قیمت بروز فرش ماشینی کاشان

فرش 1200 شانه اکریلیک

property-machine-carpet-1200-reeds.jpg

فرش که از مهم ترین اجزای دکوراسیون خانه هر ایرانی است امروز رونق بسیار چشمگیری در صنعت قالی بافی به خود گرفته و شهر هایی چون یزد ، کرمان ، مشهد ، کاشان و ... را به بزرگ ترین تولید کنندگان فرش در ایران تبدیل کرده است به طوری که شهر کاشان با داشتن بیش از 500 واحد تولید و تکمیل فرش ماشینی و همچنین داشتن بافندگان فرش دستباف بسیار به قطب تولید فرش ایران شناخته می شود . با وجود قیمت بالای فرش دستباف ، نیاز اکثر افراد به فرش ماشینی بیشتر شد و طی چند سال گدذشته انواع فرش ماشینی به بازار ارائه گردید که یکی آنها فرش ماشینی 1200 شانه است.

 

مشخصات و ویژگی های فرش 1200 شانه

همانطور که گفته شد امروزه فرش های ماشینی مختلفی در بازار و نمایشگاه های فرش وجود دارند که می توان به : فرش 700 شانه ، طرح 700 ، 1000 شانه ، فرش گل برجسته و ... اشاره کرد که در این مقاله شما عزیزان را با فرش 1200 شانه آشنا می کنیم.

1-تراکم در فرش 1200 شانه

این فرش زیبا معمولا به صورت فرش 1200 شانه تراکم 3600 ( بدین معنا که در هر متر مربع از عرض فرش 1200 گره و در هر متر مربع از طول فرش 3600 گره وجود دارد ) در بازار یافت می شود و اغلب دارای نقش و نگاری سنتی هستند زیرا هرچه تراکم و شانه در فرش ماشینی بیشتر باشد ، فرش ریز نقش تر شده و طرح های بیشتری در خود جای می دهد و به همین دلیل به فرش طرح دستباف یا فرش دستبافگونه مشهور هستند.

 

2-تعداد رنگ به کار رفته

از آنجایی که فرش های 1200 شانه نقوشی شلوغ تر از دیگر فرش ها دارد ، تعداد رنگ بالا در زمینه این فرش چندان زیبا و دلنشین نمی شود و به همین دلیل در زمینه این فرش 8 نوع رنگ به کار می رود یا به عبارتی فرش 1200 شانه 8 رنگ است.

جهت مشاهده طرح فرش های 1200 شانه و آشنایی با قیمت فرش 1200 شانه وارد قسمت گروه بندی محصولات در وب سایت هانی فرش کاشان شوید

 

3-ارتفاع نخ خاب

با توجه به اطلاعاتی که در مقالات گذشته داده شد تعداد تراکم در فرش با اندازه و ارتفاع نخ خاب فرش رابطه عکس دارد و هرچه تراکم در فرش بیشتر باشد ، ارتفاع نخ خاب کمتر می شود و ارتفاع استاندارد نخ خاب در فرش 1200 شانه 1±6 میلی متر است و همین امر سبب شده تا نقوش فرش خود نمایی بیشتری داشته باشند و بهتر به چشم بخورند.

 

4-ظرافت و زیبایی

بعد از فرش 700 شانه تراکم 2550 پرفروش ترین فرش ماشینی در بین ایرانیان فرش 1200 شانه است که دلیل آن ، ظرافت و زیبایی چشمگیر این نوع از فرش ماشینی می باشد.

 

5-نوع نخ به کار رفته

بهترین نخ به کار رفته در فرش هزار و دویست ، نخ اکریلیک هیت ست شده است که مزیت های بسیاری نسبت به الیافی چون پلی استر و بی سی اف دارد که از مهم ترین آنها : بدون پرز و ضد حساسیت ، مقاومت بالا در برابر فشار و سایش ، مقاومت در برابر نور و گرما ، رطوبت و ... به طوری که این فرش می تواند یک اتو یا غابلمه داغ را به مدت 5 دقیقه بدون هیچ آسیبی تحمل کند.

 

6-قیمت فرش 1200

ویژگی های ذکر شده سبب شده تا فرش 1200 شانه ماشینی فرایند تولید پیچیده تری داشته باشد و قیمت بیشتری نسبت به فرش های 700 و 1000 شانه داشته باشد اما بهترین و زیباترین فرش برای دکوراسیون های شیک و مدرن محسوب می شود.

: ما را پیگیری نمایید
کلمات کلیدی مرتبط :
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *