خرید گل و گیاه آپارتمانی
خرید انواع فرش

بهترین نوع فرش ماشینی

بهترین نوع فرش ماشینی کدام است؟

فرش های ماشینی موجود در بازار بنابر ویژگی هایی به انواع مختلفی تقسیم شده و در درجه کیفی های مختلف بافته می شوند . در این مقاله توضیحاتی درباره بهترین نوع فرش ماشینی داده شده است که با مطالعه آن می توانید با اطلاعات کافی به خرید فرش ماشینی بپردازید . با ادامه مقاله همراه شوید:

قبل از آنکه بخواهیم درباره انواع فرش ماشینی صحبت کنیم باید مشخص کنیم که منظورمان از بهترین نوع فرش چیست ؟ در کل مهم ترین عواملی که نقش بسزایی در کیفیت فرش ماشینی دارند : شانه و تراکم فرش ، الیاف به کار رفته در آن و دستگاه بافت فرش است.

 

1_ بهترین نوع فرش از نظر شانه و تراکم

فرش ماشینی در سه دسته اصلی یعنی فرش 700 شانه تراکم 2550 ، فرش 1000 شانه تراکم 3000 و فرش 1200 شانه تراکم 3600 بافته می شود.

فرش 700 شانه 

از بین این فرش ها ، فرش 700 شانه ماشینی خریداران و مشتریان بیشتری دارند چرا که قیمت فرش 700 شانه به طور معمول از فرش 1000 و 1200 شانه کمتر است . برای مشاهده عکس فرش 700 شانه - کلیک کنید

 

فرش 1000 شانه

در مقالات قبل دانستید که هرچه شانه و تراکم فرش ماشینی بیشتر باشد ، فرش متراکم تر و فشرده تر شده و همین ویژگی سبب بالا رفتن طول عمر فرش و دوام آن می شود . در نتیجه فرش های 1000 شانه از نظر کیفیت ، قیمت و زیبایی حرف اول را می زنند . برای مشاهده عکس فرش 1000 شانه - کلیک کنید.

فرش 1200 شانه

فرش ماشینی 1200 شانه تراکم 3600 از بهترین نوع فرش های ماشینی هستند و از طول عمر بالایی برخوردار می باشد . طرح فرش های 1200 شانه معمولا سنتی است و دارای نقوش بسیار زیبایی هستند . برا مشاهده عکس فرش 1200 شانه کلیک کنید.

 

2_ بهترین نوع فرش از نظر الیاف به کاررفته در آن

عمده ترین فرش هایی که در بازار عرضه می شوند از جنس : اکریلیک ، پلی استر ، پلی پروپلین ، ب سی اف و ... هستند که هرکدام دارای خواص و ویژگی هایی هستند . امروزه اکریلیک هیت ست شده بیشترین کاربرد را در تولید فرش ماشینی دارد چراکه نخ اکریلیک دارای ویژگی هایی چون : ثبات رنگی بالا ، مقاومت بالا در برابر نور و گرما ، گرد و غبار ، رطوبت و ... ، مقاومت در برابر پاخور پذیری بالا می باشد.

 

3_ بهترین نوع فرش از نظر دستگاه بافت

امروزه بهترین فرش های ماشینی توسط ماشین آلات Schonherr آلمان و van de wiele بلژیک بافته می شوند . فرش ماشینی بافته شده توسط این دستگاه ها ، دارای کیفیت بینظیری است و دارای بالاترین درجه کیفی هستند .

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا