خرید گل و گیاه آپارتمانی
خرید انواع فرش

مدل فرش های 1500 شانه

انواع مدل فرش های 1500 شانه تراکم 4500 کاشان به همراه عکس فرش 1500 شانه و قیمت فرش
نمایش 1 تا 16 (از 16 محصول)
فرش 1500 شانه تراکم 4500 نقشه سلنا
کد فرش:

 فرش 1500 شانه تراکم 4500 نقشه سلنا 

سفارش تلفنی محصول

فرش 1500 شانه گل برجسته کاشان نقشه افسون
کد فرش:

 فرش 1500 شانه گل برجسته کاشان نقشه افسون 

سفارش تلفنی محصول

فرش 1500 شانه تراکم 4500 گل برجسته طرح دایانا
کد فرش:

 فرش 1500 شانه تراکم 4500 گل برجسته طرح دایانا 

سفارش تلفنی محصول

فرش 1500 شانه کاشان طرح تمنا
کد فرش:

 فرش 1500 شانه کاشان طرح تمنا 

سفارش تلفنی محصول

فرش 1500 شانه تراکم 4500 قصر طلایی
کد فرش:

 فرش 1500 شانه تراکم 4500 قصر طلایی 

سفارش تلفنی محصول

فرش طرح اصفهان 1500 شانه
کد فرش:

 فرش طرح اصفهان 1500 شانه 

سفارش تلفنی محصول

فرش 1500 شانه تراکم 4500 مدل مانلی
کد فرش:

 فرش 1500 شانه تراکم 4500 مدل مانلی 

سفارش تلفنی محصول

فرش 1500 شانه برجسته نقشه مهرسا
کد فرش:

 فرش 1500 شانه برجسته نقشه مهرسا 

سفارش تلفنی محصول

فرش 1500 شانه طرح تمنا گل برجسته کاشان
کد فرش:

 فرش 1500 شانه طرح تمنا گل برجسته کاشان 

سفارش تلفنی محصول

فرش طرح افشان اسلیمی ۱۵۰۰ شانه گل برجسته
کد فرش:

 فرش طرح افشان اسلیمی ۱۵۰۰ شانه گل برجسته 

سفارش تلفنی محصول

فرش 1500 شانه گل برجسته نقشه روناک
کد فرش:

 فرش 1500 شانه گل برجسته نقشه روناک 

سفارش تلفنی محصول

فرش 1500 شانه تراکم 4500 طرح کاترینا
کد فرش:

 فرش 1500 شانه تراکم 4500 طرح کاترینا 

سفارش تلفنی محصول

فرش 1500 شانه تراکم 4500 گل برجسته طرح مارینا
کد فرش:

 فرش 1500 شانه تراکم 4500 گل برجسته طرح مارینا 

سفارش تلفنی محصول

فرش ۱۵۰۰ شانه گل برجسته طرح جانان
کد فرش:

 فرش ۱۵۰۰ شانه گل برجسته طرح جانان 

سفارش تلفنی محصول

فرش ۱۵۰۰ شانه گل برجسته طرح خاتم
کد فرش:

 فرش ۱۵۰۰ شانه گل برجسته طرح خاتم 

سفارش تلفنی محصول

فرش 1500 شانه گل برجسته طرح خشتی
کد فرش:

 فرش 1500 شانه گل برجسته طرح خشتی 

سفارش تلفنی محصول

فرش 1500 شانه چیست؟

اگر تاکنون برای خریداری فرشهای ماشینی به فروشگاه مراجعه کرده باشید، حتما اصطلاح چند شانه بودن فرش را شنیده‌اید، اما شاید برای بسیاری از شما این اصطلاح نامفهوم باشد، به همین منظور در ابتدا می‌خواهیم بگوییم که منظور از فرش 1500 شانه چیست؟ اگر در یک متر از قسمت عرضی قالی تعداد 1500 گره وجود داشته باشد، این بدان معناست که این بافته، فرش 1500 شانه است؛ اما قطعا شمارش این تعداد گره نه تنها کار آسانی نبوده بلکه بسیار هم سخت و زمان‌بر است. بدین منظور ما برای تشخیص شانه واقعی فرش در هنگام خرید به مشتریان توصیه می‌کنیم در آن برهه زمانی کم، به شمارش تعداد گره‌ها در یک سانتی‌متر از فرش بپردازند. به عنوان مثال در این متراژ از قسمت عرضی فرش 1500 شانه، باید 15 گره وجود داشته باشد که در این صورت می‌توان از واقعی بودن تراکم این فرش لوکس اطمینان حاصل نمود.

 

آشنایی با ویژگی‌های فرش 1500 شانه کاشان

به منظور خریدی آگاهانه و اصولی، آشنایی با ویژگی‌های فرش 1500 شانه کاشان الزامی است که در این قسمت از مطلب می‌خواهیم بدان بپردازیم. فرشهای ماشینی نیز همانند قالی‌های دستبافت از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده که هر یک از این قسمتها باید از مقادیر خوبی برخوردار باشد تا بتوان از کیفیت آن اطمینان حاصل نمود. در ادامه به معرفی هر یک از مشخصات فرش ماشینی 1500 شانه و مقادیر بسیار خوبی که تولیدکنندگان برای آن لحاظ نموده‌اند، پرداخته شده است. در صورت نیاز به خریداری چنین محصولی، با چک کردن لیبل فرش دقت داشته باشید که از موارد زیر برخوردار باشد.

تراکم

تراکم به کار رفته در تولید این محصول به ترتیب از 1500 گره عرضی و 4500 گره طولی در متراژ یک متر تشکیل شده که به همبن علت از آن به عنوان فرش 1500 شانه تراکم 4500 نیز نام برده می‌شود. به کارگیری از این تعداد گره به عنوان بالاترین شانه تراکم فرش ماشینی در حال حاضر شناخته می‌شود که از ظرافت و زیبایی فوق‌العاده‌ای برخوردار است؛ زیرا هرچه تعداد گره‌ها در شانه عرضی بیشتر باشد، ظرافت بافت فرش بیشتر خواهد بود و به همان میزان نقوش در فرش از جلوه زیباتری برخوردار خواهد بود. از طرفی انسجام و استحکام بافت فرش نیز با توجه به هر شانه با احتساب سه ردیف پود، سه برابر در نظر گرفته می‌شود و در این محصول نیز به همین ترتیب بوده و برای اطمینان از واقعی بودن آن نیز می‌توانید به شمارش تعداد گره‌ها در مقیاس یک سانتی‌متر بپردازید که در قسمت عرضی برابر 15 و در قسمت طولی نیز برابر 45 خواهد بود.

جنس

تولیدکنندگان به جهت بافت این فرش پر تراکم با جنس الیاف درجه یک، از نخ اکریلیک هیت ست استفاده نموده‌اند که در این تراکم از فرش ماشینی این الیاف با نمره نخ 44 تا 50 و ضخامت بسیار کم در عین برخورداری از مقاومت بالا به کار گرفته شده است. الیاف بافت اکریلیک الیافی نرم و لطیف، سبک وزن با خاصیت ارتجاعی و ثبات رنگی بالا است که بدین لحاظ بسیار شبیه به پشم طبیعی است و به همین علت به عنوان بهترین الیاف فرش ماشینی شناخته شده است. در خریداری فرش 1500 شانه اکریلیک دقت داشته باشید که فرش نباید بوی مواد نفتی و یا پلاستیکی بدهد. از طرفی با دست کشیدن روی آن متوجه دانه اناری بودن گره‌ها و نرمی و لطافت خاب فرش خواهید شد.

دستگاه بافت

تولید تراکم‌های بالایی چون فرش 1500 شانه با تراکم 4500 با استفاده از ماشین آلات پیشرفته و به روز ممکن است که بدین منظور دستگاه بافت HCIX2 به عنوان پیشرفته‌ترین تکنولوژی بافت ارائه شده از کمپانی وندویل بلژیک، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه قادر به تولید فرش در بالاترین تراکم با سرعت و دقت عمل بسیار زیادی است که بدین واسطه تولید پرتراکم ترین فرش ماشینی نیز صورت گرفته است.

ضخامت

از سری موارد اثر گذار در نوع کاربری فرش می‌توان به ارتفاع نخ خاب در آن اشاره داشت که این مشخصه نیز بنا به کم و زیاد بودن تراکم فرش، کاهش یا افزایش خواهد داشت. از این رو تولید فرش ماشینی 1500 شانه 4500 تراکم با ضخامت بسیار کمی صورت می‌پذیرد که علت آن هم بالا بودن تراکم گره این محصول است و در اینجا می‌توان گفت که رابطه ضخامت با تراکم رابطه‌ای کاملا عکس است. محصولات 1500 شانه حدودا از ضخامت 5 میلی‌متری برخوردار است که اندازه‌گیری آن با خط کش هم در هنگام خرید امکان‌پذیر خواهد بود.

وزن

وزن به عنوان عاملی برای استاندارد سازی انواع تراکم فرش ماشینی در ابعاد مختلف است؛ بدین معنا که وزن سایزهای دوازده متری از هر تراکم فرش ماشینی تقریبا باید با هم برابر باشد. برای مثال وزن فرش 1500 شانه 12 متری تقریبا با وزن همین سایز از تراکم هفتصد برابری می‌کند. تولیدکنندگان بدین منظور با کاهش یا افزایش ارتفاع نخ خاب محصولات را در هر تراکمی به وزن استاندارد خود رسانده که به همین علت تراکم‌های بالا با کمترین ضخامت ارائه شده تا فرش از وزنی ایده‌آل و قابل حمل و جابجایی برخوردار باشد.

 

فرش 1500 شانه چه کاربردی دارد؟

حال با توجه به خصوصیات ذکر شده در قسمت قبل می‌توان گفت که فرش 1500 شانه چه کاربردی دارد و برای چه مصارفی مناسب است؟ تراکم و استحکام بالای گره، جنس نرم و لطیف، ضخامت کم و وزن استاندارد این محصول همه این را می‌رساند که این محصول از دوام و ماندگاری بسیار خوبی برخوردار است اما با وجود این توصیه کارشناسان جهت به کارگیری از آن، استفاده در فضاهای کم تردد و یا کم رفت و آمد است تا بدین واسطه ظرافت و زیبایی چشم نواز این محصول برای همیشه حفظ گردد. ظرافت و ریزبافتی یکی از مشخصه‌های اصلی در تراکم‌های بالا است که سبب محدودیت در نوع کاربری فرش شده که این نیز منجر به افزایش طول عمر زیبایی نقش و نگار و ظرافت آن می‌شود، پس بدین منظور می‌توانید آن را به عنوان فرش پذیرایی و سالن‌های لوکس و مجلل اشرافی به عنوان فرش تزیینی مورد استفاده قرار دهید.

 

معرفی انواع مدل فرش‌های 1500 شانه و سبک‌های آن

به طور کلی فرش ماشینی 1500 شانه کاشان به صورت گل برجسته تولید می‌شود؛ بدین علت که ظرافت بافت در این فرش ماشینی زمینه برای ارائه محصولی با نهایت زیبایی و جلوه را مهیا نموده و تولیدکنندگان با به کارگیری از الیاف بافت هایبالک در کنار الیاف اکریلیک امکان تولید فرش گل برجسته فراهم شده است. الیاف هایبالک از انعطاف پذیری خوبی در برابر حرارت برخوردار است که به کارگیری در کنار الیاف مقاوم اکریلیک و حرارت دهی نهایی در مرحله آهار و پرداخت، سبب جمع شدن قسمتهای هایبالک و ثابت ماندن قسمتهای اکریلیک می‌گردد که بدین ترتیب برجستگی نقوش فرش پدیدار می‌شود. در ادامه نیز به معرفی انواع مدل فرش‌های 1500 شانه و سبک‌های آن جهت آشنایی بیشتر و به کارگیری از طرح و سبک متناسب با دکوراسیون منزل خود، پرداخته‌ایم.

فرش 1500 شانه طرح افشان

فرش 1500 شانه طرح افشان به علت عدم برخوداری از لچک ترنج، دارای سبکی مدرن و در عین حال کلاسیک است؛ زیرا در طراحی نقشه آن از نقوش سنتی مانند گلهای شاه عباسی، اسلیمی و غیره استفاده شده است. استقبال از فرش افشان 1500 شانه به جهت تناسب کاربری برای فضاهای مدرن و کلاسیک بسیار زیاد بوده و به این علت این سبک از فرش ماشینی در مدلهای متنوع با عناوین مختلفی ارائه شده است.

فرش طرح خشتی 1500 شانه

خشتی اشاره به طرح‌هایی دارد که زمینه فرش به صورت خانه به خانه طراحی شده که هر یک از این خانه‌ها را به عنوان خشت می‌شناسند و هر خشت فرش حاوی نقوش سنتی و یا طرحهایی از گل و گلدان است که آن بدین عنوان نیز نام گذاری نموده‌اند. فرش طرح خشتی 1500 شانه دارای ظرافت بافت و ریزنقشی بسیار چشم‌نوازی است که زیبایی طرح سنتی بدین واسطه چندین برابر شده است. این سبک سنتی از مدل خشتی به صورت ترنج‌دار و بدون ترنج ارائه می‌شود.

فرش ترنج دار 1500 شانه

منظور از فرش ترنج دار 1500 شانه، طرح‌هایی است که در مرکز آن قسمتی به صورت دایره بزرگ و یا بیضی شکل طراحی شده که با عنوان ترنج شناخته می‌شود، اصولا همراه با ترنج لچک هم برای سبک‌های کلاسیکی چون طرح اصفهان و نایین در نظر گرفته می‌شود، اما برخی از مدلها مانند هالیدی تنها دارای ترنج میانی است و لچک‌های گوشه‌ای مبرا است.

 

پرفروش‌ترین رنگهای فرش 1500 شانه کدام است؟

پس از بررسی سبک و مدل، قطعا به دنبال رنگ مناسب برای دکوراسیون منزل خود هستید و بدین علت بخواهید بدانید که پرفروش‌ترین رنگهای فرش 1500 شانه کدام است و استفاده از آن در چه فضا و دکوراسیونهایی مناسب است؟ از این رو در این قسمت از مطلب پرطرفدارترین و پرکاربردترین رنگهای فرش ماشینی 1500 شانه را معرفی و مورد بررسی به لحاظ هارمونی قرار داده‌ایم.

کرم

فرش کرم از طیفی روشن برخوردار است که به توصیه طراحان داخلی استفاده از در دکوراسیونهای کوچک و کم نور کاربرد بسیار خوبی خواهد داشت؛ از این جهت که با استفاده از رنگهای روشن می‌توان چنین فضاهایی را وسعت بخشید و دلبازتر جلوه داد. همچنین به کارگیری از این رنگ برای منازل کم جمعیت و کم تردد مانند فرش جهیزیه عروس به عنوان رنگی روشن بسیار مناسب‌تر است، زیرا استفاده از آن در منازل پرجمعیت، باعث کثیفی و لکهای ایجاد شده روی آن به راحتی قابل دیدن خواهد بود که بدین منظور بهتر است چنین رنگهای روشنی را متناسب با جمعیت خانواده خود انتخاب و مورد خریداری قرار دهید.

سرمه ای

اما اگر به علت برخورداری از خانواده‌ای پرجمعیت و یا خانه‌ای پر تردد به دنبال رنگی تیره و چرک تاب هستید، رنگ فرش سرمه ای بدین لحاظ بسیار پرطرفدار بوده است که شما نیز می‌توانید به انتخاب و خریداری آن بپردازید. علاوه بر آن با استفاده از رنگهای تیره، امکان تفکیک سازی فضاهای بزرگ و سریع بسیار راحت است که بدین منظور برای سالنهای بزرگ می‌توانید از این رنگ استفاده نمایید.

نقره ای

از سری رنگهای جدید فرش کاشان می‌توان به رنگ نقره‌ای اشاره داشت که افراد به وسیله آن به چیدمانی مدرن و امروزی می‌پردازد، از این رو اخیرا بسیار مورد استقبال خریداران و تولیدکنندگان در ارائه محصولات جدیدی از جمله فرش ماشینی 1500 شانه کاشان بوده است. خنثی بودن این رنگ قابلیت ست کردن فرش را با سایر رنگبندی‌های به کار رفته در دکوراسیون، بسیار آسان نموده است.

 

بررسی مزایا و معایب فرش ماشینی ۱۵۰۰ شانه

پس از بررسی نکات مهم در انتخاب بهترین فرش 1500 شانه ارائه شده تا به اینجای نوشتار، اینکه آیا فرش ۱۵۰۰ شانه ارزش خرید دارد یا نه و با توجه به قیمت بالای این محصول لوکس، هزینه پرداختی در قبال خریداری چنین محصولی به صرفه بوده یا نه نیازمند بررسی مزایا و معایب فرش ماشینی ۱۵۰۰ شانه نهایی است که شما را به نتیجه‌ای مطلوب در این زمینه خواهد رساند.

مزایا

فرش 1500 شانه گل برجسته به لحاظ ظرافت و ریزبافتی در بین سایر تراکمها زبانزد است که می‌توان آن را تراکمی عالی برای ارائه طرح‌های پر نقش و نگار و اصیل ایرانی دانست. ظرافت بافت در این محصول سبب شده تا نقوش با وضوح و جزئیات بسیار خوبی در چنین تراکمی طراحی گردد. همچنین تولید تراکمهای بالا با استفاده از ماشین آلات به روز، سبب ارائه طرحهایی مدرن و شیک از این محصول متناسب با فضاهای امروزی شده است. علاوه بر آن پالتهای رنگی که برای تولید آن منظور می‌شود نیز بسیار جدید و فوق‌العاده زیبا است که بدین هلت می‌توان این محصول را برای انواع دکوراسیون مدرن و کلاسیک به کار برد.

معایب

هر کالا و محصولی قطعا از عیوب خاص خود نیز برخوردار است که از جمله معایب فرش 1500 شانه می‌توان به محدودیت در کاربری آن به جهت پرتراکم و ظرافت بالا برای تمامی مکان‌ها اشاره داشت. از طرفی نیز قیمت بالای این محصول بسیاری از متقاضیان را در تهیه و خریداری این محصول دچار تردید و نگرانی برای صرف هزینه و بودجه خود نموده است.

 

قیمت فرش 1500 شانه تراکم 4500

قیمت فرش 1500 شانه تراکم 4500 به علت برخورداری از تراکم و هزینه‌های مصرفی بالا، بحثی بسیار پرچالش است که متقاضیان را دچار خود نموده است. با وجود اینکه قیمت فرش 1500 شانه کاشان گران است، اما در مقایسه با محصولات دستبافت که حتی می‌توان ظرافت و زیبایی بیشتری را بدان نسبت داد، بسیار مناسب و مقرون به صرفه است. به جرات می‌توان گفت ظرافت بی نظیر این محصول و زیبایی طرح آن ارزش پرداخت هزینه‌ای چندین برابر محصولات دستبافت را دارد که به علت ماشینی بودن و عدم وجود نیروهای انسانی از پرداخت هزینه برای دستمزد بافت بدین جهت معاف خواهید بود. همچنین افزایش قیمت فرش 1500 شانه 12 متری نسبت به ابعاد کوچکتر نیز به جهت ارائه طرحی زیباتر و جلوه‌ای بهتر در دکوراسیون بسیار مقرون به صرفه‌تر و ارزش خریداری بیشتری هم به لحاظ قیمت و هم به لحاظ کاربری دارد.

 

خرید فرش ماشینی 1500 شانه با قیمت کارخانه

به منظور خرید فرش ماشینی 1500 شانه با قیمت کارخانه می‌توانید به فروشگاه اینترنتی هانی فرش به عنوان مرجعی معتبر از محصولات فرش کاشان مراجعه نموده و بدین واسطه از خریداری فرش 1500 شانه قیمت مناسب بهره‌مند شوید. این فروشگاه معتبر فرش در راستای کاهش هزینه‌های مشتری و جلب رضایت آنان، محصولات خود را بدون واسطه و به صورت مستقیم از درب کارخانه به صورت حضوری و غیرحضوری ارائه داده است.