خرید گل و گیاه آپارتمانی
خرید انواع فرش

فرش اتاق کودک را از کجا بخریم و به چه دقت کنیم ؟

نکاتی که در خرید فرش کودک باید به آن توجه کنیم

اهمیت فرش به عنوان پوششی بر کف اتاق در کنار زیبایی بخشی و سایر ویژگی ها امری ست که بر همگان مشهود و مبرهن است ، اما اهیمت آن در اتاق کودک چندین برابر خواهد بود زیرا کودک پس از زمانی که توانایی راه رفتن پیدا می کند بطور مداوم با فرش تماس دارد و سطح زیادی از بدن او در تماس با فرش قرار می گیرد . پوست کودکان بسیار لطیف و حساس بوده و الیاف نامناسب میتواند موجب آسیب رساندن بر بدن آن ها شود .

احتمال اینکه کودک در حین بازی اسباب بازی های خود را در دهانش فرو ببرد بسیار زیاد است پس نباید کف پوش در جذب آلودگی یا پرزدهی قدرت زیادی داشته باشد . این تنها گوشه ای از اهمیت فرش اتاق کودک است که نشان می دهد موقع خرید باید حساسیت زیادی نسبت به این موضوع به خرج داد . از طرفی توجه به طرح و نقش و رنگ آمیزی نباید نادیده گرفته شود و مجموعه ای از این عوامل میتواند ما را در انتخاب مناسب و صحیح فرش اتاق کودک راهنمایی کند . در ادامه سعی کرده ایم به توضیح نشان دهیم چه مواردی در خرید فرش اتاق کودک اهمیت دارد .

 

فرش کودک ضد حساسیت و آلرژی

پوست نازک و بدن حساس کودکان مستعد دریافت هر نوع باکتری و عفونتی است . اولین نکته نوع الیاف است که به هیچ وجه نباید حساسیت زا باشد . فرزندان در سنین پایین مقاومتی در برابر عوامل خارجی و ویروس ها ندارند و به آسانی بیمار می شوند ، پس لازم است برای انتخاب کف پوش الیاف بکار رفته عدم آلرژی زا و ضد باکتری باشد .

 

نرمی و لطافت

هنگامی که کودک در کف اتاق مشغول بازی است لازم است روی فرشی نرم و عایق نسبت به گرما و سرما قرار بگیرد . پوست لطیف کودک در برابر زبری و سفتی خراشیده و زخم میشود . فرش های فانتزی عموما ویژگی لطافت و نرمی را با نخ خاب بلند خود فراهم کرده اند .

 

قابلیت شستشو

کف اتاق کودک بیشتر از هر مکان دیگری در منزل در معرض ریختن مواد مختلف خصوصا رنگ های بازی و غذا است . از طرفی به علت حساسیت کودکان نباید آلودگی روی فرش باقی بماند پس احتمال شستشوی کف پوش بسیار زیاد است و باید الیافی انتخاب شود که در برابر آب و مواد شوینده مقاوم بوده و تغییر رنگ و تغییر حالت ندهد . بنابراین بهتر است هنگام خرید بهترین کیفیت را در شستشو انتخاب نمایید تا با داشتن عمر طولانی زود مستهلک نشود . از کیفیت رنگهای بکار رفته نیز اطمینان حاصل نمایید تا در برخورد با آب رنگ ها با یکدیگر ترکیب نشوند .

 

مدل و رنگ بندی

کودکان در چند سال اول زندگی چیزهای بسیاری از طریق دیدن می آموزند ، وجود طرح ها و رنگهای اطرافشان در نوع یادگیری آن ها تاثیر بسزایی دارد . روحیات فرزندان از جمله مواردی است که والدین باید مورد توجه قرار دهند تا با آشنایی با روحیات آنها حس خوشایندی را به فرزندانشان القا کنند . انتخاب طرح های شاد و کودکانه خصوصا شخصیت های کارتونی مورد علاقه فرزندان یا حیوانات می تواند انتخاب مناسبی باشد و کودک درون اتاقش احساس شاد و راحتی داشته باشد . می توان گفت تمام فرشهای اتاق کودکان از طرح های فانتزی است و این نوع محصول توانسته در اتاق کودک جلوه ویژه ای ایجاد کند .

بافت های فشرده می تواند از نفوذ آلودگی و گرد و غبار به عمق گره ها جلوگیری کند ، خاب بسیار بلند برای کودک ایجاد ناراحتی خواهد کرد و خاب بسیار کوتاه نرمی و لطافت مورد نیاز را فراهم نمی کند . در انتخاب فرش اتاق کودک دقت کنید که ریشه ها محل تجمع آلودگی هستند پس پی محصولی با ریشه مناسب تر باشید .

موقع انتخاب رنگ بدون شک به هارمونی با سایر وسایل دقت می کنیم . رنگ پرده ها ، سرویس خواب ، کمد لباس ، دیوار ها و غیره از جمله مواردی هستند که درست شدن رنگ فرش مورد توجه خواهند بود . رنگ تیره یا اصطلاحا چرک تاب با نقوش کودکانه به علت نشان ندادن آلودگی می تواند انتخاب خوبی باشد اما نباید رنگ های چرک تاب مانند سبز یا قرمز را با رنگهای جدی مانند قهوه ای یا مشکی اشتباه گرفت . رنگ باید به گونه ای باشد که در عین نشان ندادن آلودگی شادابی و گرمای فضا و اتاق را حفظ کند .

 

جنسیت فرزند

اتاق کودکان دختر با پسر به علت تفاوت هایی که در سلیقه هر جنسیت وجود دارد ، متفاوت خواهد بود . این تفاوت علاوه بر رنگ و طرح در نوع چیدمان هم خودنمایی می کند . رنگ های سردتر مانند فیلی ، سرمه ای ، خاکستری ، یشمی ، سبز و غیره برای اتاق پسران و رنگ های گرم مانند صورتی ، قرمز ، نارنجی و غیره برای اتاق دختران مناسب تر هستند . در مورد طرح هم میتوان گفت طرح عروسک ها و گل مورد پسند دختران و طرح ماشین و حیوانات مورد پسند پسران است . ضد لک ، ضد چروک و ضد حساسیت از مهمترین مواردی است که در بالا به آنها اشاره شد که هر کدام به تنهایی از ویژگی های فرشهای با کیفیت هستند .

همانطور که دیدیم اهمیت بسزایی که کفپوش در سلامت جسمی و روحی فرش دارد هیچ کدام از وسایل اتاق ندارند و این به جد اهمیت انتخاب را میرساند. لزوم خرید از فروشگاههای معتبر ضروریست چراکه کیفیت و جنس الیاف چیزی نیست که با چشم و در ظاهر فرش قابل تشخیص باشد و ممکن است افراد سودجو به دروغ کیفیت پایین و نامناسب را به جای فرش با کیفیت بالا به فروش برسانند . خرید از مکانهایی که با ارائه مشورت صحیح می توانند در انتخاب به ما کمک کنند توصیه میشود .

ظاهر و طرح و رنگ فرش در روحیه کودک ما تاثیر گذار است از این لحاظ مراجعه به فروشگاههایی که تنوع طرح و رنگ دارند دست خریدار را در انتخاب باز گذاشته و می توانند با دید بهترین انتخاب مناسب تری داشته باشد . فرش اتاق کودک به علت طرح و نقش خاص قابلیت کاربرد در مکانهای دیگر را ندارد همین امر می تواند علتی باشد در اینکه خانواده ها با احتیاط و دقت در هزینه انتخاب کنند و اقدام به خرید از فروشگاههای دارای تخفیف یا خرید مستقیم از کارخانه به صورت حضوری یا آنلاین به علت کمتر شدن هزینه تمام شده ، نمایند .

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا