خرید گل و گیاه آپارتمانی
خرید انواع فرش

تعیین کننده اصلی قیمت فرش

مشخص کننده اصلي قيمت فرش ماشيني چيست؟

همانطور که مي دانيد براي قيمت گذاري روي هر کالا يک اتحاديه و يک صنفي وجود دارد که ميانگين و متوسطي را براي آن محصول مشخص مي کند . فرش ماشيني يکي از اين کالا ها است و نقش مهمي در زيبايي در دکوراسيون دارد و معمولا در تمامي در تمامي خانه ها يافت مي شود . مبناي اصلي قيمت گذاري فرش ماشيني ، الياف به کار رفته در آن هستند که در اين مقاله توضيحاتي در رابطه با جنس فرش و قيمت انواع فرش ماشيني داده مي شود.

 

با وجود آنکه حدود 70% از قيمت فرش ماشيني را جنس آن تعيين مي کند ، عواملي ديگر نيز در اين قيمت گذاري نقش دارند که عبارتند از : تراکم و شانه ، تعداد رنگ ، نام برند و شرکت فروشنده ، ابعاد قالي و ... تمامي اين عوامل دست در دست هم رنج قيمتي از فرش را پيش روي ما مي گذارند.

 

انواع نخ های مصرفی در تولید فرش

عمده ترين اليافي که کاربرد بيشتري در توليد فرش ماشيني دارند : اکريليک ، پلي استر ، پلي پروپلين ، فرش ماشيني پشمي هستند . در اين ميان نخ اکريليک و پلی استرحرف اول را مي زند و به عنوان پر کاربرد ترین الیاف در صنعت نساجی به حساب می آیند.

کیفیت و قیمت فرش اکریلیک : قبل از انجام فرايند هيت ست شدن بر روي نخ اکریلیک ، فرش هاي پلي استري بيشتر خريداري مي شدند چرا که فرش هاي اکريليک داراي پرز دهي بودند اما امروزه طی فرایندی که به آن هیت ست می گویند این مشکل کاملا برطرف شده و علاوه بر آن نخ اکریلیک به عنوان بهترین نخ فرش دارای خواصی از جمله : مقامت در برابر پاخور پذیری بالا ، نور و گرما ، فشار ، گرد و غبار ، برگشت پذیری بالا و ... شده است . به همین دلیل درصد بیشتری از فرش های موجود در بازار و نمایشگاه ها از جنس اکریلیک هستند . ناگفته نماند که فرش های اکریلیک به دو نوع بافته و به بازار عرضه می شوند که عبارتند از : فرش 100% اکریلیک و فرش هایی از ترکیب اکریلیک و BCF هستند . فرش درصد دار از درجه کیفی پایین تری برخوردار است و معمولا پرز دهی دارد ، همچنین این فرش ها از طول عمر و قیمت پایین تری برخوردار هستند.

 

کیفیت و قیمت فرش پلی استر : فرش ماشینی ابریشم مصنوعی یا همان فرش پلی استری از دسته فرش هایی هستند که خریداران زیادی دارند و بیشتر در فرش های فانتزی کاربرد دارند . از مزایای فرش پلی استر می توان به عدم جذب رطوبت ، درخشش بالا ، عدم پرز دهی اشاره داشت . اما فرش پلی استر ( فرش ابریشم مصنوعی ) علاوه بر مزایایی که دارد ، معایبی نیز دارد که در مقالات قبل بیشتر با آن آشنا شدیم ، برای مثال فرش های ابریشم مصنوعی جاذب آلودگی هستند و به خانواده هایی که از کودک و یا حیوان خانگی نگهداری می کنند توصیه نمی شود . برای آشنایی با معایب فرش پلی استر کلیک کنید.

 

نکته مهم : عموم مردم در خرید فرش ماشینی ، قیمت فرش را اولوت اول قرار می دهند و کیفیت را آخرین اولویت . همانطور که میدانید قیمت فرش ماشینی که از جنس اکریلیک می باشد بیشتر از قیمت فرش پلی استر است . اگر قصد خرید فرش ماشینی را دارید پیشنهاد ما به شما مشتریان عزیز فرش ماشینی اکریلیک است . چرا که فرش های اکریلیک طول عمر و مقاومت و همچنین ثبات رنگی بیشتر نسبت به سایر فرش ها دارد اما فرش پلی استر پس از چندیدن بار شستشو حالت اولیه خود را از دست می دهد.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا