خرید گل و گیاه آپارتمانی
خرید انواع فرش

سایز بندی فرش های ماشینی

انتخاب سایز بندی فرش های ماشینی

سایز بندی فرشهای ماشینی به صورت مختلفی بوده و اکثر فرش ماشینی که در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد ، دارای سایزها و ابعاد استانداردی هستند که در ادامه به نحوه انتخاب درست آن برای دکوارسیون خانه ای که دارید می پردازیم.

اندازه های اصلی

با توجه به جدول اندازه های فرشهای ماشینی ، اندازه های اصلی آن در 6 متر ( 2*3 ) ، 9 متر (2.5 *3.5) و 12 متر ( 3*4 ) ارائه می شود در تعداد شانه های فرش 1200 شانه ، 1000 شانه ، 700 شانه و غیره بافته میشود .

 

اندازه های فرعی

قالیچه : این نوع نیز همانند قالی در ابعاد اصلی بافته می شود که پس از پایان بافت ، کار دوربافی و دیگر کارهای مخصوص آن انجام شده و در مورد اندازه آنها باید گفت که برابر با 1.5 *2.5 (کمتر از چهار متر مربع ) می باشند .

کناره ها : با توجه به اسم آن میتوان متوجه شد که طول آن بیشتر از عرضش است . از سایزهای آن به 1*2 ، 1*3 ، 1*4 میتوان اشاره کرد و اکثرا کاربرد آن در راهروها و غیره می باشد .
پادری : در اندازه های 0.5*0.85 متر ارائه می شود که گاها به عنوان پشتی نیز از آن استفاده می شود .
سایزمناسب فرش در دکوراسیون پذیرایی
محیط های پذیرایی کلا به 4 دسته تقسیم می شوند که انتخاب فرش مناسب برای هر کدام تفاوت داشته و اندازه محیط ها شامل کوچک ، بزرگ ، گسترده و محیط بزرگ می باشد .

1. فرش مناسب پذیرایی خانه با محیط کوچک یا متوسط

برای پذیرایی هایی که دارای محیطی کوچک یا متوسط است ، انتخاب سایز بزرگ که رنگی متناسب با مبل ها داشته باشد انتخابی صحیح خواهد بود . بزرگی قالی در این گونه مکان ها نباید زیاد و بیش از حد باشد ، بطور مثال برای یک اتاق با مساحت 24 متر انتخاب فرش 24 متری اشتباه است .

2. سایز مناسب فرش در محیط های بزرگ خانه

در این گونه محیط ها نیز همانند پذیرایی کوچک ، استفاده از فرش بزرگ انتخاب صحیح است . در محیط های بزرگ سایز قالی خریداری شده باید به گونه ای باشد که پایه جلویی مبل بر روی لبه قالی قرار گیرد ، این کار علاوه بر جلوگیری از جابجا شدن قالی ، زیبایی خاص به دکوراسیون خانه می بخشد .

3. سایزبندی مناسب فرش در پذیرایی با محیط بزرگ

در محیط پذیرایی بزرگ خانه فرش را نباید در اندازه اتاق انتخاب کرد به گونه ای که کف پذیرایی کامل پوشانده شود و همچنین باید دارای اندازه ای مناسب جهت قرار دادن مبل ها بر روی آن و گذاشتن جای راه رفتن مناسب در خارج از فرش باشد .

4. پذیرایی گسترده و دراز خانه

خانه هایی که پذیرایی گسترده و دراز دارند ، فرش باید طول همه کاناپه را همراه با قسمتی اضافه در خود قرار دهد ، این سایز بهترین انتخاب برای مصرف کننده خواهد شد .

4.1- سایزبندی فرش اتاق خواب

1. اتاق خواب اصلی
فرشی که برای اتاق خواب اصلی انتخاب می کنید ، باید از سمت جلوی پاتختی آغاز و حداقل تا پنجاه سانتی متر خارج از تخت ادامه پیدا کند .
 
2. اتاق خواب نوزاد
برای این مکان بهتر است از یک قالی کوچک گرد استفاده شود و نحوه انداختن آن به گونه ای باشد که فرش نقطه ای اصلی در اتاق ایجاد نموده و سایر وسایل از قبیل کمد و تخت و غیره دور آن چیده شود .

سایزبندی فرش مناسب برای اتاق غذاخوری

انتخاب فرش مناسب برای این مکان باید دارای فضای مناسب و کافی هنگام نشستن باشد . برای راحت کردن این موضوع و انتخاب سایز مناسب شما باید صندلی ها را داخل میز قرار داده و فرشی که دارای سایزی حداقل 50 سانتی متر بیشتر از پیرامون پایه های عقبی صندلی باشد را انتخاب کنید .

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا