خرید گل و گیاه آپارتمانی
خرید انواع فرش

نحوه پهن کردن فرش در منزل

نکاتی در رابطه با نحوه پهن کردن فرش

کف پوش خانه ها از جمله فرش و گلیم نقش مهمی در دکوراسیون خانه های ایرانی ها دارد و جذابت خاصی را به همراه خود به خانه می آورد و در کمتر خانه ای پیدا می شود حتی یک تخته فرش هم وجود نداشته باشد.نتخاب طرح و رنگ فرش به خود شخص و سلیقه آن بستگی دارد اما باید بدانیم فرش را در کجا و چگونه پهن کنیم. بیشتر ما فرش هایی را در نظر می گیریم که تمام کف خانه را بپوشاند و طوری قرار گیرد که مبل ، صندلی و غیره بر روی فرش قرار گیرد. اما این روش همیشه جوابگو نیست و بهتر است فرش خود را در تمام جهت ها در نظر بگیریم و مواد دیگر را امتحان کنیم. با خواندن مطالب تهیه شده با قوانین پهن کردن فرش آشنا می شوید تا فضایی بسیار جذاب و زیبا به وجود بیاوریم. در ادامه نیز باید بیان داشت در این مقاله سعی شده است توضیحات اصلی برای نحوه پهن کردن فرش در منزل متناسب با دکوراسیون برای کاربران داده بشود.

 

نکات مهم در پهن کردن فرش

نکته دوم ، چیدمان فرش و مبل ، برای خانه فرشی را در نظر بگیریم که پایه های جلویی مبل بر روی فرش قرار گیرد و پایه عقبی فرش نیز بر روی زمین باشد این روش در دکوراسیون خانه بسیار کارساز است و لوه خاصی به خانه می دهد. برای پایه های جلویی مبل تیکه هایی از موکت یا هرچیز دیگر تهیه کرده و زیر دو پایه جلویی مبل بگذارید تا فرش توسط وزن مبل کوبیده نشود و فشار نیاورد.

نکته دوم در پهن کردن فرش این است که پایه های عقبی مبل یا هر چیز دیگر خارج از فرش باشد با این کار کنترل فضای خانه را به دست میگیرید و به این وسیله کنتراست با کفپوش نیز ایجاد می شود.


نکته سوم ، این فاکتور به اندازه ی کفپوش خود بستگی دارد. اگر فرش تمام فضا را پر می کند اصلا لازم نیست دو پایه عقبی مبل یا چار پایه بر روی زمین باشد.

نکته چهارم در رابطه با چیدمان قالیچه ، اگر فرش یا قالیچه ای بسیار زیبا و جذاب دارید آن را طوری پهن کنید که هیچ وسیله ای بر روی آن نباشد این کار سبب بهتر دیده شدن فرش می شود.

نکته پنجم در پهن کردن فرش ، باید فرش را به گونه ای پهن کنید که با دیوار حد اقل 40 تا 50 سانت فاصله داشته باشد این کار بیشتر در فضا های کوچک استفاده می شود و تاکید بر فاصله 40 تا 50 سانت نمی شود فقط کافی است فاصله فرش با دیوار از 20 سانت به بالا باشد.


نکته ششم پهن کردن فرش در اتاق خواب ، برای اینکه تخت خواب جذاب تر و زیبا تر نشان داده شود فرشی در نظر بگیریم که حد اقل نیم متر از کناره های تخت خواب بیرون باشد تا هنگامی که از روی آن بلند می شویم پاهایمان بر روی فرش قرار بگیرد با این کار هم اتاق زیبا تر و هم تخت خواب جذاب تر می شود.


نکته هفتم در پهن کردن فرش در آشپز خانه و زیر میز ناهار خوری: فرشی را برای زیر میز ناهار خوری انتخاب کنیم  که از هر طرف 60 تا 70 سانت از میز بیرون بزند تا هنگامی که صندلی را به عقب می کشیم سر نخورد و بر روی فرش قرار بگیرد.


نکته هشتم برای پهن کردن فرش راهرو ، اگر در خانه راهرو دارید آن ها را با فرش های باریک و مستطیل شکل پر کنید این کار فضای راهرو را بسیار جذاب می کند.

نکته نهم در ترکیب رنگ فرش در سالن ، هیچ وقت سعی نداشته باشید تا رنگ فرش را با دیگر وسایل خانه ست کنیم زیرا این کار فضای خانه را بی روح و دلگیر می کند و به جای یک فرش بزرگ از چند فرش کوچک در فضا استفاده نماییم.

با خواندن مطالب  بالا از پهن کردن فرش چیز هایی یاد گرفتید اما پهن کردن فرش و تغییر دکوراسیون سلیقه ای است و هر کس هر طور که بخاهد می تواند به شیوه ای فرش را پهن کند. و می توانید قوانین و نکات بالا را دور بزنید و به میل خود پیش بروید.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا