خرید گل و گیاه آپارتمانی
خرید انواع فرش

چگونه قیمت فرش ماشینی مشخص میشود

چگونه قیمت فرش ماشینی تایین میشود

قیمت یک فرش ماشینی وابسته به عوامل مختلفی از جمله شانه ، تراکم بافت ، وزن ، الیاف به کار رفته در فرش و برند آن بستگی دارد. در بازار فرش ماشینی گران ترین قیمت به فرش های 1200 شانه و تراکم 3600 و بافته شده با ماشین آلات فرشبافی شرکت واندویل بلژیک 2017 و الیاف 100% آکریلیک هیت ست اختصاص می یابد .  قیمت این فرش در بازار بین 2200000 – 3000000  تومان می باشد که تفاوت قیمت به دلیل برند فرش ماشینی ، هزینه هایی که فروشگاه فرش متقبل می شود من جمله حقوق پرسنل ، اجاره مغازه و اجاره انبار ، هزینه های خدمات شهری ، هزینه حمل بار، تبلیغات وغیره باعث افزایش قیمت نسبت به خریدهای اینترنتی میشود . در ادامه این مقاله ما به صورت کامل چگونه قیمت فرش ماشینی تایین میشود را توضیح داده ایم که تا شما بتوانید یک خرید با قیمت مناسب را از فروشگاه داشته باشید .

 

الیاف به کار رفته و جنس آن

امروزه جنس الیاف فرش های موجود در بازار از بی سی اف ، پلی استر ، فرش آکرلیک هیت ست ( آکریلیک) بافته می شوند که  اگر بخواهیم بر اساس ماندگاری و کیفیت بیشتر آنها را رتبه بندی کنیم فرش آکرلیک هیت ست در صدر قرار خواهد گرفت . علاوه بر فرش های تولیدی با آکریلیک 100% ، ترکیبات آکرلیک با الیافی مانند پشم و پلی استر نیز استفاده میشود . مورد استفاده قرار دادن پشم طبیعی در تولید فرش ماشینی به دلیل بالا بودن قیمت آن نسبت به الیاف های مصنوعی با حجم کمتری به انجام می رسد .

 

شانه و تراکم

تراکم تعداد گره ها در هر متر مربع از طول فرش و شانه تعداد گره ها در هر متر مربع از عرض آن می باشد . هر چه تراکم فرش بالا باشد قالی سفت و فشرده می شود و هر چه شانه فرش بیشتر شود قالی ریز نقش تری خواهیم داشت . بین تراکم و شانه و قیمت آن رابطه ای دو طرفه وجو دارد ؛ بدینگونه که هرچه تراکم و شانه فرشی بیشتر شود قیمت آن نیز افزایش خواهد یافت .
شایان بذکر است هر چه تعداد شانه در فرش بالاتر باشد فرشی با زیبایی، جذابیت و ظرافت بیشتری خواهیم داشت که از قیمت بیشتری برخوردار خواهد بود . تعداد شانه تاثیری مستقیمی بر کیفیت ، طول عمر و ماندگاری فرش ندارد . فرش های ماشینی با تراکم بیشتر ، از کیفیت بهتری برخوردارند. به اینگونه که هرچه تراکم فرش بیشتر، قیمت فرش بالاتر . لازم به ذکر است هر چه تراکم فرش زیاد شود وزن و فشردگی فرش بیشتر خواهد شد که این مورد روی  ماندگاری و عمر فرش های ماشینی تاثیری مثبت دارد .

 

ابعاد و سایز فرش های ماشینی

سایز بندی فرش های ماشینی بدینگونه است ، 6 متری 9 متری و 12 متری و همچنین با توجه به سفارشات مشتریان می توان اندازه آن را از حالت استاندارد خارج کرد . هم چنین قابل ذکر است هر چه سایز فرش بزرگتر باشد قیمت بیشتری دارد، زیرا فرش های سفارشی به دلیل اینکه در سایز استاندارد نیستند و تعداد آن بصورت تک یا چندتایی برای شخص یا اشخاصی که سفارش داده اند با طرح و رنگهای متفاوت که ممکن است در پالت رنگ کارخانه نباشد تهیه می شود، از قیمتی بالاتر نسبت به سایر فرش های تولیدی آن کارخانه برخوردارند و همانگونه که می دانید با کوچکتر شدن سایز فرش قیمت آن نیز کاهش می یابد.

 

فرش های ماشینی ارزان قیمت

در این صنعت فرش هایی با قیمت مناسب ترنسبت به نیازهای مردم به فروش می رسد. اکثرا این فرشها برای استفاده در مکان های عمومی ازجمله هتل، مسجد، سمینار ها وغیره و همچنین برای افرادی که قیمت فرش از عواملی است که برای خرید به آن اهمیت می دهند مورد استفاده قرار میگیرد. فرش های 350 شانه نمونه ای از فرش های با قیمت مناسب است که در ایران بافته شده و به کشورهای افغانستان و عراق صادر می شود . با خرید اینترنتی فرش ماشینی علاوه بر صرفه جویی در هزینه های خود از مزایایی دیگر نیز بهرمند خواهید شد که در زیر به چند مورد اشاره شده ؛ دسترسی به انواع طرح ها و مدلهای مختلف در بازه زمانی کوتاه ، دسترسی به نازلترین قیمت فرش با خرید مستقیم از شرکت تولید کننده ، امکان دستیابی به اطلاعات در مورد کیفیت فرش مورد پسندتان و غیره .

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا