خرید گل و گیاه آپارتمانی
خرید انواع فرش

عوامل موثر بر قیمت فرش ماشینی

قیمت فرش ماشینی و عوامل تاثیر گذار قیمت فرش

قیمت فرش ماشینی بر چه اساسی می باشد

فرش ها به دسته های مختلفی تقسیم می شوند و هر یک ویزگی هایی دارند. در مطالب پایین با عوامل تاثیر گذار بر قیمت فرش ماشینی آشنا می شوید. فرش های ماشینی بر اساس ویژگی هایی چون تراکم و شانه فرش ، ابعاد فرش ، نوع الیاف بافته شده در فرش قیمت گذاری می شود که از مهم ترین دلایل قیمت فرش این موارد هستند. در ادامه این مقاله توضیحات کامل برای قیمت فرش ماشینی و عوامل تاثیر گذار قیمت فرش قرار داده شده است.


عوامل تاثیر گذار بر قیمت فرش

تراکم و شانه فرش

دو مشخصه فرش ماشینی تراکم و شانه فرش می باشد. به تعداد گره در هر متر مربع از طول فرش تراکم فرش و به تعداد گره در هر متر مربع از عرض فرش را شانه می نامند. هرچه مقدار تراکم فرش بیشتر باشد فرش فشرده تر و سفت تر می شود و هرچه شانه فرش بیشتر شود فرش بافته شده ریز نقش تر ( فرش دستباف گونه ) می شود. مانند فرش ماشینی 1200 شانه تراکم 3600 این نوع از فرش دارای بالاترین تراکم و شانه در صنعت فرش ماشینی است. هرچه مقدار تراکم و شاتنه در فرش بیشتر شود قیمت فرش نیز بیشتر می شود و رابطه ای دو طرفه دارند.


ابعاد فرش ماشینی

فرش های ماشینی معمولا در ابعاد استاندارد یعنی فرش 6 متری ، فرش 9 متری و فرش 12 متری بافته شده و مشتری خریداری می کنند اما مشتری می تواند ابعاد دلخواه خود را سفارش دهد. هرچه ابعاد و سایز فرش بیشتر باشد قیمت روز فرش نیز تغییر می کند در نتیجه ابعاد فرش نیز در قیمت فرش تاثیر دارد. پس فرش 12 متری باید از ما بقی فرش ها گران تر باشد.


الیاف بافته شده در فرش

امروزه بیشتر فرش های بافته شده در بازار از جنس الیافی چون ، بی سی اف ، پلی استر ، فرش اکرلیک هیت ست ( آکریلیک ) بافته می شوند که از بین این الیاف بافته شده در فرش اکرلیک هیت ست از همه بهتر است و دوام و کیفیت بیشتری دارد و بی کیفیت ترین این الیاف بی سی اف می باشد و پلی استر نیز در درجه قبلی اکرلیک قرار می گیرد.برای آشنایی با الیاف اکرلیک هیت ست از قسمت مقالات استفاده نمایید.


تا اینجا با عواملی که در قیمت فرش موثر است آشنا شدید. بهتر است بدانید که فرش ماشینی کاشان از بهترین فرش های ماشینی هستند که دارای بهترین کیفیت و بالاترین درجه کیفی فرش می باشد و اگر قصد خرید فرش را دارید بهتر است از فرش های ماشینی کاشان را خریداری کنید.

فروشگاه آنلاین فرش ماشینی هانی عرضه انواع فرش ماشینی کاشان به قیمت کارخانه . تمامی فرش های داخل سایت درجه یک و صد در صد اکرلیک هیت ست می باشند. خریداران عزیز می توانند فرش ماشینی مورد سلیقه خود را انتخاب کنند و فرش را به قیمت منصفانه با ارسال رایگان فرش تحویل بگیرند.

 

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا