خرید گل و گیاه آپارتمانی
خرید انواع فرش

چیدمان فرش برای پذیرایی

انتخاب فرش ماشینی اتاق پذیرایی

فرش یکی از مهمترین ارکان در تزئین خانه های ایرانی و جز ملزومات یک خانه محاسبه می شود ، که همراه با خود اصالت و فرهنگ ایرانی بودن را به همراه دارد اما در حال حاضر تنها وسیله مزین کردن خانه نیست بلکه مبل ، دکور ، پرده های تزئینی غیره نیز در کنار هم موثر هستند و شما در هنگام انتخاب فرش به هماهنگی این مجموعه از وسایل نیز دقت کنید . در ادامه این مقاله سعی شده است توضیحات کاملی برای قرار دادن و انتخاب فرش ماشینی اتاق پذیرایی قرار داده بشود که تا شما بتوانید برای خانه خود یک انتخاب مناسب و یه یادماندنی را داشته باشید.

 

انتخاب فرش برای پذیرایی

یکی دیگر از مواردی که مورد توجه خانم های خانه دار است ست کردن فرش و مبل و پرده می باشد . اگر به دنبال فضای شاد هستید بهتر است از فرش های رنگ روشن استفاده کنید هرچند که شاید در تمیزی نگهداری آن سختتتر باشد. اگر تمامی خانه شما سفید و روشن است می توانید با به کار بردن رنگی متضاد جلوه ی خاص به منزل خود ببخشید. اما در انتها باید یاداور شد تمامی نکات ذکر شده تنها برای زیبایی بیشتر است ولی در نهایت شما تصمیم گیرنده هستید و می توانید با توجه به سلیقه و روحیه خود در انتخاب فرش و نوع چینش آن تصمیم بگیرید. در ادامه نیز باید بیان داشت یکی از فرش هایی که می تواند برای دکوراسیون خانه شما بسیار مناسب باشد فرش 1000 شانه می باشد زیراکه این قالی علاوه بر زیبایی و تراکم مناسبی که دارا میباشد ، از قیمت مناسبی نیز برخوردار است.

 

فرش برای پذیرایی

 

چیدمان فرش برای پذیرایی

همانطور که در انتخاب فرش و کیفیت آن توجه داریم باید به چیدمان آن در خانه توجه نماییم . کف پوشی که برای پذیرایی انتخاب می کنیم ، اندازه آن باید به گونه ای باشد که با قرار دادن مبل پای شما قالی را حس نماید . برای فاصله مناسب ، فرش ماشینی پذیرایی از دیوار برای خانه های بزرگ بین 50 تا 60 وبرای خانه های کوچکتر بین 20 تا 30 سانت فاصله ی مناسبی است. اشتباهی که صورت میگیرد این است که فرشی بسیار کوچک به حالت میز در وسط سالن پهن می شود اما ما باید لبه های مبل را مماس با فرش و یا پایه مبل بر روی آن قرار دهیم تا فردی که بر روی مبل نشسته احساس راحتی داشته باشد .


نکته دیگری که باید مد نظر قرار دهید این است که تمام پذیرایی را با فرش پر نکنید این کار باعث می شود تا فضای مدرن و شکیلی به خانه شما ببخشد . حتی می توان برای جذابیت بیشتر به جای یک فرش بزرگ از چند فرش کوچک استفاده کرد که خود باعث دلنشین تر شدن فضای خانه می گردد . ثابت بودن قالی نیز برای راحتی شما اهمیت دارد که می توان برای اینکار از چسب فرش استفاده کرد که البته ممکن است به بافت آسیب برساند شاید قرار دادن وسیله ای بر روی فرش شیوه بهتری باشد.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا