خرید گل و گیاه آپارتمانی
خرید انواع فرش

انتخاب رنگ فرش با توجه به روانشناسی

بهترین رنگ برای فرش ماشینی از نظر روانشناسی کدام است؟

بهترین رنگ برای فرش ماشینی از نظر روانشناسی کدام است؟

با وجود آنکه خرید فرش ماشینی یکی از مهم ترین نیاز ها است ، انتخاب طرح و نقش فرش هم یکی از اساسی ترین دغدغه ها در هنگام خرید است . رنگ زمینه فرش نه تنها بر روی دکوراسیون تاثیر دارد بلکه بر روی افراد خانه هم تاثیر می گذارد و سبب تغییراتی در فرد می شود . در این قسمت به برسی انواع رنگ فرش و نقش آنها بر دکوراسیون می پردازیم و شما عزیزان را با بهترین رنگ از نظر روانشناسی آشنا خواهیم کرد.

انتخاب رنگ فرش ماشینی به شرایط و عواملی مانند آب و هوا، نوع زندگی ، اقتصاد ، سلیقه ، مکان ، کاربری فرش ، فرهنگ و...  بستگی دارد و هر منطقه ای نسبت به این دلایل فرش خود را با منزل و دکوراسیون خود تطبیق می دهند . برای مثال اروپاییان در هنگام خرید فرش سراغ فرش های زمینه روشن و کم رنگ می روند و همچنین کشور های عربی نیز فرش های زمینه لاکی و روناسی رنگ را بیشتر می پسندند . نمونه دیگر فرش های ترکمنی است که از طرح و نقش های خواصی بافته شده اند.

 

همانطور که گفته شد طرح و نقش فرش علاوه بر زیبایی منزل بر روی انسان نیز تاثیر گذار است در ادامه مطالب با تاثیر رنگ فرش از نظر روانشناسی آشنا می شوید . با ادامه مطالب همراه شوید:

فرش ماشینی در سه دسته رنگ های تیره ، روشن و ملایم بافته می شوند . فرش های تیره عبارتند از : فرش سرمه ای ، گردویی ، مشکی . فرش های روشن نیز عبارتند از : فرش کرم ، فرش فیروزه ای و همچنین فرش های ملایم فرش هایی هستند که نه خیلی تیره اند و نه خیلی روشن مانند فرش های زمینه ترمه ای ، بژ ، آبی کاربنی ، فیلی یا موشی رنگ.

تنوع رنگ در فرش ماشینی بسیار بالا بوده و با وجود اینها رنگ فرش باید با توجه به روحیه فرد انتخاب شود چرا که رنگ قالی بر روی آرامش و نشاط انسان تاثیر گذار است.

 

فرش رنگ زرد

رنگ زرد در فرش ماشینی به ما دانش را نشان میدهد و مظهر دانایی بوده و نشان دهنده روشنایی و نور می باشد.

 

فرش رنگ روناسی

دارای رخشندگی بالایی بوده و تاریک شدن آن نیز آسان نمی باشد، رنگ قرمز در فرش ماشینی می تواند به شکل های مختلفی قرار داده بشود. 

 

فرش رنگ آبی 

رنگ آبی در فرش ماشینی نشان دهنده معنوی و داری روح بودن می باشد و در صورتی که اتاق خانه با رنگ آبی دکوراسیون بشود باعث ایجاد نیروی دفاع در بدن شده و به اعصاب نیز آرامش می دهد. 

 

فرش رنگ سبز 

رنگ سبز در فرش ماشینی میانه ای از رنگ زرد و آبی می باشد که رنگ سبز فرش ماشینی نمایانگر امیدوار بودن و آرامش بوده و باعث میگردد که بین روح ، ذهن و همچنین جسم هماهنگی ایجاد بشود. از ویژگی های دیگر رنگ سبز فرش ماشینی می توان به کاهش دادن فشار خون و همچنین همچنین آرام کردن فشار عصبی اشاره داشت.

 

فرش رنگ نارنجی 

رنگ نارنجی که از دو رنگ قرمز و زرد تشکیل شده است و دارای وضعییت میانه رویی در بین این دو رنگ می باشد. در صورتی که رنگ قرمز بیشتری در رنگ نارنجی فرش ماشینی استفاده شده باشد فرش دارای انرژی بیشتری خواهد بود و خستگی را نیز کاهش خواهد داد.

 

فرش رنگ بنفش 

رنگ بنفش در مقابل رنگ زرد می باشد و به طور زیادی دارای اختلاف می باشد. رنگ بنفش در فرش ماشینی نشان دهند بدون خبر بودن بوده و باعث کاهش دادن ترس و همچنین ایجاد آرامش و همچنین تصفیه شدن خودن می شود.

 

فرش رنگ سرمه ای

رنگ سرمه ای که از دو رنگ سبز و آبی ایجاد شده است، دارای انرژی بسیار عالی ای در زمان های ایجاد ناراحتی ها و بحران ها که به صورت روحی ایجاد شده است می باشد. رنگ سرمه ای در فرش باعث شادی نیز میگردد . اکثر نقشه فرش ها برای اولین بار در رنگ سرمه ای بافته می شوند چرا که فرش سرمه ای به عنوان پرفروش ترین فرش ماشینی به حساب می آید و متقاضیان بیشتری دارد.

 

فرش رنگ کرم

رنگ کرم از دو رنگ زرد و سفید تشکیل میشود که رنگ کرم در فرش ماشینی باعث ظرافت و همچنین پاکی ، خالص بودن و آرام بخش برای فرد میگردد.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا