خرید گل و گیاه آپارتمانی
خرید انواع فرش

مزیت فرش بافته شده با نخ هیت ست

آنچه برای خرید فرش آکریلیک هیت ست باید بدانید

کیفیت فرش ماشینی را می توان از موارد مختلفی مشخص کرد . هر یک از این موارد روی مرغوبیت و قیمت فرش ماشینی تاثیری به سزا دارد . به طور مثال تعداد شانه قالی تاثیری مستقیم در قیمت فرش ماشینی دارد تعداد شانه های به کار رفته مرسوم در فرش ، فرش ماشینی 700 شانه ، 1000 شانه و 1200 شانه است که با افزایش تعداد شانه ، قیمت و کیفیت فرش ماشینی نیز افزایش می یابد . درادامه میخواهیم به موضوع خرید فرش آکریلیک هیت ست بپردازیم تا شما با یکی از با کیفیت ترین نخ ها و الیاف قالیبافی ماشینی آشنا شوید .

 

1- انتخاب و خرید فرش هیت ست شده

علاوه بر شانه و تراکم که در زیبایی قالی ماشینی اهمیتی فراوان دارد ، جنس نخ به کار رفته در آن نیز بسیار مهم است می باشد . مصرف کنندگان قبل از انتخاب و خرید فرش ماشینی مورد نظر ، ابتدا باید از با کیفیت بودن جنس آن اطمینان حاصل کنند . در بازار قالی هایی بی کیفیت وجود دارد که بوی آزار دهنده مواد نفتی ممکن است برای افرادی حساسیت ایجاد کند . یکی از مهم ترین اطلاعاتی که هر خریدار باید بداند ، جنس نخ فرش ماشینی است .


در گذشته برای تولید فرش ماشینی از نخ پشمی استفاده می شد که به دلیل زبر بودن باعث ایجاد خارش پوست می شد . به همین خاطر کم کم الیاف پشمی جای خود را به نخ های مصنوعی با کیفیت تر دادند تا به نخ های مصنوعی با کیفیت تر دادند تا به نخ های آکریلیک رسیدند که امروزه به عنوان سرآمد نخهای با کیفیت شناخته می شوند .

بیشتر بدانید : نخ آریلیک هیت ست در فرش ماشینی

 

2- تولید فرش با نخ هیت ست

اصولا فرآیند هیت ست کردن فقط روی نخ های آکریلیک انجام می گردد . در این بخش نخست نخ ها را می ریسند سپس آن را وارد ریلی کرده که نخ ها توسط بخار داغ حرارت می بینند . با انجام این فرآیند رنگها تثبیت شده و با گذشت زمان کیفیت و روشنی خود را از دست نمی دهند . هم چنین این نخها پرزدهی کمتری دارد و نگرانی برای برطرف کردن پرزهای روی فرش بعد از خرید نخواهید داشت .

 

3- ویژگی نخ هیت ست

نخ های آکریلیک هیت ست شده به خاطر پایین بودن پرزدهی ضد حساسیت می باشند . فرش ماشینی بافته شده با نخ هیت ست دارای سرنخ های کاملا مشخص و مجزا است و حتی شما می توانید به راحتی تعداد نخها را بشمارید . هنگام راه رفتن روی این فرشها احساس راحتی دارید زیرا الیاف بکار رفته زبر و خشن نیستند . از جمله ویژگی کلیدی فرش ماشینی هیت ست شده نرم بودن آن است . این نوع نخ در برابر کشش بسیار قوی هستند به همین دلیل بعد از بعد از مدتی تغییر شکل نمی دهند ، هم چنین گرد و غبار را جذب نکرده و نظافت آن را راحت تر می کنند . در صورت گذاشتن اجسام داغ بر روی آن نیز الیافش دچار تغییر شکل و سوختگی نمی شود .

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا