خرید گل و گیاه آپارتمانی
خرید انواع فرش

چرا فرش کاشان؟

علت انتخاب فرش ماشینی کاشان برای خرید فرش

علت انتخاب فرش ماشینی کاشان برای خرید فرش

در ذهن بیشتر خریدارن فرش ماشینی این سوال به وجود امده که چرا فرش ماشینی کاشان به عنوان برترین برند شناخته شده است و نام فرش کاشان بر سر زبان ها افتاده ؟ در ادامه این مقاله که توسط وب سایت هانی فرش جمع آوری شده ، به پاسخ این سوالات جواب داده می شود.

از وقتی که انسان توانست با استفاده از پشم حیوانات نخ را به وجود بیاورد ، به فرمول گره و بافت دست پیدا کرد و تغییر و تحولات زیادی در زندگی انسان به وجود آمد . در دهه 50 ایرانیان موفق به بافت اولین فرش ماشینی در شهرستان کاشان شدند که با استقبال شدید مردم روبرو شد . چرا که قیمت فرش ماشینی از قیمت فرش دستباف پایین تر است و از زیبایی چشمگیری برخوردار می باشد . با این وجود مراکز و کارگاه هایی جهت تولید و تکمیل فرش ماشینی مخصوصا در کاشان تاسیس شدند و شروع به فعالیت کردند . این میزان از سابقه در تولید فرش ماشینی باعث شده تا شهرستان کاشان به عنوان برند جهانی شناخته شود . کاشان با تولید فرش ماشینی باکیفیت و درجه یک سبب شده از اولین های ایران باشد و امروزه نام فرش کاشان نه تنها در ایران بلکه در خارج از این مرز ها نیز برسر زبان ها افتاده است . شهرستان کاشان به عنوان پایتخت و مهد فرش ایران ، بالغ بر 75% از صادرات فرش کشورمان را در دست دارد.

فرش ماشینی کاشان

کاشان تولید کننده بهترین فرش ها

با وجود دستگاه های بروز و جدیدی که در کارخانه های فرش ماشینی وجود دارند ، تنوع در تولید انواع فرش ماشینی زیاد شده و روز به روز فرش های جدید با کیفیت بهتر به بازار فرش ارائه می شود . در حال حاضر عمده ترین فرش های ماشینی موجود در بازار و نمایشگاه ها : فرش 500 شانه ، فرش 700 شانه ، فرش 1000 و 1200 شانه هستند که در تراکم های 1000 ، 2550 ، 3000 و 3600 بافته می شوند . در خرید فرش ماشینی کاشان به این نکته توجه داشته باشید که فرش کاشان تنها به تولید یک کارخانه گفته نمی شود و کارخانه ای به اسم فرش ماشینی کاشان وجود ندارد بلکه به تمامی فرش های ماشینی بافته شده در شهرستان کاشان گفته می شود ، در نتیجه با وجود تولید انواع فرش در کیفیت های مختلف ، قبل از خرید به کیفیت و نوع الیاف آن توجه داشته باشید .

فرش 700 شانه کاشان از نقشه فرش های پرفروش در بازار است که به دلیل قیمت پایین آن نسبت به فرش های 1000 و 1200 مورد استقبال بیشتری قرار می گیرد . در نتیجه بیشتر طراحان و نقشه کشان فرش تاکید بیشتری بر روی فرش هفتصد دارند و همه روزه نقشه فرش های جدیدی در این دسته از محصولات به بازار ارائه می شود . خوب است بدانید بلژیکی که از اولین تولید کنندگان فرش ماشینی است به تولید فرش هایی با شانه و تراکم پایین پرداخته و فرشی به اسم فرش 1200 شانه ندارد . با این وجود کاشان با گسترش دستگاه های بافندگی قادر به تولید فرش 1200 شانه معمولی ، دستبافگونه و همچنین فرش 1200 شانه گل برجسته شده است که از محبوبیت بالایی در بین مردم برخوردار می باشد.

 

کپی برداری از فرش کاشان

کارخانه های فرش کاشان با تولید فرش ماشینی با کیفیت و استفاده از مرغوب ترین الیاف مانند اکریلیک هیت ست شده ، نام خود را در بین خریداران فرش بالابرده اند و با تولید محصولات درجه یک مشتریان را راضی نگه داشته اند . اما متاسفانه همین محبوبیت سبب شده تا جعل فراوانی از نام فرش ماشینی کاشان صورت بگیرد . به طوری که کشور چین برای اینکه بتواند بازار این محصول را تصاحب کند شهرکی با نام کاشان ایجاد کرده و فرش های خود را به همین نام به بازار فرش جهانی به فروش می رساند . تشخیص فرش چینی از فرش اصیل کاشان کار هرکسی نیست در نتیجه در هنگام خرید فرش کاشان حتما به قیمت آن توجه داشته باشید چرا که نباید قیمت باعث شود تا شما از اصالت و زیبایی آن چشم پوشی کنید.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا