خرید گل و گیاه آپارتمانی
خرید انواع فرش

عوامل موثر در ارتقا کیفیت فرش ماشینی

راهنمای کلی برای خرید فرش ماشینی باکیفیت


فرش از جمله کالاهایی است که باید با دقت و حساسیت خاصی انتخاب شود . عموما در تمام فروشگاههای فرش کارشناسانی وجود دارند که شما را در خرید بهتر راهنمایی کنند ، شما نیز میتوانند با آزادی عمل سوالات خود را پرسیده و پس از اطلاع کامل از طرح و جنس و ... محصول در مورد خرید تصمیم بگیرید . حتی در خرید اینترنتی فرش نیز ، مشاوره قبل از خرید وجود دارد .
عواملی  هستند که در ارتقا کیفیت فرش ماشینی اهمیت به سزایی دارند و تولید کنندگان در تلاش هستند تا با بررسی این ویژگی ها و بالا بردن کیفیت و درجه بندی مناسب رضایت مشتریان را جلب نمایند . عوامل موثر در ارتقا کیفیت فرش ماشینی مختلف و متعدد بوده که در اینجا به مهمترین آن ها اشاره خواهیم کرد .

تراکم و شانه

شانه و تراکم یکی از عوامل موثر در ارتقا کیفیت فرش ماشینی ست . تعداد گره های متفاوتی در طول و عرض هر بافت وجود دارد ، به تعداد گره های موجود در هر متر مربع عرض فرش شانه و به تعداد گره های موجود در هر متر مربع طول فرش تراکم گفته میشود . شانه و تراکم بطور مستقیم بر قیمت هم تاثیر میگذارند . هرچه تراکم و شانه بیشتر باشد الیاف بیشتری در بافت به کار رفته است و استحکام گره ها در نقطه اتصال به نخ های تار و پود محکم تر خواهد بود . بدین صورت فرش ریز بافت تر و دارای سطحی سخت تر به نظر می رسد . فرش هایی که شانه و تراکم پایین دارند یا فرش های شگی به علت نرمی زیاد و عدم مقاومت در برابر پاخوردگی عموما انتخاب مناسبی برای اتاق خواب ها هستند . شانه و تراکم بالا برای اتاق پذیرایی زیبایی خاصی دارند و از همین رو مناسب تر شناخته می شوند . اصولا فرش های فانتزی از جمله شگی و فریز یا فرش شنل ، که شانه و تراکم پایین دارند ، برای اتاق خواب ها و مکان هایی که رفت و آمد کمتر است استفاده می کنند .

طرح فرش ماشینی

شاید شنیدن این عنوان که طرح فرش یکی از عوامل موثر بر ارتقا کیفیت فرش ماشینی است جالب به نظر برسد اما این واقعیتی ست که طرح ها و نگاره ها میتوانند بر خوب یا بد بودن کیفیت فرش موثر واقع شوند . طرح های متنوعی از نقشه های پرتراکم و شلوغ گرفته تا نقشه های ساده و خلوت با طرح های مدرن ، سنتی و یا تلفیقی از این دو بر روی بافته ها نقش میبندند . اگر طرح های شلوغ و پر از نگاره با استفاده از دستگاههای 500 شانه بافته شود چندان زیبا و با کیفیت نخواهد بود چراکه در بافت فرش های 500 شانه ، چون از الیاف ضخیم تر استفاده می شود  نمیتوان طرح هی شلوغ و پر از نقش را به کار برد . از طرفی نقوش خلوت هم مناسب بافت ها با تراکم بالا مانند 1200 شانه نیستند چراکه فرش 1200 شانه بسیار ریز بافت به نظر میرسد و باید در آن نگاره های زیاد بکار گرفته شود . در بافت فرش 1200 شانه چون از الیاف خیلی ظریف استفاده می شود بالطبع قیمتش نیز بالاتر می رود .
یکی از دلایل پیشرفت فرش ماشینی کاشان ، استفاده از بهترین طرح و نقشه در بافت قالی است .در بافت فرش ماشینی کاشان ، از طرح های بی نظیر و منحصر به فرد استفاده می شود .
برای دیدن انواع فرش ماشینی کاشان ، در طرح ها و نقشه های مختلف کلیک کنید .

بررسی کیفیت پرزهای فرش

تمام فرش ها در چند ماهه اول استفاده پرزدهی دارند اما بسته به نوع الیاف میزان پرزدهی متفاوت خواهد بود برای مثال فرش هایی که با نخ های هیت ست بافته میشوند کمترین میزان پرزدهی را دارند . عامل مهم دیگری که در ارتقا کیفیت فرش ماشینی اهمیت دارد کیفیت و نوع پرزها است . پرز فرش باید درخشان ، بادوام و انعطاف پذیر باشد . فرش هایی که پرز نرمی دارند نسبت به آن هایی که پرز ضخیم دارند دوام و عمر کمتری داشته ، گرد و غبار را بیشتر جذب میکنند و به طبع زودتر آسیب میبینند .  تمیز کردن پرزهای نرم بسیار سخت است اما اگر تمیز نشوند به سرعت فرسوده و خراب خواهند شد .

ارتقا کیفیت فرش با استفاده از طرح و اندازه

باید در هنگام خرید به اندازه های فرش دقت کرد . این جمله در بردارنده دو وجه است ، اول این موضوع که چون فرش ماشینی با دستگاه بافته میشود اختلاف سایز با حد استاندارد حتی در حد چند سانتی متر عیب محسوب شده و از کیفیت فرش می کاهد . مورد دوم توجه به ابعاد مکانی ست که قرار است فرش آن را بپوشاند هرگز نباید فرش را در ابعاد بزرگتر از محل انختاب نمود چراکه اگر بزرگتر باشد برای مورد استفاده شدن مجبور خواهیم بود یا قسمتی از آن را تا بزنیم یا قسمتی در کنار دیوار قرار بگیرد که هر دو روش موجب شکستگی و در نهایت پارگی فرش خواهد شد .
تمامی محصولات هانی فرش ،در اندازه های استاندارد بافته می شوند . در خرید اینترنتی فرش ، اگر محصولی ، با اندازه های استاندارد نبود ، مشتری می تواند آن محصول را مرجوع کند . تمامی محصولات دارای کارت ضمانت می باشند .

عدم رفو شدگی فرش

فرش های بعد از تولید وارد عملیاتی به نام پردازش میشوند که در آن مرحله چندین کارشناس بر فرش نظارت دارند تا در صورت وجود عیوب سطحی آن را رفع کنند یا اگر نقص بزرگی در بافت وجود دارد نسبت به رفوی آن اقدامات لازم را انجام دهند . رفوگری هنگامی اتفاق می افتد که فرش نیاز به تعمیر داشته باشد . هنگام خرید باید با دقت تمام پشت فرش را بررسی نماییم چراکه رفوشدگی از روی فرش چندان مشخص نیست . اگر در قسمتی از پشت فرش رفوگری یا عملیات تعمیر دیدیم نشان از کیفیت پایین فرش بوده و این یکی از عوامل مهم در پایین آمدن کیفیت فرش ماشینی به شمار میرود .

شرکت و برند محصول

سالیان سال باید یک شرکت یا کارخانه محصولات خوب و با کیفیت به دست مشتری برساند تا بتواند اعتماد آن را جلب کرده و به عنوان برند یا تولید کننده خوب شناخته شود . بعد از آنکه تولیدات کارخانه ای با برند مشخص شناخته شدند ، خریداران با خیال راحت میتوانند به خرید آن محصول خاص بپردازند . در مورد تولیدات نساجی نیز همین امر رواج دارد . برندهای مختلفی از فرش و قالی در بازار وجود دارد و روز به روز به تعداد آن ها اضافه می شود . شرکت تولیدی هانی فرش با ارائه محصولاتی با کیفیت همواره برای جذب و نگهداری مشتریان خود تلاش نموده و با استفاده از عوامل ارتقا کیفیت فرش ماشینی سعی در بهبود جایگاه خود در بازار داشته است به همین دلیل احتمال خرید فرش خوب و با کیفیت طبق مواردی که در بالا ذکر شد از فروشگاه معتبر هانی فرش بسیار زیاد بوده و دوام و عمر محصولات شرکت فرش ماشینی هانی فرش نسبت به شرکت های ناشناس بیشتر خواهد بود .
برای خرید فرش ماشینی کاشان ، کلیک کنید .

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا