خرید گل و گیاه آپارتمانی
خرید انواع فرش

طرح افشان فرش ماشینی

درباره فرش ماشینی افشان کاشان

امروزه طرح های ماشینی به 3 دسته تقسیم می شوند: بخش اول این فرشها را معمولا علاقمندان به دکوراسیون سنتی استفاده می کنند. بخش دوم را فرش ماشینی مناسب با دکوراسیون مدرن یا اسپورت تشکیل می دهند و بخش سوم مربوط به تلفیق سنتی و مدرن است، طراحی طرح افشان در گروه سوم جای دارد . طرح افشان معمولا از یک نوع گیاه یا پرنده در طراحی خود استفاده می شود که این طرح ها به هم متصل است و قلم طراح از ابتدا تا انتهای طرح روی نقشه می ماند مگر اینکه بخواهد شاخ و برگ استفاده در طرح را طراحی کند. به همین دلیل به چنین طرحی فرش افشان گفته می شود به معنی آشفته و پخش گیسو.

 

1- انواع فرش افشان

طرح افشان دارای تنوع بسیار زیاد و رنگ های مختلف در طراحی خود است . فرش افشان را می توان به طرح: افشان اسلیمی ، افشان شکسته، افشان گل اناری، افشان ترنجدار، افشان زنبق و افشان شاه عباسی اشاره نمود . فرشهای طرح افشان در طراحی خود دارای گل و گیاه و شاخ و برگ و حیوانات منحصر به فردی است. طرح افشان دارای هارمونی وتوناژ خاصی در طراحی خود است که به دکوراسیون منزل شما زیبایی خاصی می دهد . درباره فرش ماشینی افشان کاشان باید گفت که این قالی ها به علت تداوم قالیبافی در کاشان هنوز هم بافته می شوند و دارای کیفیت و طرح های زیبایی هستند که هر مشتری را به خود جذب می کند و می تواند عامل خوبی برای سود های بزرگ در کارخانه های قالیبافی باشد . اکنون در ادامه به این موضوع بیشتر می پردازیم .

 

2- تراکم طرح افشان

طرحهای فرش ماشینی افشان هم دارای تراکم و تعداد شانه های مختلف هستند که قصد داریم در ادامه به آنها بپردازیم که می توانید در زیر نمونه های آن را مشاهده کنید که ذکر شده است .

2-1- فرش ماشینی 700 شانه با تراکم 2550
2-2- فرش ماشینی 700 شانه با تراکم 2000
2-3- فرش ماشینی 1000 شانه با تراکم 3000
2-4- فرش ماشینی 1000 شانه با تراکم 3600

2-5- فرش ماشینی 1200 شانه با تراکم3600
طرح افشان از طراحی فوق العاده ای تشکیل شده است که ترکیبی از از هنر سنتی و مدرن. این طرح هم به صورت مستقیم و غیر مستقیم در دسترس خریداران محترم می باشد

 

3- ابعاد و اندازه طرح افشان

قالی طرح افشان در تمامی ابعاد استاندارد موجود می باشد (6 ، 9 و 12 متر ) همچنین در ابعاد قالیچه و کناره نیز تولید می شود. مشخصات کامل فرش در شناسنامه آن در پشتش موجود است . یکی ازطرح های زیبا و جدیدی که نظر بسیاری را به خود جلب رده است طرح افشان شاه عباسی است با ترکیب رنگ های بسیار زیبا .

 

4- وزن فرش طرح افشان و طول نخ خاب آن

فرش ماشینی طرح افشان دارای طول خاب همان ضخامت) 8±1 تا 6±1 که باعث نرمی قالی شده است همچنین وزن قالی 12 متر طرح افشان حدود 43 کیلومتر است که وزن هر متر مربع آن 3.6 کیلوگرم می باشد .

 

5- جنس نخ خاب، نخ تار و پود

حنس نخ خاب یا همان نخی که در سطح قالی استفاده می شود از الیاف خارجی و 100 درصد اکریلیک هیت ست است که این جنس مانع پرز در فرش می شود. جنس پود طرح افشان از جنس فلامنت و نخ تار از جنس پلی استر پنبه است .

 

6- تعداد رنگ

رنگ هایی استفاده شده در طرح افشان باعث ایجاد آرامش و رویایی خاصی در فرد می شود. تعداد رنگ های استفاده شده در این طرح افشان از 8 تا 12 رنگ است و بسته به طرح افشان متغییر است . محبوب ترین رنگ یندی طرح قالی افشان را می توان به ترتیب زیر گفت:آبی ، فیلی ، کرم ، سرمه ای .

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا