قیمت بروز فرش ماشینی کاشان

روانشناسی رنگ در فرش ماشینی

effect-carpet-color-decoration.jpg

در انتخاب رنگ های فرش ماشینی هم مانند انتخاب بقیه رنگ ها می توان این حس روانشناسی را کاملا درک کرد و کاملا گویاست و می توان آن را به وضوح دریافت . رنگ ها و طرح ها در فرش های مختلف می توانند گویای این باشند که فرش ؛ عشایری ، روستایی و شهری است . انتخاب رنگ فرش به شرایط آب و هوا ، نوع زندگی ، اقتصاد ، سلیقه ، مکان ، کاربری فرش ، فرهنگ و غیره بستگی دارد . موضوع و انتخاب روانشناسي فرش كمتر در مباحث و گردهمايي‌ها در ايران مطرح شده است . در حالي كه در خارج از كشور به خصوص در اروپا اين موضوع جايگاه خاصي دارد و بیشتر به آن اهمیت می دهند . در این مقاله ما با انتشار چند نکته مهم در مورد انتخاب بهترین رنگ فرش برای انواع دکوراسیون و تاثیرات این رنگ ها در  مکان های مختلف چیست ؟ و چگونه بهترین انتخاب را داشته باشید . یکی از عواملی که در انتخاب فرش باید در نظر گرفت رنگ آن است که تاثیری به سزا در دکوراسیون و جلوه سایر وسایل دارد .

+ بیشتر بدانید : مفهوم رنگ فرش بدانید

 

نکاتی جهت انتخاب بهترین رنگ فرش در هماهنگی با دکوراسیون

اگر فضا را کوچک تر بخواهیم نمایش دهیم ؛ به کار بردن فرش هایی با طرح های بزرگ ، استفاده از پوشش های متفاوت برای کف در یک فضا ، استفاده از قالی و قالیچه ، مخصوصا با رنگ و طرح های متفاوت فضا را کوچک تر جلوه می دهد .

پوشش کف و ارتباط آن با ارتفاع فضا ؛ به کار بردن کف پوشی با بافت یا پرز بلند ، سبب می شود این پوشش در چشم بیینده نزدیک تر دیده شود . همین تاثیر سبب می شود تا فاصله کف تا سقف هم کمتر به نظر آید .

کف پوش تیره تر از دیوارها ؛ بهتر است رنگی که برای فرش انتخاب می کنید ، رنگی ساده ، هماهنگ و تیره تر از دیوارها باشد ، چرا که فضا را گرم و صمیمی ، خانگی و دلچسب تر می کند .

کف پوش روشن تر از دیوارها ؛ به کار بردن رنگ روشن برای کف سبب می شود تا کف نورانی و درخشان جلوه دهد . انتخاب رنگی ساده ، هماهنگ و روشن تر از دیوارها به کامل شدن این حس کمک می کند .

اگر بخواهیم فضا بزرگ تر دیده شود ؛ انتخاب پوششی یک دست و با رنگی ساده ، بدون طرح و با بافتی نرم سبب می شود فضا بزرگ تر به نظر آید .

بنابراین اهمیت رنگ را نباید از نظر دور داشت ، زیرا رنگ فرش به عنوان یک عامل مهم تعیین کننده محدوده دید تلقی می شود . رنگ فرش باید با دقت و تأمل انتخاب شود .

 

در مورد انتخاب رنگ باید به نکات زیر توجه کرد

از رنگ های مورد علاقه خود که دوست دارید انتخاب کنید ، چون احساسات شما مهم است و نشان دهنده ی شخصیت شماست . طرح و ابعاد اتاق و رنگ وسایلی که در منزل به کار رفته است بسیار تاثیر گذار است و به خاطر بسپارید . میزان نور و روشنایی منزل را مد نظر قرار دهید . برخی از بخش های منزلتان که پر رفت و آمد است باید دقت کنید چه رنگی از فرش ها این گرد و غبار نمای فرش را بهم نمی زنند و زیاد به چشم نمی آیند . بعضی از رنگ ها می توانند این عیب هارا از خود دور کنند و بهتر است برای مکان های مثل سرو غذا از فرش هایی با طرح های خال خالی و لکه لکه و طرح های شلوغ استفاده کنید . در قسمت هایی که رفت و آمد و گرد و غبار کم است ، می توان از رنگ های روشن استفاده کرد . کف پوش محل های پر رفت و آمد باید دارای رنگ های تیره و یا بافت های مختلف و طرح های گوناگون باشد .

 

انواع رنگ ها و جلوه دادن آن ها به محیط

فرش ماشینی با زمینه زرد ؛ رنگ زرد در فرش ماشینی نشانه نور و روشنایی و هم چنین مظهر دانش و دانایی است .

فرش ماشيني با زمينه سبز ؛ رنگ سبز در فرش نشان دهنده اميدواري و آرامش است ، رنگ سبز به انسان روح میدهد . فشار خون را کاهش می دهد و مسکن آرامش اعصاب است .

فرش با زمینه سرمه ای ؛ به دلیل انرژی زیادی که دارد باعث از بین بردن استرس و ناراحتی می شود و نگاه کردن به آن سبب شادی می شود .

فرش با زمينه کرم ؛ رنگ کرم از مخلوط دو رنگ زرد و سفيد به وجود آمده است . لطافت رنگ کرم باعث ست شدن بیشتر لوازم در محل مورد نظر میباشد .

فرش با زمینه بنفش ؛ رنگ بنفش در فرش سبب آرامش و تصفیه خون شده و هم چنین نشان دهنده بی خبر بودن است .

فرش ماشینی با زمینه آبی ؛ رنگ ابی در فرش باعث تسلط بر اعصاب و ایجاد نیروی دفاعی می شود . این رنگ  نشان دهنده روح و معنویت است .

: ما را پیگیری نمایید
کلمات کلیدی مرتبط :
'رنگ فرش ماشینی' , 'رنگ فرش سال' , 'بهترین رنگ فرش ماشینی' , 'ست فرش و مبل' , 'انتخاب رنگ فرش'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *