خرید گل و گیاه آپارتمانی
خرید انواع فرش

آیا فرش گل برجسته خوبه؟

اطلاعاتی در رابطه با فرش ماشینی گل برجسته

با توجه به پیشرفت های صنعت قالی بافی امروزه شاهد تغییر و تحولاتی در فرش ماشینی هستیم به طوری که محصولات فرش ماشینی به چندین دسته تقسیم می شوند . از گذشته تا به امروز به ترتیب شاهد فرش های  350 ، 500 ، 700 ، 1000 و 1200 شانه بوده ایم و مطمئنا نوعی از همین فرش ها در پذیرایی هر خانه پهن شده است . در این مقاله توضیحاتی در رابطه با آخرین و جدیدترین فرش ماشینی تا به امروز یعنی فرش گل برجسته داده می شود که با مطالعه ان می توانید به خرید فرش گل برجسته بپردازید.

 

فرش گل برجسته چگونه است؟

فرش های ماشینی گل برجسته در دو دسته ، 1000 شانه تراکم 3000 و 1200 شانه تراکم 3600 قابل بافت هستند که در تولید این نوع از قالی به جز نخ اکریلیک هیت ست شده از نخی با نام نخ هایبالک استفاده می شود به همین دلیل این فرش به اسم فرش هایبالک در بازار به فروش می رسد . تعداد رنگ های فرش 1000 شانه ، 10 رنگ و تعداد رنگ های به کار رفته در نخ خاب فرش 1200 شانه ، 8 رنگ است که نخ هایبالک تنها 3 الی 4 رنگ موجود در فرش را به خود اختصاص می دهد . مرحله بافت در فرش ماشینی گل برجسته مانند دیگر فرش ها است و تفاوتی ندارد اما بعد از ورود به مرحله آهار ، قسمت هایی که از نخ هایبالک است توسط حرارت در ارتفاع کمتری قرار می گیرد یا به عبارتی باعث فرو رفتگی در فرش می شود . به این فرش ها فرش گل برجسته می گویند . البته توجه داشته باشید که قسمت های برجسته یا فرو رفته در فرش به اندازه 1 میلی متر است برای مثال : در فرش 1200 شانه گل برجسته که ارتفاع نخ خاب آن 7 میلی متر است ، قسمت های فرو رفته دارای ضمانتی تقریبا 5 میلی متر می باشد.

 

آیا فرش گل برجسته خوبه؟

از مهم ترین مزایای فرش ماشینی برجسته می توان به ظرافت و زیبایی بینظیر آن اشاره کرد که همین دلیل سبب شده تا در همان اوایل ورود به بازار مورد استقبال خریداران فرش قرار گیرد و فرش گل برجسته ماشینی را به عنوان زیباترین فرش ماشینی خریداری کنند . این فرش ها معمولا در رنگ های خاصی مانند : فرش گل برجسته کرم ، سرمه ای ، فندقی یا نسکافه ای ، آبی کاربنی و فیروزه ای بافته می شوند و مناسب برای هر دکوراسیونی هستند تا زیبایی منحصر به فردی را به خانه شما عزیزان هدیه کنند . همانطور که دانستید ، قسمت های فرو رفته در فرش ماشینی گل برجسته به اندازه ای نیست که دچار مشکل شود اما شاید شنیده باشید که کثیفی و گرد و غبار در بین برجستگی ای های فرش سبب دشواری در شستشو و جارو کردن آن می شود ، اما این مطلب برای فرش های ماشینی گل برجسته نادرست است و معمولا گلیم فرش ها ، فرش های مدرن و فانتزی برجسته از این معایب برخوردار هستند.

 

قیمت انواع فرش گل برجسته

از آنجایی که تولید فرش گل برجسته نسبت به دیگر فرش های ماشینی دشوار تر است ، قیمت فرش گل برجسته نیز بیشتر از فرش های معمولی است . اما این اختلاف قیمت به گونه ای نیست که هر کسی قادر به خرید آن نباشد . همانطور که گفته شد فرش های گل برجسته در دو نوع 1000 و 1200 شانه موجود هستند و از آنجایی که مقدار تراکم و شانه با قیمت فرش ماشینی رابطه مستقیم دارد ، قیمت فرش 1200 شانه تراکم 3600 گل برجسته از فرش 1000 شانه گل برجسته بیشتر است.

 

از زیباترن فرش های گل برجسته موجود در نمایشگاه های فرش ماشینی می توان به : فرش گل برجسته مدل فرشته ، الهه ، پاپیون ، فلورا ، افشان رز و ... اشاره کرد که شما عزیزان می توانید این نقشه فرش ها را با قیمت و رنگ بندی در دسته بندی محصولات مدل فرش های گل برجسته وب سایت هانی فرش مشاهده کنید.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا