قیمت بروز فرش ماشینی کاشان

فرش شگی یا پرز بلند

what-is-shaggy-carpet.jpg

فرش شگی یا پرز بلند چه نوع فرشی هستند

به فرش هایی که دارای پرزهای بلند می باشند فرش ماشینی شگی یا فرش پرز بلند می گویند. این نوع از فرش ها در دسته فرش فانتزی قرار می گیرند و به دلیل تنوع رنگ و زیبایی خاص خود همه ساله در بازار فرش ماشینی تعداد زیادی از آنها به فروش می رسد. این فرش ها ازنخ های تکه تکه شده که به آنها پایل گفته می شود بافته می شوند که به همین دلیل فرش های پرز بلند یا فرش شگی نرم و لطیف و در هنگام راه رفتن بر روی آن احساس راحتی می کنیم. در این مقاله سعی شده است توضیحات کلی و کامل درباره اینکه فرش شگی یا فرش پرز بلند چیست داده بشود.

فرش های شگی نسبت به فرش ماشینی ارتفاع پایل یا نخ خاب آن سه برابر فرش های ماشینی است. فرش های پرز بلند معمولا در مکان هایی از جمله اتاق خواب ، اتاق کودک ، آشپزخانه و غیره پهن می شود. این فرش ها بسیار سبک هستند و دارای رنگ ها و طرح های زیادی می باشند.

فرش های شگی از اکرلیک ، پلی پروپلین ، پشم ، پلی استر و غیره بافته می شوند و مناسب برای هر محیط می باشد که این فرش به فرش های شگی پلی استری معروف هستند. فرش شگی از جنس پشم بوده و همین ویژگی باعث می شود تا گرد و غبار را جذب کند و محیط را تمیز نگهدارد. فرش پرز بلند بر خلاف فرش ماشینی عمر کمتری دارد و شستشو آنها آسان نیست.

ناگفته نماند که اینگونه فرش ها نباید در اتاق کودک پهن شود زیرا فرش شگی یا پرز بلند جاذب کثیفی و خرده های مواد می باشد و همین امر باعث از بین رفتن فرش به مرور زمان می شود.

: ما را پیگیری نمایید
کلمات کلیدی مرتبط :
'فرش شگی' , 'فرش پرز' , 'فرش فانتزی' , 'فرش پرز بلند چه نوع فرشی است' , 'فرش ماشینی' , 'فرش شگی یا فرش پرز' , 'بازار فرش ماشینی'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *