خرید گل و گیاه آپارتمانی
خرید انواع فرش

شهر مناسب برای خرید فرش ماشینی

از چه شهری فرش ماشینی بخریم

نباید فراموش کنیم که فرش ماشینی غیر از زیباتر کردن کف خانه ، با روحیات و ویژگی های شما تناسب باید داشته باشد . پس فرشی که انتخاب می کنید نشانه سلیقه ی شماست . افراد دوست دارند با هزینه ای که پرداخت می کنند به بهترین انتخاب با توجه به سلیقه ای که دارند دست پیداکنند که در طول چند سال  نیز دارای عمر بالایی بوده و از ماندگاری خوبی نیز برخوردار باشد . اما سوالی که پیش می آید این است که من از چه شهری فرش ماشینی بخریم ، تا هم مناسب برای سلیقه من باشد و هم از کیفیت بالایی برخوردار باشد ، که برای پاسخ به این پرسش شما می توانید در ادامه این مقاله همرا ما باشید تا شما را در انتخاب و خرید یک فرش ماشینی با کیفیت و زیبا از شهر مورد نظرتان راهنماییتان کنیم.

 

1- شهر مناسب برای خرید فرش ماشینی

از جمله شهرهایی که در فرش ماشینی تبحر دارند می توان از کاشان ، مشهد ، تبریز ، قم ، کرمان و...نام برد اما در بین تمامی این شهرها فرش کاشان با قدمتی چندین ساله به عنوان برند ایران شناخته می شود و کمتر کسی می باشد که نام این فرش را تا کنون نشنیده باشد زیراکه فرش های این شهرستان به خاطر کیفیت بالا و قیمت مناسبی که دارا می باشد به محبوبیت بسیار بالایی دست پیدا کند . شاید فرش مشهد نیز در سالهای اخیر به شدت روی برند و تولیدات خود کار کرده باشد اما همچنان بعد از کیفیت و لحاظ مشتری بعد از کاشان قرار می گیرد .

کاشان توانست در این چند سال صنعت فرش را از آن خود کند و با برندهای مثل فرش قیطران ، یلدای کویر کاشان ، فرهی ، پاتریک ، اعیان ، مشهد اردهال و... ثابت کند که همچنان سردمدار این عرصه و  پرفروش در این زمینه عمل می کند ، که از محصولات محبوب این شهرستان هم می توان به فرش 1200 شانه کاشان اشاره داشت .

 

2- تاریخچه فرش ماشینی کاشان

برای اولین بار در حدود نیم قرن پیش با ورود ماشین ژاگارد ، کاشان اقدام به خرید آن نمود و برای نخستین بار در تاریخ ایران دست به بافت فرش ماشینی زد که این قالیها به صورت بسیار ساده و با تراکم پایین بافته می شد اما با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی این شهر نیز در جهت پیشرفت قرار کرد دستگاه های خود را قوی تر نمود ، فرش هایی با تراکم های بالاتری بافت ، الیاف خود را بهبود بخشید و توانست این برند بودن خود را حفظ کند . یکی از ویژگی های خاص این تولیدی ها دسترسی آنها به نوع خاصی الیاف است که پرزدهی ندارد . لطافت و نرمی زیادی دارد و اکرلیک هیت ست شده می باشد که در برابر شستشو مقاوم است در برابر حرارت حالت خود را از دست نمی دهد ، شفافیت در رنگ و انعطاف پذیری بالایی دارد .

 

3- صحبت پایانی برای خرید فرش

در پایان نیز باید بیان داشت که اگر شما می خواهید برای دکوراسیون منزل خود اقدام به خرید یک فرش شیک و زیبا کنید که از قیمت مناسب و کیفیت عالی ای برخوردار باشد بدون شک قیمت فرش ماشینی کاشان با کیفیت بالایی که دارا می باشد ، می تواند نظر شما را جلب نماید که از محصولات محبوب این شهرستان نیز می توان به فرش 1200 شانه ، 1000 شانه و 700 شانه اشاره داشت.

توسط : سید میلادواقعا فرش کاشان بهترینه
نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا