خرید گل و گیاه آپارتمانی
خرید انواع فرش

نکات مهم خرید فرش ماشینی

مشخصات یک فرش ماشینی خوب

امروزه بهترین کفپوش خانه هایمان فرش ماشینی است و در هر خانه حد اقل یک تخته فرش پهن شده است تا ما بر روی آن احساس ارامش و راحتی داشته باشیم در اینجا با چند ویژگی یک فرش خوب اشنا می شویم:


نکته اول
مکان پهن کردن فرش را مشخص کنیم زیرا در جاهایی مانند اتاق خاب که پاخور کمتری دارند باید فرشی را انتخاب کنیم تا نرم و لطیف باشد و سعی کنیم در چنین جایی از فرش هایی با زمینه روشن مانند فرش زمینه کرم و... استفاده نماییم زیرا رنگ های روشن سبب شادابی می شود و در جاهایی مانند سالن پذیرایی از فرش هایی استفاده کنیم که قابلیت پاخور بودن زیاد را داشته باشند و اگر فضای اتاق ما خلوت است از فرش های تیره با تراکم و شانه بالا استفاده کنیم تا فضا را بزرگ و شلوغ جلوه دهد.

 

نکته دوم
 از فرش های زمینه روشن در مکان های کوچک استفاده نماییم زیرا رنگ های روشن به طور معمول فضا را بزرگ نشان می دهد و بی العکس اگر فضایی بزرگ و خلوت داریم از فرش های زمینه تیره استفاده کنیم تا فضایی گرم و صمیمانه ایجاد شود.

نکته سوم
به چگونگی زندگی خود دقت داشته باشیم.اگر در خانه هایمان بچه کوچک وجود دارد یا از حیوان خانگی نگه داری می کنیم باید از فرش هایی استفاده کنیم تا کثیفی را کمتر جلوه دهد.برای جلو گیری از دیده شدن کثیفی بهتر است از فرش های ماشینی که دارای رنگ بیشتری در خود هستند استفاده کنیم و اگر مکان فرش در معرض گرد و غبار و... است باید فرشی را که تعداد رنگ زیادی دارند یا زمینه های بادامی و ترمه ای را انتخاب کنیم زیرا فرش های ماشینی زمینه تیره گرد و غبار و دوده را به طور واضح نشان می دهد و فرش هایی با زمینه روشن مانند کرمی کثیفی هایی ازجمله جای پا را نشان می دهند.


نکته چهارم
به مواد به کار رفته در فرش دقت زیادی داشته باشیم مثلا:فرش هایی که به فرش های نایلونی معروف هستند و در بافت آنها از نایلون استفاده شده به آسانی گرد و غبار را جابه جا می کنند.فرش هایی که در آنها از اولفین به کار رفته در برابر رطوبت مقاومند اما خیلی زود حالت خود را از دست می دهند و کش می آیند.فرش هایی که پشمی هستند ماندگاری بالایی دارند اما گرد غبار در لا به لای آن می ماند و شستشو را سخت می کند.بهترین نخ و الیاف برای فرش ماشینی امروزه الیاف اکریلیک هستند زیرا مقاومت بالایی در برابر گرد و خاک,نور و گرما دارند به طوری که اگر اتویی داغ را به مدت 5 دقیقه بر روی آن بگذاریم هیچ آسیبی نمی بیند.این الیاف نرم و لطیف می باشد و شستشو آن آسان است.


نکته پنجم
به مشخصات فرش از جمله :تعداد رنگ,شانه فرش,تراکم فرش و... توجه داشته باشیم و قبل از خرید با جستجو در سایت های معتبر و افراد مرتبط در این زمینه مشورت داشته باشیم تا از صحت داشتن اطلاعات آن مطمئن شویم.


فروشگاه فرش ماشینی هانی

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا