خرید گل و گیاه آپارتمانی
خرید انواع فرش

تفاوت فرش اصل و غیر اصل

تشخیص آسان فرش اصل از غیر اصل

فرشها با استفاده از طرح و نقوش بسیار زیبا، زیبایی منحصریفردی را به محل زندگی ما میدهد. یکی از از دغدغه های موجود در خرید فرش اصل و غیر اصل بودن قالی می باشد . با توجه به رقابت های بسیار زیاد در عرصه فروش فرش (ماشینی و دستباف) و تنوع بسیار بالا در  طراحی فوق العاده تشخیص فرش اصل و غیر اصل کاری بس دشوار می باشد و تمام کسانی که می خواهند قالی اصل را خریداری کنند باید نکاتی را در رابطه با قالی اصل بدانند که از خرید خود راضی باشند . البته نکته بسیار مهمی که می توان به آن اشاره نمود این است که مشتریان از حنس نخ استفاده شده در آن آگاهی داشته باشند که به راحتی بتوانند تشخیص فرش اصل از غیر اصل تشخیص دهند . در ادامه دربار آن بحث می کنیم .

 

1- از انواع فرش های ماشینی

 فرش ماشینی پشمی ، فرش ماشینی جنس اولفین ، فرش ماشینی نایلونی ، فرش ماشینی پلی استر و غیره می باشد ، که بهترین جنس فرش ماشینی آکرولیک اصل است. فرشهای اصیل دارای مشخصات کامل و جامع ای هستند که در شنانسنامه ی قالی بیان شده است؛ در این شناسنامه نوع الیاف به کار رفته، وزن محصول، طریقه نگهداری و تمیز کردن قالی و لوگوو مارک شرکت حک شده است. اما قالی تقلبی مدرک و مشخصات کاملی ندارند و در اصل فاقد شناسنامه معتبر می باشند. فرش اصل ماشینی آکریلیک پرزدهی کوتاهی دارد و بعد از چند هفته پرزدهی تمام می شود؛ اما فرشهای غیراصل پرزدهی فراوانی دارند. بعضی از فروشندگان فرشهای غیراصل به بهانه ی قیمت فروش کارخانه ای و حتی تخفیف فرشهای غیر اصل را به جای اصل می فروشند.

منظور از تراکم فرش تعداد گره در یک متر از طول آن می باشد و شانه در قالی تعداد گره در یک متر از عرض آن بیان میشود؛ اما در فروش غیر اصل فرشهای 350 شانه را به جای 500 شانه و 500 شانه را به جای 700 شانه و ... به مشتریان عرضه می کنند و همچنین فرشهای درجه 2و3 را به جای فرش ماشینی اصل درجه 1 جا میدهند. بنابراین از خریداران محترم تقاضا می شود در خرید خود از کارخانه های معتبر استفاده کنند. از جمله فرشهای تولیدکننده اصل در شهرهای کاشان، قم، اصفهان، تبریز و مشهد و کرمان تولید می شوند و دارای طراحی خیره کننده و متنوع و دارای هر گونه قیمت متناسب با بودجه ی همه خریداران می باشند .


 

2- ویژگی های فرش ماشینی اصل

از مهم ترین مشخصات یک فرش اصل از غیراصل می توانیم به:
2-1- فرشهای اصل از غیر اصل نرم تر و لطیف تر و روشن تر هستند به دلیل استفاده از نخ های آکرولیک در بافت قالی
2-2- در هنگام لمس فرش ، دست بر روی قالی به راحتی سر می خورد
2-3- نخ های موجود در آکرولیک اصل بوی نفت و مواد پلاستیکی نمی دهند
2-4- فرشهای اصل برخلاف فرشهای غیر اصل در برابر پاخوردگی مقاومتر و دوام بیشتری دارند.
2-5- از دیگر تفاوت می توان مقاومت در برابر حرارت غیرمستقیم را نام برد که شما می توانید اتوی داغ را چند ثانیه روی فرش بگذارید و سوختگی ای مشاهده نفرمایید
2-6- رنگ در فرشهای اصل دارای تفاوت بیشتر و رنگ های شاد و زنده تری دارند
2-7- از دیگر تفاوت های بارز و مهم که تفاوت فرش ماشینی اصل را از غیراصل بیان میکند و بیان کردیم چ کردن شناسنامه و گارانتی معتبر ارخانه ی تولیدی می باشد. 

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا