خرید گل و گیاه آپارتمانی
خرید انواع فرش

منظور از شانه و تراکم فرش چیست؟

فرش 700 ، 1000 و 1200 به چه معنا است ؟

شانه در فرش ماشيني مهم ترين رکن را دارد و تعيين کننده اصلي قيمت فرش است به همين دليل در هنگام ورود به نمايشگاه و فروشگاه هاي فرش اولين چيزي که به گوشمان مي خورد تعداد شانه است . در اين مقاله توضيحاتي درباره شانه و تراکم فرش ماشيني داده شده است تا شما عزيزان در هنگام خريد فرش ماشيني از اطلاعات کافي برخوردار باشيد و فرش دلخواه خود را مانند يک کارشناس خريداري کنيد.

مقدار شانه فرش

شايد برايتان سوال باشد که فرش 700 شانه يعني چه ؟ يا منظور از فرش 1000 و 1200 شانه چيست؟ به صورت خلاصه مي توان گفت هر فرش ماشيني داراي دو جزء مهم است که تراکم عرضي ( شانه ) و تراکم طولي ( تراکم ) نام دارد . به تعداد گره يا ريشه در هر متر مربع از عرض فرش را شانه فرش ماشيني و به تعداد گره در هر متر مربع از طول فرش را تراکم مي گويند براي مثال فرش 1000 شانه تراکم 3000 ، در اين فرش به مقدار هر متر مربع از طول 3000 گره و در هر متر مربع از عرض 1000 ريشه بافته شده است . تا اينجا دانستيد که منظور از تراکم فرش چيست ، در ادامه با نقش تراکم در فرش آشنا خواهيد شد.

نقش شانه و تراکم در فرش

حتما در هنگام خريد فرش به آن فکر کرده ايد که تفاوت فرش 1000 شانه با 700 شانه در چيست؟ در فرش هاي ماشيني اينگونه است که هرچه شانه فرش بيشتر باشد ، فرش بافته شده ريز نقش و داراي طرح هاي شلوغ است و هرچه تراکم فرش بيشتر باشد ، فرش بافته شده داراي زمينه اي متراکم و توپر است و به ازاي افزايش تراکم فرش ، نخ خاب کوتاه تر شده و فرشي که به عمل مي آيد نقش و نگار زيباتري نسبت به فرش هايي با تراکم پايين دارد . توجه داشته باشيد تراکم اورجينال فرش هاي ماشيني به صورت : فرش 700 شانه تراکم 2550 ، فرش 1000 شانه تراکم 3000 و فرش 1200 شانه تراکم 3600  است . با اين وجود وقتي مي گويند فرش 700 شانه بهتر است يا 1200 شانه ؟ به يقين مي توان گفت فرش هزار و دويست شانه.

اگر به دنبال فرشي مناسب ، با دوام و زيبا هستيد ما به شما عزيزان فرش 1000 شانه را پيشنهاد مي کنيم . چرا که بهترين تراکم فرش ماشيني بين 2550 تا 3000 است و هرچه اين مقدار بيشتر باشد نخ خاب فرش کوتاه مي شود و از طول عمر فرش کاسته خواهد شد . در نتيجه فرش هزار شانه داراي طرح و نقش بينظيري است و مقاومت بيشتري نسبت به فرش هاي 700 شانه دارد . براي مشاهده طرح و نقش هاي فرش وارد قسمت دسته بندي محصولات شويد و انواع فرش ماشيني کاشان را با قيمت مشاهده کنيد.

توسط : حمیده امراییعالی بود
نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا