خرید گل و گیاه آپارتمانی
خرید انواع فرش

چرا باید فرش ماشینی بخریم

دلایل خرید فرش ماشینی چیست

در این مقاله ما به دلایل خرید فرش ماشینی به همراه ویژگی هایی که دارد خواهیم پرداخت . یکی از قالی هایی که در حال حاضر مردم به خاطر قیمت مناسب و طرح های دستبافت گونه و زیبا از آن استفاده می کنند ، فرش ماشینی است . در این باره می خواهیم به موضوعی بپردازیم که شما می توانید آن را برای خرید مهم خانه خود استفاده کنید ، از جمله دلایل خرید فرش ماشینی باید بدانیم در ادامه برای شما آمده است :

 

1- طرح های به روز فرش

 امروزه با تغییر سبک زندگی و تغییر سلیقه ها ، مردم به سمت فرش ماشینی گرایش پیدا می کنند که طرحهای به روز داشته و با سلایق آنها هم سو باشد . این فرشها توسط دستگاه های بافنده ، تهیه می شوند و دارای طرح هایی از پیش طراحی شده اند . اصولا این طرحها و نقوش توسط طراحان گرافیک و نقشه کشی نساجی کشیده می شود و سپس با کمک نرم افزارهای کامپیوتری طراحی می شوند . اساسا این طراحان به کمک وقایع و فرهنگ ها و سلیقه های امروزی این نقشه ها را طراحی می کنند .

 

2- انعطاف فرش ماشینی

یکی از ویژگی های بارز این نوع قالی ها منعطف بودن آن است که برای انواع مکانها می توانید از آن استفاده کنید .

 

3- هزینه کم فرش ماشینی

اصولا قیمت فرش ماشینی نسبت به قالی های دستباف کاشان یا تبریز هزینه ای کمتر را داراست . در ابتدا به دلیل آشنا نبودن مردم با این نوع فرشها به جای آن از نوع دستبافت استفاده می کردند اما با افزایش تولید و واردات فرش ماشینی از بلژیک مردم به قیمت مناسب و کیفیت بالای آن پی بردند و به آن روی آوردند . اخیرا به دلیل تولید انبوه فرش در کاشان قیمت این قالی ها کاهشی چشمگیر داشته است . البته متناسب با هر طرح ، اندازه و تراکم آن هر قالی دارای قیمت و ارزش متفاوتی هستند .

 

4- قابلیت تعویض فرش ماشینی در بازه زمانی کوتاه

 همان طور که می دانیم به دلیل قیمت مناسب فرش ماشینی نسبت به قالی دستباف با صرفه تر بوده و خرید آن راحت تر است به همین دلیل اگر بعد از مدتی تصمیم به تعویض آن دارید قیمت پائین آن این امر را برای شما راحت تر کرده است . اگر حتی می دانید فرش شما قابلیت فروش را دارد می توانید آن را در سایت های مختلف به اشتراک گذاشته و آن را بفروشید .
به این نکته باید توجه کنیم که در قالی های دستباف از الیاف طبیعی استفاده می کنند که این خود مولد حساسیت برای افراد می باشد . البته از این مورد هم نمی توان چشم پوشی کرد که در فرش ماشینی قدیمی پرزدهی فراوان بوده و بخاطر شیمیایی بودن این پرزها ، ایجاد حساسیت می کردند . امروزه با پیشرفت تکنولوژی توانسته اند پرزدهی قالی را کاهش دهند که این کار خود از عفونت های تنفسی یا حساسیت ها جلوگیری می کند .

 

5- دسترسی آسان و حق انتخاب بیشتر

شما با مراجعه به نمایندگی های مربوطه و یا حتی سایت های خرید فرش می توانید از تنوع محصول و انتخاب راحت تر کالا استفاده کنید .

 

6- ابعاد فرش ماشینی

تقریبا می توانید مطمئن باشید که هر مکانی با اندازه و وسعت های متفاوت را می توانید مفروش کنید زیرا فرش ماشینی کاشان در ابعاد و سایز های متفاوت تولید می شوند . ما توصیه می کنیم قبل از خرید درباره قالی ماشینی و قیمت آن حتما تحقیق کنید .

 

7- شانه مختلف در فرش ماشینی

فرش ماشینی دارای تعداد شانه مختلف از جمله فرش 700 شانه و همچنین 1000 شانه و 1200 شانه می باشد که شما می توانید برای خرید به توجه یه ویژگی مورد نظرتان اقدام نمایید و تجربه خرید به یادماندنی ای را با فرشوگاه هانی فرش تجربه کنید.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا