خرید گل و گیاه آپارتمانی
خرید انواع فرش

مزایای فرش ماشینی

چرا فرش ماشینی رقیبی برای فرش دستباف محسوب می شود؟

پس از تولید اولین فرش ماشینی در ایران که مربوط به 50 سال پیش است ، محبوبیت فرش ماشینی و همچنین متقاضیان آن روز به روز افزایش یافت ، اما دلیل آن چیست؟ در این مقاله با مزیت های فرش ماشینی نسبت به فرش دستباف آشنا خواهید.

 

قیمت فرش ماشینی نسبت به فرش دستباف

همانطور که می دانید قیمت فرش دستباف از ماشینی بیشتر است و از آنجایی که قیمت ، مهم ترین فاکتور در خرید فرش است هر کسی قادر به خرید فرش دستباف نیست . بدیعی است که قیمت فرش ماشینی به دلیل استفاده از : دستگاه های قالی بافی ، الیاف مصنوعی و سرعت در تولید کمتر از دیگر فرش ها باشد و همین ویژگی سبب شده اکثر افراد در هنگام خرید ، فرش ماشینی را انتخاب کنند. 

 

مدل های فرش ماشینی نسبت به فرش دستباف

فرش های دستباف از گذشته تا به امروز ، نقش و نگاری سنتی را در خود جای داده اما همانطور که همه اجناس و کالا ها روز به روز و با تاثیر مد تغییر می کنند ، مدل فرش های ماشینی نیز به همین گونه تغییر می کنند و همه روزه طرح و نقش های جدیدی به بازار فرش ارائه می شود . به این ترتیب طرح فرش های ماشینی پاسخگو برای هر سلیقه ای است و انواع دکوراسیون های مدرن و سنتی را پوشش می دهد.

 

ناگفته نماند امروزه فرش های ماشینی با ویژگی ها و مزیت هایی به بازار ارئه می شود که از مهم ترین آنها می توان به : ضد حساسیت و بدون پرز ، شفافیت و درخشندگی ، مقاومت در برابر سایش ، مقاوم در برابر پاخور پذیری بالا ، انعطاف پذیری بالا ، مقاوم در برابر نور ، گرما ، رطوبت و فشار و ... اشاره کرد به طوری که فرش اکریلیک قابلیت آن را دارند که یک اتو یا قابلمه داغ را به مدت 5 دقیقه بدون هیچ آسیب و تغییر حالت تحمل کنند.

با وجود مزیت هایی که فرش ماشینی نسبت به فرش دستباف دارد ، رقیبی سر سخت برای فرش دستباف به حساب می آید و همه ساله تعداد زیادی از آن در سر تا سر دنیا به فروش می رسد.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا