قیمت بروز فرش ماشینی کاشان

مزایای فرش 1000 شانه نسبت به دستباف

advantages-1000-reeds-carpet.jpg

از بهترین فرش هایی که بین ایرانی ها بسیار محبوب است فرش ماشینی 1000 شانه می باشد . که از نظر قیمت نسبت به انواع دیگر از جمله قیمت 1200 شانه و 700 شانه دارای قیمت میانه ای است . از جمله ویژگی های این نوع می توان نوع بافت آن را نام برد که دارای بافت ریز نسبت به 700 شانه و 500 شانه می باشد ، به همین خاطر این فرش همانند 1200 شانه دارای شباهت های زیادی به دست بافت است و این دو را که به دلیل تعداد شانه بالا مشابه دست بافت هستند ، فرش ماشینی دست بافت گونه می نامند ( نکته قابل توجه این است که گاهی به جای واژه ی تراکم ، چگالی بافت فرش به کار گرفته می شود . ) ما در ادامه توضیح کوتاهی درباره 1000 شانه ارائه می دهیم و سپس ویژگی های 1000 شانه نسبت به دست بافت را بیان می کنیم .

 

 تمامی اطلاعات فرش ماشینی 1000 شانه

فرش های 1000 شانه توانسته است از سالهای گذشته تاکنون ورودی خوبی به بازار داشته باشد و همچنین به دلیل دارا بودن قیمت مناسب نسبت به کیفیت و زیبایی که دارد در مقایسه با فرش های دیگر بسیار سریع به محبوبیت زیادی در بین خریداران دست یافته است . محصولات این نوع از آن دارای ظرافتی فوق العاده و طراحی زیبا می باشند البته نکته ی قابل توجه این است که قیمت 1000 شانه به دلیل داشتن تعداد شانه ی بالاتر مطمئنا زیبایی بیشتر و ظرافت بهتری را به همراه دارد که باعث می شود دارای قیمتی گرانتر نسبت به قیمت 700 شانه و 500 شانه  باشد .

+ محصولات : خرید فرش 1000 شانه کلیک کنید

 

کیفیت ساخت فرش دست بافت و کیفیت ساخت فرش 1000 ماشینی

اگر چه ماشین آلات توانایی تولید فرش هایی با کیفیت و یکنواختی بالا را دارا می باشند اما در مقایسه با دست بافت می توان گفت فرش های دست بافت گره های محکم تر همراه با دوامی بالاتر هستند و مواد به کار رفته در آنها دارای کیفیت بهتری است . بالاخره چیزی که نباید نادیده گرفته شود این است که قالی ماشینی هنر و خروجی  ماشین آلات صنعتی بدون دخالت انسان می باشند اما دست بافت به صورت کامل هنر قالیبافان حرفه ای و مجرب هستند . انواع مختلفی از گره ها در بافتن دست بافت وجود دارد که توسط شرقی ها ( ترک و ایرانی و ... ) بافته شده اند که  طی سالیان زیادی  بدون هیچ گونه تغییر و آسیبی باقی مانده اند . در فرش های دست بافت ایرانی هر گره مجزا و به صورت اختصاصی بافته می شود که به یک ریسمان پایه که این ریسمان ها به طور طبیعی پایه ی تشکیل دهنده ی حاشیه های دست بافت می باشند وصل می شود .  به بیان دیگر می توان گفت فرش های دست بافت نوعی گره های اختصاصی واقعی هستند که متصل به یک ریسمان پایه می باشند و از این طریق به وجود آورنده ی حاشیه ها هستند . ولی گره هایی که به وسیله قالی ماشینی ایجاد می شوند ، در حقیقت گره های واقعی نبوده و فرش ماشینی توسط دستگاه های قالیبافی و بافندگی توانمند بافته می شود . و به دلیل وجود تعداد گره های زیاد در 1000 شانه اغلب آن ها دارای طول عمر 20 سال می باشند و همچنین به خاطر بافت آن به وسیله ی نخ با کیفیت آکریلیک در برابر گرما نیز مقاوم می باشند .    

 

کیفیت مواد اولیه فرش دست بافت و کیفیت مواد اولیه فرش 1000

در ساخت فرش دست بافت از پشم ، تار و پود و منسوجات حیوانی و طبیعی مثل ( پشم بز ، پشم گوسفند و غیره ) استفاده می شود . بافت های طبیعی و حیوانی بافت های با کیفیتی هستند که این مورد در دوام و طول عمر دست بافت تولید شده تاثیر دارد . مثلا پشم بافت مخمل مانندی داشته و خصوصیت طبیعی آن باعث می شود تا با محیط زیست سازگار باشد . همچنین پشم در برابر آتش نیز مقاوم می باشد . این ماده ، رنگ طبیعی را به خوبی جذب می کند و در آخر یک رنگ درخشان را در بافت فرش خواهیم دید . این رنگ تا سالیان متمادی در بافت آن بدون تغییر باقی خواهد ماند . اما در بافت فرش های ماشینی از الیاف غیر طبیعی یا مصنوعی استفاده می شود . در آن ها از الیاف پلی آکریلیک ، پلی استر ، پلی پروپین و غیره استفاده می شود . فرش های ساخته شده با الیاف پلی آکریلیک از نظر نوع جنس و محبوبیت در مقایسه با دیگر موارد تایید شده هستند که از این نوع در1000 شانه استفاده شده است به دلیل ریز نقش بودن و تعداد گره های بالا در آن . قالی آکریلیک از لحاظ کیفیت بالا ، جنس مناسب و دوام طولانی تر از دیگر موارد بافت آن ، پیشی دارد . اما قیمت قالی بافته شده از آکریلیک به خاطر برتری هایی که دارد بیشتر است . اما الیافی مثل پلی استر فقط به فرش ظاهری درخشان می بخشند .

 

ظاهر و قیمت فرش دست بافت با ظاهر و قیمت فرش ماشینی

یک فرش ماشینی 1000شانه و یک دست بافت ممکن است در ابتدا با نگاهی سطحی و ساده تا اندازه ای  با یکدیگر مشابه باشند ولی اگر نگاهی  دقیق تر و کارشناسانه تر داشته باشیم متوجه خواهیم شد که دست بافت دارای الیاف اختصاصی است . قالی ماشینی 1000 شانه الیاف اختصاصی با عمق بیشتری نسبت به دست بافت دارد . اما در رابطه با قیمت های دست بافت و ماشینی 1000 شانه باید بگوییم که مطمئنا دست بافت گرانتر از ماشینی می باشد . اکنون اگر قصد خرید فرشی مانند دست بافت را دارید اما می خواهید قیمتی پایین تر از قیمت دست بافت داشته باشد بهتر است که به سراغ 1000 شانه بروید . در نتیجه و همان طور که در بالا گفته شد ، فرش 1000 شانه با دست بافت دارای ویژگی های یکسانی می باشند . اما از مزایای 1000 شانه نسبت به دست بافت می توان به قیمت پایین آن نسبت به ظاهر زیبا ، جنس الیاف با کیفیت استفاده شده در آن و مقاومت آن در برابر گرما اشاره نمود .

: ما را پیگیری نمایید
کلمات کلیدی مرتبط :
'ویژگی فرش ماشینی 1000 شانه' , 'الیاف فرش 1000 شانه ماشینی' , 'قیمت فرش ماشینی' , 'مقایسه فرش 1000 شانه و دستباف'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *