خرید گل و گیاه آپارتمانی
خرید انواع فرش

روانشناسی رنگ فرش ماشینی

معنی و مفهوم رنگ فرش های ایرانی از نظر روانشناسی

تاثیر رنگ فرش

معمولا افراد براي بالابردن سطح انرژي و آرام شدن به حياط خانه رفته و با ديدين گل و گياهان و رنگ هاي طبيعي حال و هوايش را عوض مي کند. همان طور که فرش بيشترين فضاي خانه در بر مي گيرد اولين وسيله اي است که ما بيشتر به آن نگان مي کنيم و از طرح و رنگ آن لذت مي بريم. براي آشنايي با روانشناسي رنگ ها در فرش مطالب زير را دنبال کنيد.

رنگ فرش تاثير زيادي بر فضاي اتاق دارد و مي تواند يک فضاي کوچک را بزرگ نشان دهد يا بالعکس در نتيجه ديگر نيازي به نوسازي يا جا به جايي ديوار ها نيست و تنها با خريد يک فرش مي توان فضا را به دلخواه متابقت داد.

شايد اين سوال برايتان پيش آمده باشد که چگونه مي توان به فضاي خانه زندگي بخشيد. در جواب به اين سوال بايد گفت اولين چيزي که بر روي ما تاثير بسيار زيادي مي گذارد رنگ فرش در خانه است که با کمي برنامه ريزي مي توانيد فرشي را انتخاب کنيد که فضاي خانه را دلپذير تر و زيبا تر جلوه دهد.


روانشناسي در انتخاب رنگ فرش ماشيني

فرش ماشيني زمينه زرد ، رنگ زرد در فرش ماشيني نشانه نور و روشنايي و همچنين مظهر دانش و دانايي باشد.

فرش ماشيني زمينه قرمز ، اين رنگ مي تواند به چندين صورت در فرش قرار بگيرد و داراي درخشندگي بالايي بوده همچنين تاريک شدن فرش نيز آسان نيست.

فرش ماشيني زمينه آبي ، رنگ آبي در فرش باعث آرامش اعصاب و ايجاد نيروي دفاع مي شود. رنگ آبي نشن دهنده روح و معنويت مي باشد.

فرش ماشيني زمينه سبز ، رنگ سبز در فرش نشان دهنده اميدواري و آرامش است و بين روح و جسم هماهنگي ايجاد مي کند. اين رنگ از مخلوط دو رنگ زرد و آبي به وجود مي آيد که سبب کاهش فشار خون و آرامش اعصاب مي شود.

فرش ماشيني رنگ نارنجي ، رنگ نارنجي از مخلوط دو رنگ زرد و قرمز تشکيل شده است که سبب بخشيدن انرژي به انسان مي شود و هرچه مقدار رنگ قرمز بيشتر شود فرش پر رنگ تر شده و سبب ايجاد آرامش بيشتر و کاهش خستگي مي شود.

فرش ماشيني زمينه بنفش ، رنگ بنفش در فرش ماشيني سبب آرامش و تصفيه خون شدهذو همچنين نشان دهنده بي خبر بودن است.

فرش زمينه سرمه اي ، به دليل انرژي زياد باعث از بين بردن استرس و ناراحتي مي شود که از مخلوط دو رنگ سبز و آبي تشکيل شده است و سبب شادي نيز مي شود.

فرش زمينه کرم ، رنگ کرم از مخلوط دو رنگ زرد و سفيد به وجود آمده است که سبب ظرافت و پاکي و همچنين آرامش بخش نيز مي باشد.


انتخاب بهترين رنگ فرش ماشيني:

تا اينجا با انواع رنگ بندي فرش و خواص رنگ در فرش آشنا شديد حال بهترين رنگ فرش چيست

انتخاب رنگ فرش به عواملي چون مطابقت دادن فرش با دکوراسيون ، سليقه افراد ، مکان خانه و غیره بستگي دارد. تا آنجا که امکان داريد از فرش هاي زمينه روشن مانند فرش زمينه کرم استفاده کنيد زيرا فرش هاي روشن باعث ايجاد فضاي شاد و پر انرژي مي شوند و از فرش هاي تيره رنگ مانند فرش زمينه سرمه ای در فضاهاي بزرگ استفاده کنيد تا مکاني گرم و صميمانه به وجود بياورد و فرش هاي زمينه روشن را درمکان هاي کوچک استفاده کنيد تا فضا را بزرگ تر جلوه دهد .

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا