خرید گل و گیاه آپارتمانی
خرید انواع فرش

راهنمای خرید فرش ماشینی درجه یک

راهنمای خرید فرش ماشینی درجه یک

راهنمای خرید فرش ماشینی درجه یک

خرید فرش درجه یک و با کیفیت و همچنین شناخت فرش درجه یک از فرش های درجه دو و فرش درجه سه از دغدغه های مهم یک خانواده ایرانی در خرید فرش است. اما بیشتر افراد در خرید فرش ماشینی به قیمت فرش دقت بیشتری نسبت به کیفیت و نوع آن دارند. مطالب تهیه شده برای آشنایی با طریقه شناخت فرش ماشینی درجه یک از فرش های درجه دو و تفاوت فرش ماشینی درجه یک با دیگر فرش ها می باشد و با خواندن مطلب زیر با راهنمای خرید فرش ماشینی درجه یک و با کیفیت آشنا خواهید شد.


فرش های ماشینی با درجه کیفی بالا ( فرش درجه یک )

از مهم ترین عواملی که به یک فرش مرغوب و درجه یک مرتبط می شود نوع الیاف به کار رفته در فرش و دستگاه بافت فرش می باشد. معمولا در تولید بهترین فرش های ماشینی از نخ های هیت ست شده استفاده می شود. به طور کلی فرش های ماشینی از الیافی چون : اکریلیک ، پلی استر ، پلی پروپلین و بی سی اف بافته می شوند که در بین این الیاف رتبه اول به اکریلیک هیت ست شده داده می شود زیرا نخ اکریلیک در فرش ماشینی باعث ویژگی هایی چون مقاومت بسیار بالا در برابر گرد و غبار ، نور و گرما ، پاخوردگی زیاد می شود چرا که فرش های اکریلیک توانایی این را دارند تا یک اتو یا قابله داغ را به مدت پنج دقیقه بدون هیچ آسیب تحمل کنند. تا اینجا با یکی از موارد فرش ماشینی مرغوب و ممتاز آشنا شدید اما یکی دیگر از ویژگی های فرش درجه یک ، دستگاه بافت آن است. امروزه در بیشتر کارخانه تولید فرش ماشینی از بهترین و بروز ترین دستگاه های بافت فرش ماشینی مانند : HCI ، HCP ، Schonherr که ساخت کشور های بلژیک و المان هستند استفاده می شود و بالاترین درجه کیفی فرش ماشینی به فرش هایی تعلق می گیرد که بافته شده توسط بهترین دستگاه ها و الیاف فرش ماشینی می باشند. ادامه مطالب در رابطه با ویژگی های فرش ماشینی ممتاز و فرش درجه یک از دیگر فرش ها.

+ بیشتر بدانید : ویژگی های یک فرش درجه یک

 

مشخصات و ویژگی های فرش ماشینی درجه یک و با کیفیت

در فرش های ماشینی معیوب و بی کیفیت که معمولا توسط دستگاه های قدیمی بافته می شوند ، ممکن است دستگاه پیش نرود و نقشه چندین بار تکرار شود. در هنگام خرید حتما به زمینه فرش دقت کنید. فرش های ماشینی اکریلیک هستند و به فرش های ضد حساسیت معروفند. اگر بعد از مدتی از خرید فرش ، پرز دهی غیر معمول مشاهده شد می توان گفت فرش خریداری شده درجه یک نیست و از الیاف اکریلیک بافته نشده است. اندازه چسب آهار فرش نباید بیش از اندازه باشد زیرا موجب معیوب شدن و خراب شدن فرش می شود. توجه داشته باشید ارتفاع نخ خاب فرش نباید بیشتر از 10 میلی متر باشد زیرا موجب کاهش مرغوبیت فرش می شود. قبل از خرید فرش به طور کامل پشت و روی فرش را ببینید تا در فرش آثاری از جای تیغ ، کسری نخ خاب ، پارگی ، سوختگی یا وصله نباشد. طول ریشه های فرش باید به یک اندازه و در یک راستا باشد.

مرحله شیرینگ یا پرداخت فرش ماشینی باید به طور دقیق صورت گرفته باشد زیرا اگر این مرحله از فرش به درستی انجام نشود فرش به صورت راه راه به نظر می رسد و بر روی زمینه فرش تیکه هایی از نخ های کوتاه و بلند مشاهده می شود. بر روی زمینه فرش ماشینی نباید تو رفتگی یا جاهای خالی مشاهده شود زیرا این مشکل در هنگام پارگی فرش اتفاق می افتد و بافنده متوجه آن نشده است. با به کارگیری مطالب بالا می توانید بهترین فرش ماشینی را خریداری کنید. اگر قصد خرید مستقیم فرش ماشینی را دارید و دوست دارید یک فرش بادوام را خریداری کنید پیشنهاد ما به شما فرش هایی است که دارای شانه و تراکم فرش بیشتری هستند زیرا فرش هایی که تراکم و شانه بیشتری دارند دوام بیشتری نسبت به دیگر فرش ها دارد.


خرید فرش ماشینی درجه یک و اصیل

فروشگاه فرش ماشینی هانی مکانی مناسب برای خرید مطمئن فرش اصیل ، فرش کاشان می باشد. مشتریان عزیز می توانند با دیدن از طرح و نقش فرش های موجود در سایت ، فرش دلخواه خود را انتخاب کرده و به همرا ضمانت نامه کتبی فرش در عرض یک الی دو هفته فرش خود را به همرا ارسال رایگان فرش و پرداخت وجه فرش در هنگام تحویل درب منزل تحویل بگیرند.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا