خرید گل و گیاه آپارتمانی
خرید انواع فرش

فرش ماشینی

از فرش ماشینی چقدر میدانیم؟ اطلاعات کامل در مورد فرش ماشینی

فرش tva یکی از ضرورت ها برای منزل است که نیاز آن در خانه بسیار مهم و کلیدی می باشد . منظور از مهم و کلیدی بودن فرش این است که یک کفپوش مناسب ( فرش خوب ) برروی روح و روان ما تاثیر می گذارد . وقتی به طرح و نقش فرش نگاه می کنیم به ما انرژی می دهد و یا وقتی بر روی آن حرکت می کنیم ، نرمی و لطافت آن سبب شادابی می شود . در این مقاله به برسی فرش ماشینی می پردازیم.

 

فرش ماشینی

فرش ماشینی tva lhadkd گونه ای مصنوعی از قالی است و برخلاف فرش دستباف که با نیروی انسانی و با الیاف طبیعی بافته می شود ، با ابزار آلات و ماشین های صنعتی و با نخ های مصنوعی بافته می شود . به دلیل سرعت در تولید و تکمیل فرش ماشینی و همچنین استفاده از الیاف غیر طبیعی در فرش ، قیمت فرش ماشینی پایین تر از قیمت فرش دستباف است و به همین دلیل متقاضیان فرش ماشینی بیشتر از فرش دستباف است و از وقتی که فرش ماشینی روانه بازار شد ، رغیب فرش دستباف به حساب می آید . فرش ماشینی به دلیل نقش و نگار منحصر به فرد و رنگ های استفاده شده در آن مشتریان بسیار زیادی دارد و امروزه هرکس قصد خرید فرش ماشینی را دارد با وجود قیمت پایین فرش ماشینی و جذابیت خاص آن به سراغ فرش دستباف نمی رود.

 

پیشینه فرش ماشینی

پیشینه فرش ماشینی در ایران و تلاش برای تولید فرش ماشینی به هزاره دوم پیش از میلاد برمی گردد . از قدیمی ترین فرش ماشینی جهان که اثری ایرانی است می توان به فرش پازیریک اشاره کرد . رفته رفته بشر به فکر در هم تابیدن و به هم ریسیدن نخ شد و ساختن طناب را کشف کرد . باگذشت زمان زمان انسان قادر به تولید فرش دستباف شد . تاریخ پیدایش فرش ماشینی در ایران به چهل سال قبل برمی گردد که اولین فرش ماشینی در ایران و در ابتدای دهه 50 در شهر کاشان و توسط دستگاه مخمل بافی ژاکارد و با الیاف مصنوعی براق با وزنی نسبتا سبک بافته شد و روانه بازار گردید . با تولید اولین فرش های ماشینی در بازار و استقبال شدید مردم از فرش ماشینی ، جرقه ای در صنعت تولید فرش ماشینی زده شد و افراد زیادی در این زمینه روی کار آمدند و شروع به فعالیت کردند . چیزی نگذشت که کشور ایران به عنوان بزرگ ترین تولید کنندگان فرش خوانده شد و رتبه پنج را در صادرات فرش ماشینی (tva lhadkd ) به خود اختصاص داد. 

 

فرش کاشان و قطب تولید فرش در ایران

کاشان با داشتن بیش از 1000 واحد تولید و تکمیل فرش ماشینی بزرگ ترین تولید کننده فرش در ایران است و در چند سال اخیر توانسته است به مقام ( بزرگ ترین تولید کننده فرش ماشینی ایران ، شهر فرش ماشینی ، قطب تولید فرش جهان ، مهد فرش ماشینی و ... ) دست یابد که بالغ بر 75% صادرات فرش ایران در دستان کارخانجات فرش کاشان می باشد . نام فرش ماشینی کاشان نه تنها در ایران بلکه در دور دست ها نیز بر سرزبان ها است . tva 

 

پیشرفت در تولید فرش ماشینی

از مهم ترین کالاهای صادراتی ایران ، فرش ماشینی است که همه روزه روبه پیشرفت و ارتقا است . ایرانیان اولین فرش های خود را با شانه و تراکم 350 شروع کردند اما رفته رفته قادر به تولید فرش 500 شانه ، 700 شانه ، 1000 شانه و تا به امروز فرش ماشینی 1200 شانه که در دنیا نذیر ندارد شدند که حتی چند وقتی است فرش هایی با نام فرش 1500 شانه وارد بازار فرش ماشینی شده اند.

 

شانه و تراکم فرش

تراکم و شانه فرش ماشینی از مهم ترین مشخصات فنی فرش است که نقش موثری بر قیمت فرش ماشینی دارد . تراکم به تعداد گره در هر متر مربع از طول فرش و شانه به تعداد گره در هر متر مربع از عرض فرش را می گویند که علاوه بر قیمت ، نقش بسزایی در کیفیت فرش نیز دارد . چراکه هرچه شانه و تراکم در فرش بیشتر باشد ، بر دوام ، مقاومت و طول عمر آن افزوده می شود و از اینها که بگذریم فرشی که شانه و تراکم بالایی دارد از لطافت و نرمی بالایی هم برخوردار است . نه اینکه بگوییم فرش 700 شانه بی کیفیت است و فرش 1200 شانه بهتر و و مقاوم تر ، اینطور نیست هر فرشی به نوبه خود دارای ویژگی های مختص و مربوط به خود است و با یکدیگر تفاوت دارند.

 

جنس فرش ماشینی

امروزه بیشتر فرش های موجود در بازار فرش و نمایشگاه های فرش ماشینی از جنس اکریلیک هیت ست شده ، که بهترین نخ فرش ماشینی به حساب می آید بافته می شوند . الیاف اکریلیک ، به دلیل مقاومت بسیار بالا در برابر : نور ، گرما ، رطوبت ، گرد و غبار و ... مهم ترین الیاف کاربردی در کارخانه ها جهت تولید فرش هستند به طوری که این فرش ها قادرند یک قابلمه یا اتوی داغ را به مدت 5 دقیقه بدون هیچ آسیبی تحمل کنند . اما چند وقتی است که فرش هایی با نام فرش بلژیکی به بازار راه یافتند که از جنس پلی استر و ویسکوز هستند و به فرش ویسکوز هم معروفند . این فرش ها به دلیل کیفیت بسیار پایین ، اسم فرش ماشینی را خراب کرده اند . حتما در خرید فرش ماشینی به جنس فرش مورد نظر توجه داشته باشید.

 

فرش هانی : تولید کننده و عرضه کننده انواع فرش ماشینی کاشان در بالاترین کیفیت . جهت مشاهده عکس فرش ماشینی کاشان با قیمت وارد صفحه اصلی وبسایت شوید.

 

گروه توسعه و تحقیق هانی فرش

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا