خرید گل و گیاه آپارتمانی
خرید انواع فرش

طریقه شستشو تابلو فرش

طریقه شستشو و تمیز کردن تابلو فرش

نحوه شستشو تابلو فرش های ابریشمی و معمولی

تابلو فرش های ماشینی انواع مختلفی چون ، تابلو فرش منظره ، تابلو فرش چهره ، تابلو فرش سفارشی , تابلو فرش آیه , تابلو فرش محیط و غیره می باشند که بیشتر افراد در شستشو تابلو فرش در منزل مشکل دارند و ترس این را دارند که تابلو فرش تغییر رنگ بدهد یا از بین برود با خواندن مطالب زیر با طریقه شستشو تابلو فرش اشنا می شوید و می توانید تابلو فرش را با خیال راحت شستشو دهید. در ادامه این مقاله توضیح طریقه شستشو و تمیز کردن تابلو فرش به صورت کامل برای کاربران داده شده است.

تابلو فرش از وسایل تزئینی است که در بیشتر خانه ها وجود دارد و شستشو تابلو فرش برای اولین بار کار آسانی نیست و شاید دچار تغییر رنگ و تغییر حالت بدهد بنا بر این سایت هانی فرش مطالب زیر را برای راه های آسان شستشو تابلو فرش در خانه تهیه کرده است:

بهترین کار برای تمیز کردن تابلو فرش تحویل آن به قالیشویی است ولی اگر قصد دارید تابلو فرش را داخل خانه شستشو دهید باید روش های زیر را انجام دهید

اولین قدم در شستشوی تابلو فرش این است که آن را از قاب خود جدا کنیم. دومین گام جارو کشیدن تابلو فرش است زیرا قبل از شستشو باید ذرات گرد و غبار از تابلو فرش ماشینی خارج شود تا بعد از شستشو تیره رنگ نشود.

سپس در این مرحله از پس ندادن رنگ تابلو فرش مطمئن شوید و مقداری شامپو فرش را با آب سرد مخلوط کرده و با یک اسفنج نرم سطح آن را شستشو دهید. ( بهتر است به صورت یکنواخت و سریع انجام شود )

در گام چهارم و در مرحله آخر برای خشک کردن تابلو فرش آن را در محیطی گرم و بر روی زمین پهن می کنیم مکان انتخاب شده برای پهن کردن تابلو فرش باید دور از نور خورشید باشد تا رطوبت آن تبخیر شده وفرش به خوبی خشک می شود.


نکات مهم در شستشو تابلو فرش

نکته اول ، در شستشوی تابلو فرش های ظریف مانند شستشو تابلو فرش ابریشم یا غیره از شوینده هایی با پایین ترین خاصیت اسیدی استفاده کنیم. زیرا مواد شوینده با خاصیت اسیدی بالاباعث از بین رفتن بافت تابلو فرش می شود.

نکته دوم ، در هنگام خشک کردن فرش هرگز آن را بر روی بند یا در معرض نور خورشید قرار ندهیم زیرا باعث از بین رفتن بافت فرش می شود و از ، تغییر رنگ و جلو گیری از ادغام رنگ تابلو فرش می شود.

نکته سوم ، برای گرد گیری هفتگی خانه بهترین راه برای تمیز کردن تابلو فرش جارو کشیدن آن می باشد زیرا شستشوی زیاد تابلو فرش باعث آسیب به آن می شود.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا