطیف تر می شود.

 

ویژگی های فرش ماشینی با کیفیت

قبل از خرید فرش ماشینی مطمئن شوید فرش دارای هیچ عیب و نقصی نیست و از نظر ظاهری مشکلی ندارد مثل : پارگی ، سوختگی ، تو رفتگی در فرش ، بلند و کوتاهی خاب فرش و ... چرا که فرش های بی کیفیت و درجه دو اکثر این مشکلات را دارند یا حتی پیش می آید فرش از وسط به صورت قرینه نباشد . قیمت فرش های بی کیفیت و درجه دو به طور معمول از فرش های درجه یک کمتر است ، اما افراد متقلب چنین فرش هایی را با عنوان هایی چون : فرش تخفیفی ، فرش ارزان تر از کارخانه ، فرش ارزان قیمت و ... به فروش می رسانند.

 

اگر قصد خرید فرش ماشینی را دارید ، حتما فرش خود را از مکانی مطمئن و با ضمانت و گارانتی تهیه کنید.

 

خرید فرش ماشینی با کیفیت و درجه یک

هانی فرش تولید کننده و عرضه کننده فرش ماشینی کاشان با بالاترین کیفیت ++A بافته شده توسط بهترین و بروزترین دستگاه های دنیا و الیاف سوپر درجه یک ممتاز ( 100% اکریلیک هیت ست شده ) با ضمانت می باشد . هانی فرش تمامی محصولات خود را به قیمت تولیدی و با 10 سال ضمانت کیفی به شمتریان عزیز در هرکجای ایران عرضه می کند ( فرش کاشان به قیمت کارخانه ) . خرید فرش به صورت حضوری و یا خرید اینترنتی فرش به میل مشتری انجام می گیرد . برای مشاهده گالری فرش های ماشینی کاشان و قیمت آنها به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید. ( فروش فرش به قیمت عمده )

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا