خرید گل و گیاه آپارتمانی
خرید انواع فرش

پاک کردن لکه های فرش

اطلاعات کامل برای پاک کردن لکه های فرش

به هردلیلی ممکن است لکه ها ازروی فرش پاک نشود لکه هایی مثل : روغن وایتکس و غیره و هرگونه ماده ویارنگ دیگر به دلایل درادامه مرور میکنیم چگونه لکه ها را از روی قالی پاک کنیم . مهم ترین موضوع در لکه بری فرش پاک کردن هرچه سریع تر ان  است . هرچه فاصله بین کثیف شدن قالی و پاک کردنش بیوافتد ممکن است فرش پاک نشود . در ادامه این مقاله سعی شده است اطلاعات کامل برای پاک کردن لکه های فرش قرار داده بشود که می توانید مطالعه کنید .

 

- پاک کردن ادامس

برای پاک کردن ادامس از روی فرش اول با یخ ادامس را سفت و منجمد کنید و سپس ان را با تیغ یا کاردک پاک کنید . برای اینکه یخ باعث نشود فرش خیس شود میتوانید یخ را داخل کیسه ای قرار دهید و روی فرش بگذارید.


- پاک کردن شمع و پارافین
شمع و پارافین را میتوانید مثل روش ادامس که در بالا گفته شده پاک .

- پاک کردن جوهر از روی فرش
برای پاک کردن جوهر از سطح فرش میتوانید از ماست استفاده کنید . ماست را به اندازه ی لازم روی فضاهایی که جوهر ریخته است بریزید و خوب بزارید با فرش مخلوط شود و بااستفاده از قاشق ان را پاک کنید . این کاررا چندبار تکرار دهید تا نتیجه ی دلخواهتان به دست بیاید.

- پاک کردن چای از روی فرش
برای پاک کردن چایی از روی فرش میتوانید از شامپو و اب نسبتا گرم استفاده کنید . بایک تکه اسفنج میتوانیدبهتر لکه های چای را از روی فرش پاک کنید .  با این روش میتوانید نوشیدنی های دیگری مثل شربت ، نسکافه وغیره راهم از روی فرش پاک کنید . 

- پاک کردن نوشیدنی‌های شیرین از روی فرش
پاک کردن نوشیدنی های شیرین از روی فرش از اهمیت بالایی برخوردار است چون باعث پوسیدگی قالی میشود . برای پاک کردن نوشیدنی های شیرین از روی فرش اب گرم بیشتر توصیه میشود .

- پاک کردن لکه روغن، چربی و واکس از روی فرش
برای پاک کردن این لکه ها اول تاجایی که میتوانید ان را از سطح فرش پاک کنید . بعدازاین که باقاشق لکه هارا پاک کردید یک دستمال نخی و تمیز روی لکه قرار دهید سپس بااتو دستمال را حررت بدهید بااین کار چربی ها خورد دستمال میرود . و در اخر با سرکه ی سفید میتوانید بقیه ی چربی هارا پاک کنید بااین روش ها دیگر لکه ایی روی فرش شما نخواهد بود .
- توجه داشته باشید بعدازاتمام کار بااب سرکه ی سفید را از فرش خارج کنید .


- پاک کردن لکه تخم‌مرغ و خون از روی فرش
برای پاک کردن این نوع لکه ها بهتراست از اب گرم ، صابون و نمک و سرکه استفاده کنید . سپس میتوانید باقی مانده ی لکه هارا بامواد شوینده پاک کنید .


- پاک کردن لکه و خاک و دوده از روی فرش
اگر فرش شما بانقش و نگار روشن باشد میتوانید نمک را روی لکه ها بریزید و سپس بعد از حداقل 30 دقیقه باجارو برقی نمک هارا از روی فرش پاک کنید .
- به علاوه ای روش بابلا میتوانید کمی شامپو فرش را درون ظرفی بریزید و کمی اب را به ان اضافه کنید و همه را باهم مخلوط کنید و سپس ان قدر به هم بزنید تاکف کند و به کمک اسفنج کف هارا روی قسمتی که الوده شده است بکشید این کاررا مداوم تکرار کنید تا کثیفی ها از روی فرش پاک شود .


- نکته ی اخر
توجه داشته باشید برای عمر بیشتر محصولات فرش ماشینی در تمام روش های که از اب استفاده میکنید فرش در جایی باشد که هرچه زود تر رطوبت از ان خارج شود واگرنه باعث پوسیدگی فرش میشود  .

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا