خرید گل و گیاه آپارتمانی
خرید انواع فرش

انتخاب طرح و نقش فرش

نکات مهم راجع به انتخاب طرح و نقش فرش ماشینی

نکات مهم راجب به انتخاب طرح و نقش فرش؟

همانطور که می دانید انتخاب فرش ماشینی باید با توجه به معیار و فاکتور هایی صورت بگیرد تا مشتری در هنگام خرید فرش ماشینی گمراه نشود و بلافاصله به سراغ طرح فرش دلخواه خود برود . در این قسمت به نکاتی در رابطه با انتخاب طرح و نقش فرش ماشینی می پردازیم تا با خواندن این مقاله بهترین فرش را برای دکوراسیونتان خریداری کنید ، با ما همراه شوید.

 

معیار های انتخاب طرح و نقش فرش

1_ اولین نکته ای که باید به آن توجه کنید ، سبک زندگیتان است . مثلا اگر در خانه کودکی دارید یا از حیوان خانگی استفاده می کنید باید فرشی را انتخاب کنید که دارای نقوش زیادی باشد یا به عبارتی ریز نقش باشد تا کثیفی را در خود نمایان نکند . فرش های 1000 و 1200 شانه مناسب برای چنین خانه هایی است چرا که این نوع از فرش ها به دلیل تراکم و شانه بالا ، طرح و نقش شلوغ تری دارند.

2_ دومین نکته آن است که باید شیوه استفاده از اتاق و نوع کاربرد آن را در نظر بگیریم . فرشی که در مکان های پر رفت آمد پهن می شود باید قابلیت پاخور پذیری بالا داشته باشد . فرش مناسب برای پذیرایی ، فرش 700 شانه ماشینی است چراکه فرش های 700 شانه ارتفاع نخ خاب بیشتری دارند و همین ویژگی سبب می شود این نوع از فرش دوام و مقاومت بیشتری در برابر پاخور بودن زیاد داشته باشد.

3_ نقشه فرش های ماشینی معمولا یا به صورت لچک و ترنج هستند یا اینکه فاغد لچک و ترنج اند که به این نوع از فرش ها فرش افشان نیز می گویند . فرش های ماشینی افشان در فضا های کوچک کابرد بیشتری دارند و معمولا به صورت تکی یا جفت در کنار هم پهن می شوند و زیبایی بینظری را به دکوراسیون هدیه می کنند . اما فرش هایی که دارای لچک و ترنج هستند به هر تعدادی زیبایی خود را دارند.

4_ فرش مناسب برای فضاهای کوچک ، فرشی است که زمینه ای روشن با طرح و نقش های پر دارد . این نوع از قالی سبب می شود دکوراسیون بزرگ تر جلوه دهد . همچنین فرش ماشینی با زمینه تیره با نقوش کمتر برای فضا های بزرگ مناسبند.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا