خرید گل و گیاه آپارتمانی
خرید انواع فرش

فرش 1200 شانه اکریلیک

ویژیگی های فرش ماشینی 1200 شانه اکریلیک

فرش که از مهم ترین اجزای دکوراسیون خانه هر ایرانی است امروز رونق بسیار چشمگیری در صنعت قالی بافی به خود گرفته و شهر هایی چون یزد ، کرمان ، مشهد ، کاشان و ... را به بزرگ ترین تولید کنندگان فرش در ایران تبدیل کرده است به طوری که شهر کاشان با داشتن بیش از 500 واحد تولید و تکمیل فرش ماشینی و همچنین داشتن بافندگان فرش دستباف بسیار به قطب تولید فرش ایران شناخته می شود . با وجود قیمت بالای فرش دستباف ، نیاز اکثر افراد به فرش ماشینی بیشتر شد و طی چند سال گدذشته انواع فرش ماشینی به بازار ارائه گردید که یکی آنها فرش ماشینی 1200 شانه است.

 

مشخصات و ویژگی های فرش 1200 شانه

همانطور که گفته شد امروزه فرش های ماشینی مختلفی در بازار و نمایشگاه های فرش وجود دارند که می توان به : فرش 700 شانه ، طرح 700 ، 1000 شانه ، فرش گل برجسته و ... اشاره کرد که در این مقاله شما عزیزان را با فرش 1200 شانه آشنا می کنیم.

1-تراکم در فرش 1200 شانه

این فرش زیبا معمولا به صورت فرش 1200 شانه تراکم 3600 ( بدین معنا که در هر متر مربع از عرض فرش 1200 گره و در هر متر مربع از طول فرش 3600 گره وجود دارد ) در بازار یافت می شود و اغلب دارای نقش و نگاری سنتی هستند زیرا هرچه تراکم و شانه در فرش ماشینی بیشتر باشد ، فرش ریز نقش تر شده و طرح های بیشتری در خود جای می دهد و به همین دلیل به فرش طرح دستباف یا فرش دستبافگونه مشهور هستند.

 

2-تعداد رنگ به کار رفته

از آنجایی که فرش های 1200 شانه نقوشی شلوغ تر از دیگر فرش ها دارد ، تعداد رنگ بالا در زمینه این فرش چندان زیبا و دلنشین نمی شود و به همین دلیل در زمینه این فرش 8 نوع رنگ به کار می رود یا به عبارتی فرش 1200 شانه 8 رنگ است.

جهت مشاهده طرح فرش های 1200 شانه و آشنایی با قیمت فرش 1200 شانه وارد قسمت گروه بندی محصولات در وب سایت هانی فرش کاشان شوید

 

3-ارتفاع نخ خاب

با توجه به اطلاعاتی که در مقالات گذشته داده شد تعداد تراکم در فرش با اندازه و ارتفاع نخ خاب فرش رابطه عکس دارد و هرچه تراکم در فرش بیشتر باشد ، ارتفاع نخ خاب کمتر می شود و ارتفاع استاندارد نخ خاب در فرش 1200 شانه 1±6 میلی متر است و همین امر سبب شده تا نقوش فرش خود نمایی بیشتری داشته باشند و بهتر به چشم بخورند.

 

4-ظرافت و زیبایی

بعد از فرش 700 شانه تراکم 2550 پرفروش ترین فرش ماشینی در بین ایرانیان فرش 1200 شانه است که دلیل آن ، ظرافت و زیبایی چشمگیر این نوع از فرش ماشینی می باشد.

 

5-نوع نخ به کار رفته

بهترین نخ به کار رفته در فرش هزار و دویست ، نخ اکریلیک هیت ست شده است که مزیت های بسیاری نسبت به الیافی چون پلی استر و بی سی اف دارد که از مهم ترین آنها : بدون پرز و ضد حساسیت ، مقاومت بالا در برابر فشار و سایش ، مقاومت در برابر نور و گرما ، رطوبت و ... به طوری که این فرش می تواند یک اتو یا غابلمه داغ را به مدت 5 دقیقه بدون هیچ آسیبی تحمل کند.

 

6-قیمت فرش 1200

ویژگی های ذکر شده سبب شده تا فرش 1200 شانه ماشینی فرایند تولید پیچیده تری داشته باشد و قیمت بیشتری نسبت به فرش های 700 و 1000 شانه داشته باشد اما بهترین و زیباترین فرش برای دکوراسیون های شیک و مدرن محسوب می شود.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا