خرید گل و گیاه آپارتمانی
خرید انواع فرش

فرش 700 شانه ماشینی

انواع فرش 700 شانه ماشینی

فرش های ماشینی دارای انواع تراکم و اندازه های متفاوتی هستند که در بازار عرضه می شوند . برای ما ایرانیان فرش یکی از اساسی ترین وسایل در دکوراسیون منزل است و خرید آن جزء کار های سخت دشوار محسبوب می شود . زیرا امروزه فرش های ماشینی متنوع زیادی وجود دارد که باعث می شود انتخاب را برای افراد مشکل کند . فرش های ماشینی و دست بافت متناسب با کاربرد و کارایشان افراد را به دور خود جمع می کنند .
در زمان خرید برای اکثر افراد ممکن است این سوال پیش بیاید که چه فرشی را با چه قیمتی خریداری کنند ؟ و یا از بین فرش های موجود در بازار کدام بهتر هستند ؟
فرش های که در بازار موجود می باشند و به صورات رایج و عمده عرض می شوند عبارتند از فرش ماشینی 1200 شانه ، فرش ماشینی 1000 شانه و فرش ماشینی 700 شانه . اگر بخواهیم این دسته ها را از نظر قیمت بررسی کنیم فرش های 700 شانه دارای مناسبت ترین قیمت می باشند . اما اگر بخواهیم آن ها را از نظر نقشه و بافت بررسی کنیم باید بگوییم که فرش های 1200 شانه که به نام دست بافت گونه مشهور می باشند در صدر قرار دارند . و برای افرادی که به دنبال فرش های با ظرافت بالا می باشند مناسب است . اما تمامی این دسته ها از نظر جنس و کیفیت در یک رده قرار دارند و همه با هم یکسان می باشند . ولی از نظر مشخصات فنی و سلیقه ای با هم متفاوتند و افراد متناسب با سلیقه خود یکی از آن ها را می پسندند . برای مثال افرادی که عادت دارند روی زمین بنشینند ، بهتر است که از فرش های ماشینی 700 شانه استفاده کنند ، زیرا دارای ضخامت بیشتر می باشند . افرادی که لطافت و ظرافت فرش برایشان مهم است و قیمت آن نیز برایشان اهمیتی ندارد ، می توانند از فرش های تراکم بالا مانند 1200 شانه استفاده کنند ، به دلیل این که هر چه تراکم و شانه در یک فرش افزایش یابد لطافت و ظرافت آن نیز افزایش می یابد اما از ضخامت آن کاسته می شود


نکات کلی درباره فرش های ماشینی
1-    فرش های که در بازار موجود می باشند به طور معمول دارای شانه های 1200 ، 1000 ، 700 و 500 می باشند و همچنین دارای تراکم 2000 ، 1400 و1000 هستند که این تراکم برای فرش های پایین تر از 700 شانه است . و تراکم 3600 برای فرش های بالا تر از 700 شانه می باشد و هچنین تراکم خود فرش های 700 شانه عموما  2550 می باشد .
2-     اگر برای شما زیبایی فرش دارای اهمیت زیادی است بهتر است که فرش های دارای تراکم و شانه بالایی می باشند را خریدارای کنید . اما اگر دنبال فرش های هستید که دوام و طول عمر بالای داراند فرش های 700 شانه و 500 شانه را خریداری کنید ، به دلیل این که برای بافت فرش ها با تراکم بالا از نخ های نازک استفاده می کنند و همین امر موجب کاهش ضخامت فرش می شود و از طول عمر و دوام آن کاسته می شود .
لازم است بدانید که تنها تراکم و شانه در طول عمر و دوام یک فرش تاثیر گذار نمی باشند بلکه جنس نخ بکار رفته در آن نیز در دوام فرش تاثیر گذار است .
3-    فرش های ماشینی از نظر جنس دارای انواع متفاوتی هستند . در ایران از فرش های ماشینی آکریلیک استقبال زیادی می شود اما در خارج از کشور از فرش های ماشینی بی سی اف استفاده می کنند . فرش های ماشینی اکریلیک گرانتر و با کیفت تر می باشد و ضد حساسیت است بنابراین اگر دچار حساسیت های پوستی می باشند بهتر است که فرش های اکریلیک را تهیه نمایید . 

تشخیص فرش های ماشینی 700 شانه
فرش 700 شانه تراکم 3000 جز فرش های پرفروش ارزان قیمت می باشد و دارای سه نوع می باشد . فرش های 700 شانه واقعی ، فرش های 700 شانه تبدیلی و فرش های طرح 700 شانه . برای این که بتوانید فرش 700 شانه واقعی را تهیه کنید باید نکاتی را بدانید .  
فرش 700 شانه ی واقعی
فرش های 700 شانه واقعی معمولا دارای تراکم طولی 2100 تا 3000 و تراکم عرضی 700 می باشند . از معروف ترین تراکم طولی آن می توان به 2550 اشاره کرد . فرش های 700 شانه درجه یک و اصل به صورت معمول دارای 8 و 10 رنگ می باشند . این نوع از فرش های 700 شانه توسط دستگاه  های بروز و مدرن بافته می شوند . که می توان از معروف ترین ها آن ها دستگاه HCPX2 را نام برد .
فرش 700 شانه ی تبدیلی
به فرش های ماشینی که به وسیله دستگاه های 500 شانه بافته می شوند گفته می شود . برای بافت این نوع از محصولات در دستگاه های 500 شانه تغییرات جزیی ایجاد می کنند و سپس فرش را می بافند . فرش های بافته شده در این دستگاه ها دارای تراکم عرضی 700 و تراکم طولی 1500 می باشند . و همچنین دارای 7 رنگ هستند . این نوع از فرش های نسبت به فرش های 700 شانه واقعی دارای کیفیت و قیمت پایین تری می باشند . این نوع از فرش ها بیشتر در فروشگاه های نامعتبر به فروش می رسد .
فرش ماشینی طرح 700 شانه
فرش های ماشینی طرح 700 شانه در واقع دارای 500 شانه هستند علت این نام گذاری نیز به دلیل بافته شدن طرح های 700 شانه در فرش های 500 شانه با تراکم طولی 1000 می باشد . این نوع از فرش ها دارای 7 تا 8 رنگ هستند . و دستگاه های که این نوع از فرش ها را می بافند نسبت به دستگاه ها 500 شانه بروز تر می باشند . در این بین افراد سود جویی وجود دارند که برجسب های فرش 700 شانه را بر روی این نوع از فرش ها می زنند و آن را به عنوان فرش 700 شانه واقعی به فروش می رسانند .
بنابراین برای خریداری فرش های ماشینی 700 شانه واقعی بهتر است که از فروشگاه های معتبر خرید خود را انجام دهید شما می تواید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی هانی فرش مورد نظر خود را انتخاب و در کمترین زمان ممکن خریداری کنید .

خرید فرش 700 شانه کاشان

شرکت فرش هانی ، یکی از بزرگترین عرضه کننده فرش ماشینی 700 شانه در طرح ها ی متنوع می باشد . شرکت هانی فرش ، محصولات 700 شانه را به صورت 8 رنگ ، 10 رنگ  ارائه می کند . تفاوت این محصولات فقط در تعداد رنگ ها و زیبایی آن می باشد . از آنجایی که کیفیت فرش 700 شانه تبدیلی و طرح 700 شانه بسیار پایین تر از فرش 700 شانه واقعی می ماند ، شرکت هانی فرش ، این محصولات را در لیست محصولات فروش خود قرار نمی دهد .

هدف از شرکت هانی فرش ارائه بهترین کیفیت با بهترین قیمت می باشد . تمامی محصولات این شرکت به قیمت درب کارخانه می باشد .

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا