خرید گل و گیاه آپارتمانی
خرید انواع فرش

مزایای فرش 1000 شانه نسبت به دستباف

مزیت های فرش 100 شانه نسبت به دستباف

از بهترین فرش هایی که بین ایرانی ها بسیار محبوب است فرش ماشینی 1000 شانه می باشد . که از نظر قیمت نسبت به انواع دیگر از جمله قیمت 1200 شانه و 700 شانه دارای قیمت میانه ای است . از جمله ویژگی های این نوع می توان نوع بافت آن را نام برد که دارای بافت ریز نسبت به 700 شانه و 500 شانه می باشد ، به همین خاطر این فرش همانند 1200 شانه دارای شباهت های زیادی به دست بافت است و این دو را که به دلیل تعداد شانه بالا مشابه دست بافت هستند ، فرش ماشینی دست بافت گونه می نامند ( نکته قابل توجه این است که گاهی به جای واژه ی تراکم ، چگالی بافت فرش به کار گرفته می شود . ) ما در ادامه توضیح کوتاهی درباره 1000 شانه ارائه می دهیم و سپس ویژگی های 1000 شانه نسبت به دست بافت را بیان می کنیم .

 

 تمامی اطلاعات فرش ماشینی 1000 شانه

فرش های 1000 شانه توانسته است از سالهای گذشته تاکنون ورودی خوبی به بازار داشته باشد و همچنین به دلیل دارا بودن قیمت مناسب نسبت به کیفیت و زیبایی که دارد در مقایسه با فرش های دیگر بسیار سریع به محبوبیت زیادی در بین خریداران دست یافته است . محصولات این نوع از آن دارای ظرافتی فوق العاده و طراحی زیبا می باشند البته نکته ی قابل توجه این است که قیمت 1000 شانه به دلیل داشتن تعداد شانه ی بالاتر مطمئنا زیبایی بیشتر و ظرافت بهتری را به همراه دارد که باعث می شود دارای قیمتی گرانتر نسبت به قیمت 700 شانه و 500 شانه  باشد .

+ محصولات : خرید فرش 1000 شانه کلیک کنید

 

کیفیت ساخت فرش دست بافت و کیفیت ساخت فرش 1000 ماشینی

اگر چه ماشین آلات توانایی تولید فرش هایی با کیفیت و یکنواختی بالا را دارا می باشند اما در مقایسه با دست بافت می توان گفت فرش های دست بافت گره های محکم تر همراه با دوامی بالاتر هستند و مواد به کار رفته در آنها دارای کیفیت بهتری است . بالاخره چیزی که نباید نادیده گرفته شود این است که قالی ماشینی هنر و خروجی  ماشین آلات صنعتی بدون دخالت انسان می باشند اما دست بافت به صورت کامل هنر قالیبافان حرفه ای و مجرب هستند . انواع مختلفی از گره ها در بافتن دست بافت وجود دارد که توسط شرقی ها ( ترک و ایرانی و ... ) بافته شده اند که  طی سالیان زیادی  بدون هیچ گونه تغییر و آسیبی باقی مانده اند . در فرش های دست بافت ایرانی هر گره مجزا و به صورت اختصاصی بافته می شود که به یک ریسمان پایه که این ریسمان ها به طور طبیعی پایه ی تشکیل دهنده ی حاشیه های دست بافت می باشند وصل می شود .  به بیان دیگر می توان گفت فرش های دست بافت نوعی گره های اختصاصی واقعی هستند که متصل به یک ریسمان پایه می باشند و از این طریق به وجود آورنده ی حاشیه ها هستند . ولی گره هایی که به وسیله قالی ماشینی ایجاد می شوند ، در حقیقت گره های واقعی نبوده و فرش ماشینی توسط دستگاه های قالیبافی و بافندگی توانمند بافته می شود . و به دلیل وجود تعداد گره های زیاد در 1000 شانه اغلب آن ها دارای طول عمر 20 سال می باشند و همچنین به خاطر بافت آن به وسیله ی نخ با کیفیت آکریلیک در برابر گرما نیز مقاوم می باشند .    

 

کیفیت مواد اولیه فرش دست بافت و کیفیت مواد اولیه فرش 1000

در ساخت فرش دست بافت از پشم ، تار و پود و منسوجات حیوانی و طبیعی مثل ( پشم بز ، پشم گوسفند و غیره ) استفاده می شود . بافت های طبیعی و حیوانی بافت های با کیفیتی هستند که این مورد در دوام و طول عمر دست بافت تولید شده تاثیر دارد . مثلا پشم بافت مخمل مانندی داشته و خصوصیت طبیعی آن باعث می شود تا با محیط زیست سازگار باشد . همچنین پشم در برابر آتش نیز مقاوم می باشد . این ماده ، رنگ طبیعی را به خوبی جذب می کند و در آخر یک رنگ درخشان را در بافت فرش خواهیم دید . این رنگ تا سالیان متمادی در بافت آن بدون تغییر باقی خواهد ماند . اما در بافت فرش های ماشینی از الیاف غیر طبیعی یا مصنوعی استفاده می شود . در آن ها از الیاف پلی آکریلیک ، پلی استر ، پلی پروپین و غیره استفاده می شود . فرش های ساخته شده با الیاف پلی آکریلیک از نظر نوع جنس و محبوبیت در مقایسه با دیگر موارد تایید شده هستند که از این نوع در1000 شانه استفاده شده است به دلیل ریز نقش بودن و تعداد گره های بالا در آن . قالی آکریلیک از لحاظ کیفیت بالا ، جنس مناسب و دوام طولانی تر از دیگر موارد بافت آن ، پیشی دارد . اما قیمت قالی بافته شده از آکریلیک به خاطر برتری هایی که دارد بیشتر است . اما الیافی مثل پلی استر فقط به فرش ظاهری درخشان می بخشند .

 

ظاهر و قیمت فرش دست بافت با ظاهر و قیمت فرش ماشینی

یک فرش ماشینی 1000شانه و یک دست بافت ممکن است در ابتدا با نگاهی سطحی و ساده تا اندازه ای  با یکدیگر مشابه باشند ولی اگر نگاهی  دقیق تر و کارشناسانه تر داشته باشیم متوجه خواهیم شد که دست بافت دارای الیاف اختصاصی است . قالی ماشینی 1000 شانه الیاف اختصاصی با عمق بیشتری نسبت به دست بافت دارد . اما در رابطه با قیمت های دست بافت و ماشینی 1000 شانه باید بگوییم که مطمئنا دست بافت گرانتر از ماشینی می باشد . اکنون اگر قصد خرید فرشی مانند دست بافت را دارید اما می خواهید قیمتی پایین تر از قیمت دست بافت داشته باشد بهتر است که به سراغ 1000 شانه بروید . در نتیجه و همان طور که در بالا گفته شد ، فرش 1000 شانه با دست بافت دارای ویژگی های یکسانی می باشند . اما از مزایای 1000 شانه نسبت به دست بافت می توان به قیمت پایین آن نسبت به ظاهر زیبا ، جنس الیاف با کیفیت استفاده شده در آن و مقاومت آن در برابر گرما اشاره نمود .

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا