قیمت بروز فرش ماشینی کاشان

نکات فنی از شانه فرش ماشینی

explanations-about-carpet.jpg

شاید شما هم یکی از کسانی باشید که برای خرید فرش ماشینی ویا دستبافت مورد نیاز منزلتان به فروشگاه فرش ماشینی مراجعه کرده اید و به احتمال زیاد در هنگام انتخاب قالی مورد نظرتان یکی از معیارهای انتخابی شما اصطلاح چند شانه بودن قالی بوده است . مثلا 500 شانه ، 700 شانه ، 1000 شانه یا 1200 شانه و غیره . در ادامه این مطلب میخواهیم توضیحاتی درباره فرش ماشینی بدهیم که می توانید آن را مطالعه کنید و از ان استفاده کنید .

 

1- نامگذاری تعداد شانه فرش

در اینجا بطور خلاصه علت این نامگذاری که به صورت 700 ، 1000 و 1200 می باشد به صورت کامل شرح داده می شود که در ادامه می توانید آن را مطالعه نمایید .

 

1-1- شانه فرش ماشینی

هر یک از دستگاههای بافندگی فرش ماشینی ( صرف نظر از مدل دستگاه ) مجهز به قطعه ای به نام شانه بافندگی میباشد. این شانه در جلو دستگاه بر روی قطعه دیگری به نام دفتین نصب شده است و دارای تعداد زیادی دندانه می باشد . طول شانه به اندازه عرض بافت دستگاه بوده که معمولا 3 متر و در بعضی دستگاههای جدید بافندگی 4 و یا حتی در دستگاههای جدید 5 متر است.

 

1-2- تراکم فرش ماشینی

تراکم دندانه ها روی شانه یا به عبارت دیگر تعداد دندانه ها در واحد متر روی شانه در دستگاههای مختلف با همدیگر فرق می کند . روی دستگاه بافندگی 700 شانه تعداد این دندانه ها 500 عدد در هر متر می باشد . در دستگاههای 700 شانه تعداد دندانه ها 700 عدد در متر و در 1000 شانه و 1200 شانه به همین ترتیب 1000 و 1200 عدد در هر واحد متر می باشد . بنابراین هرچه تراکم شانه بیشتر باشد یا به عبارت دیگر تعداد دندانه ها بیشتر باشد ، تعداد نخهای عبور داده شده از این دندانه ها بیشتر شده و در نتیجه تعداد گره های بافت در عرض قالی بیشتر مِی گردد و به عبارت دیگر فرش ظریف تر به نظر می رسد .


در واقع در فرش 700 شانه تعداد گره های بافته شده در یک متر از عرض آن برابر 700 گره می باشد . باید دقت کنیم که این تراکم مربوط به عرض قالی بوده و اصطلاحی که معمولا به عنوان تراکم فرشها به کار برده می شود مربوط به طول آن است که نشان دهنده تراکم گره ها در واحد طول قالی است و با این عدد نباید اشتباه شود . بنابراین وقتی گفته می شود که فرش 1200 شانه است یعنی تراکم گره در یک متر عرض قالی برابر 1200 می باشد و هنگامی که گفته می شود " فرش ماشینی 1000 شانه " یعنی تراکم شانه ( تراکم گره ) در عرض دستگاه ( در عرض قالی ) 1000 می باشد . طبیعتا هرچه تعداد شانه بیشتر باشد قالی ظریفتر بوده و قیمت بالاتری دارد و حتی آخرین دستگاه بافندگی 1500 شانه می باشد .

: ما را پیگیری نمایید
کلمات کلیدی مرتبط :
'خرید فرش ماشینی' , 'فرش ماشینی' , 'فرش 700 شانه' , 'فرش ماشینی 1000 شانه' , 'فرش 1200 شانه'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *