خرید گل و گیاه آپارتمانی
خرید انواع فرش

قیمت فرش اکریلیک نسبت به فرش پلی استر

برسی قیمت فرش ماشینی اکریلیک و فرش پلی استر

در مقالات قبل با عواملی که قیمت فرش ماشینی را تعیین می کند آشنا شدید و می دانید مهم ترین شاخصه ها : تراکم و شانه ، نخ به کار رفته در فرش و دستگاه بافت است . در این قسمت به مقایسه فرش اکریلیک و پلی استر می پردازیم و شما عزیزان را با مزایای فرش اکریلیک آشنا خواهیم کرد.

 

فرش اکریلیک چگونه است؟

الیاف اکریلیک طی فرایند هایی توسط دستگاه هیت ست ، خواصی را به خود اختصاص می دهند که از مهم ترین اینها می توان به مقاومت و طول عمر بالایشان اشاره کرد . همین علت باعث شده تا در بیشتر کارخانه های فرش از الیاف اکریلیک استفاده و فرش های اکریلیک را جایگیزن دیگر فرش ها کنند . فرش ماشینی از جنس اکریلیک طول عمر بسیار بالایی دارد و در برابر عواملی چون : گرما ، نور ، رطوبت ، پاخور پذیری بالا مقاوم است و البته برگشت پذیری بالایی دارد.

 

فرش پلی استر چگونه است؟

همانطور که می دانید نخ ابریشم در فرش ماشینی استفاده نمی شود چرا که قیمت بسیار بالایی دارد و بیشتر در فرش های دستباف به کار می رود ، از این رو نخ پلی استر را جایگزین ابریشم کرده اند و به فرش های پلی استری ، فرش ابریشم مصنوعی نیز می گویند . فرش پلی استر از درخشندگی و زیبای چشمگیری برخوردار است اما این فرش از معایبی برخوردار می باشد که از مهم ترین آنها می توان به طول عمر کوتاهشان اشاره کرد.

 

در نتیجه قیمت فرش ماشینی که از جنس اکریلیک است بیشتر از قیمت فرش پلی استر می باشد . فرش های پلی استر به هیچ وجه در مکان های پر رفت و آمد توصیه نمی شوند و بهترین انتخاب در هنگام خرید فرش ماشینی ، فرش 100% اکریلیک ( بدون پرز دهی و ضد حساسیت ) است.

 

برای آشنایی با قیمت فرش در سال جدید وارد صفحه اصلی وب سایت شوید.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا