خرید گل و گیاه آپارتمانی
خرید انواع فرش

همه چیز در مورد فرش ماشینی کاشان

همه چیز درباره فرش ماشینی کاشان

همه چیز در رابطه با فرش ماشینی کاشان

شهر کاشان از نخستین شهر هایی است که اولین ریشه ها را بر تار و پود قالی زده است و به مرور زمان توانست دارای اولین کارخانه های بافت فرش ماشینی شود و نام خود را جز اولین شهر های تولید فرش قرار دهد. 7500 سال پیش اولین قالی های دستبافت را در شهر کاشان بافتند و این شهر با بیش از 150 سال است که در زمینه تولید فرش ماشینی قدم برداشته و امروزه دارای صد ها واحد تولیدی و بافت فرش و پنج شهرک صنعتی بسیار بزرگ است. شهر کاشان توانسته است با دانش و حرفه ای به تولید انواع فرش ها ازجمله ، فرش ماشینی 700 شانه ، فرش 1000 شانه ، فرش 1200 شانه ، گلیم فرش ، تابلو فرش و غیره با بالاترین کیفیت پرداخته است. شهر کاشان همواره یکی از بزرگ ترین صادر کنندگان فرش ماشینی دنیا می باشد به طوری که در سال حدود 11 ملیون متر مربع صادرات فرش دارد. فرش کاشان در یونسکو با شماره 00383 ثبت گشته است. در این مقاله سعی شده است درباره فرش ماشینی کاشان و توضیحات کامل برای خرید فرش کاشان برای کاربران قرار داده بشود.


تاریخچه فرش ماشینی کاشان

کاشان شهر فرش ماشینی دنیا شناخته شده و به عنوان پایتخت فرش نام برده شده است. اولین کارخانه ریسندگی در کاشان  در سال 1313 تاسیس شد و در گذشت زمان کارخانه های صنعتی زیادی در رابطه با تولید فرش ماشینی و ریسندگی ایجاد شدند که امروزه بیش از 700 کارخانه تولید فرش ماشینی در خود جای داده است تا فرش های با کیفیت و مرغوبی را به دست مردمان کشور ایران و دیگر کشور ها برساند.


ویژگی فرش ماشینی کاشان

از زیبا ترین طرح های فرش ماشینی که امروزه در بیشتر خانه ها پهن شده است طرح فرش های ماشینی کاشان می باشند. فرش های ماشینی کاشان از جمله فرش 700 شانه ، فرش 1000 شانه ، فرش 1200 شانه دارای ویژگی هایی همچون ، دارا بودن رچ بر روی فرش که بین 30 تا 45 رچ می باشد ، دارا بودن حاشیه لاکی و سرمه ای رنگ ، داشتن ترنج مایل به بیضی ، دارا بودن طرح گلدان و لچک بر روی نقش فرش ، همچنین تعداد رنگ فرش از جمله ، فرش 8 رنگ ، فرش 10 رنگ ، فرش 12 رنگ می باشد.


چگونگی طرح های فرش ماشینی کاشان

اکثر فرش های ماشینی کاشان از ترکیب نقش های تزئینی استفاده شده است که روش بافته شدن آن بر روی فرش ماشینی به این صورت است که فرش ماشینی دارای دو قسمت ترنج مرکز و لچک های مربوط به ترنج تشکیل شده است. ترنج مرکزی فرش ماشینی کاشان مانند دیگر فرش ها دارای چندین ترنج که متحد المرکز است بوده و ترنج میانه فرش هم با طرح های شاخه و گل طراحی گشته است. حاشیه ی فرش های ماشینی کاشان دارای نقش های بزرگی هستند که مانند دو برگ در دو سمت شاخه و چهار نوع کوچک تز همان نوع است. در زمینه فرش ماشینی کاشان از طرح های شاخه برگ مانند مانند گل نیلوفر ، گل سرخ ، برگ های نوک تیز و باریک استفاده شده است.


ابعاد فرش ماشینی کاشان

فرش های ماشینی کاشان در تمامی ابعاد استاندارد ( فرش شش متری ، فرش نه متری ، فرش دوازده متری ) بافته می شود و در بعضی از فرش ها سفارش ابعاد دلخواه نیز پذیرفته می شوند. فرش ماشینی کاشان ( فرش هفتصد شانه ، فرش هزار شانه ، فرش هزار و دویست شانه ) دارای ابعاد بزرگی هستند که طرح فرش های آن معمولا بدون ترنج بوده و به جای آن از طرح های اسلیمی استفاده گکشته است.


فرش ماشینی ابریشم کاشان

فرش های ماشینی ابریشم کاشان از طرح های جدید فرش کاشان می باشد که به وسیله تصاویر گذشته و سنت باستانی کشور بافته می شود.در قالی ابریشم معمولا از تصاویری چون:حیوانات ، گیاهان و درختان ، موجودات خیالی ، سوارکاری و شکار یا از اژدهای گرنده استفاده شده است.


رنگ فرش ماشینی کاشان

فرش های ماشینی کاشان در انواع طرح ها و رنگ ها بافته می شوند و از پنج قسمت از نظر نوع رنگ تقسیم می شوند:رنگ مله ای(نارنجی و مقدار اندکی از رنگ زرد) رنگ شکری ( کرم ) دوغی ( صورتی پر رنگ ) می شوند. فرش ماشینی معمولا از رنگ های فرش ماشینی کرم ، فرش زمینه سرمه ای ، فرش زمینه آبی ، فرش زمینه گردویی ، فرش زمینه ترمه ای ، فرش زمینه بادامی ، فرش زمینه بنفش ، فرش زمینه روناسی و غیره هستند.


هانی فرش کاشان ، شهر فرشی اینترنتی برای خرید آسان و مطمئن فرش ماشینی کاشان با ضمانت و گارانتی و تضمین بهترین کیفیت فرش با ارسال رایگان فرش به تمام نقاط کشور و پرداخت وجه فرش درب منزل می باشد.

 

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا