خرید گل و گیاه آپارتمانی
خرید انواع فرش

صنایع وابسته به فرش ماشینی

نقش صنعت فرش ماشینی در اشتغال و کارآفرینی
در کنار صنعت فرش که در ایران بسیار رونق پیدا کرده صنایع بسیار زیادی به وجود آمده اند که در کنار تولیدی فرش ماشینی و فروش فرش ماشینی فعالیت انجام میدهند . در این مقاله شما عزیزان را با انواع صنایع تولید فرش ماشینی و مشاغلی که در کنار این زمینه کسب درآمد می کنند آشنا می کنیم .

صنایع وابسته به تولیدی فرش

به لطف صنعت فرش ماشینی در ایران مشاغل بسیار زیادی در کنار این صنعت شروع به کار کرده که باعث کاهش بی کاری و افزایش رشد اقتصادی در ایران شده است در ادامه برخی از این صنایع را برای شما معرفی میکنیم پس با ما همراه باشید .

ریسندگی

مواد اولیه تشکیل دهنده فرش ماشینی بطور کلی از مشتقات نفتی است . اکریلیک ماده اولیه در تولید الیاف فرش ماشینی می باشد که بخش اعظم آنها در خارج از کشور وارد می شود . این وابستگی باعث بروز مشکلاتی شده است که بالا رفتن قیمت مواد اولیه و محدودیت های وارداتی از جمله آنهاست و موجب بالا رفتن هزینه های تولید فرش می شود . به هرحال وارد کردن الیاف از خارج از کشور تا حدودی به امور گمرکی رونق می بخشد و متاسفانه ارز قابل توجهی از کشور خارج می کند و تولید آن در داخل کشور باعث راه اندازی کارخانجات ریسندگی و فعالیت تعداد زیادی کارگر در این حوزه خواهد شد.

تولید چله و پود

نخ تار و چله (پود) استفاده شده در فرش ماشینی در خارج از سالن بافندگی و در کارگاه های چله پیچی تولید شده و معمولا از پنبه یا پلی استر و یا مخلوط این دو می باشد . مرغوب ترین جنس نخ پود ، پنبه است که می توان صنایع کشاورزی و پنبه پاک کنی و ریس پنبه را از مقدمات تولید چله و پود پنبه دانست .

صنایع سرمایشی و گرمایشی

 از آنجایی که نخ اکریلیک در همه مراحل تولید و بافت نیاز به شرایط خاص از نظر دما و رطوبت دارد ، در همه سالن های ریسندگی و بافندگی تهویه هوا جهت تنظیم رطوبت و دمای سالن باید انجام شود .
 

بوبین

بوبین به شکل ها و سایزها و جنس های مختلف و در مراحل مختلف ریسندگی و بافندگی استفاده می شود . بنابر این در کنار واحد های تولیدی فرش ماشینی حتما باید کارگاه های تولید بوبین و ماسوره نیز فعالیت داشته باشند . البته امروزه برای کاهش هزینه ها در برخی مراحل تولید در سالن های ریسندگی و بافندگی می توان از بوبین های ضایعاتی استفاده کرد . بوبین های ضایعاتی از ذوب کردن بوبین های دست دوم و سایر مواد پلاستیکی ساخته می شود و باعث رونق این صنعت در کنار کارخانه تولید فرش ماشینی می گردد .

طراحی نقشه

از مشاغلی است که روزانه با توجه به تغییر سلایق و بازار روز نیاز به تغییرات در طرح و رنگ نقشه های بافندگی را می طلبد و چه بسا گروه کثیری از افراد با این عنوان در تولید فرش ماشینی دخیل هستند . ساخت وبسایت های معرفی و فروش محصولات ، بازاریابی در زمینه خرید فرش ماشینی ، فروش نرم افزار ها و اپلیکشن های مرتبط با حسابداری و انبار و سایر نرم افزارها و..... از دیگر مشاغلی می باشد که تحت تاثیر بازار فرش ماشینی قرار گرفته اند .
نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا