قیمت بروز فرش ماشینی کاشان

فرش ماشینی

machine-carpet.jpg

فرش tva یکی از ضرورت ها برای منزل است که نیاز آن در خانه بسیار مهم و کلیدی می باشد . منظور از مهم و کلیدی بودن فرش این است که یک کفپوش مناسب ( فرش خوب ) برروی روح و روان ما تاثیر می گذارد . وقتی به طرح و نقش فرش نگاه می کنیم به ما انرژی می دهد و یا وقتی بر روی آن حرکت می کنیم ، نرمی و لطافت آن سبب شادابی می شود . در این مقاله به برسی فرش ماشینی می پردازیم.

 

فرش ماشینی

فرش ماشینی tva lhadkd گونه ای مصنوعی از قالی است و برخلاف فرش دستباف که با نیروی انسانی و با الیاف طبیعی بافته می شود ، با ابزار آلات و ماشین های صنعتی و با نخ های مصنوعی بافته می شود . به دلیل سرعت در تولید و تکمیل فرش ماشینی و همچنین استفاده از الیاف غیر طبیعی در فرش ، قیمت فرش ماشینی پایین تر از قیمت فرش دستباف است و به همین دلیل متقاضیان فرش ماشینی بیشتر از فرش دستباف است و از وقتی که فرش ماشینی روانه بازار شد ، رغیب فرش دستباف به حساب می آید . فرش ماشینی به دلیل نقش و نگار منحصر به فرد و رنگ های استفاده شده در آن مشتریان بسیار زیادی دارد و امروزه هرکس قصد خرید فرش ماشینی را دارد با وجود قیمت پایین فرش ماشینی و جذابیت خاص آن به سراغ فرش دستباف نمی رود.

 

پیشینه فرش ماشینی

پیشینه فرش ماشینی در ایران و تلاش برای تولید فرش ماشینی به هزاره دوم پیش از میلاد برمی گردد . از قدیمی ترین فرش ماشینی جهان که اثری ایرانی است می توان به فرش پازیریک اشاره کرد . رفته رفته بشر به فکر در هم تابیدن و به هم ریسیدن نخ شد و ساختن طناب را کشف کرد . باگذشت زمان زمان انسان قادر به تولید فرش دستباف شد . تاریخ پیدایش فرش ماشینی در ایران به چهل سال قبل برمی گردد که اولین فرش ماشینی در ایران و در ابتدای دهه 50 در شهر کاشان و توسط دستگاه مخمل بافی ژاکارد و با الیاف مصنوعی براق با وزنی نسبتا سبک بافته شد و روانه بازار گردید . با تولید اولین فرش های ماشینی در بازار و استقبال شدید مردم از فرش ماشینی ، جرقه ای در صنعت تولید فرش ماشینی زده شد و افراد زیادی در این زمینه روی کار آمدند و شروع به فعالیت کردند . چیزی نگذشت که کشور ایران به عنوان بزرگ ترین تولید کنندگان فرش خوانده شد و رتبه پنج را در صادرات فرش ماشینی (tva lhadkd ) به خود اختصاص داد. 

 

فرش کاشان و قطب تولید فرش در ایران

کاشان با داشتن بیش از 1000 واحد تولید و تکمیل فرش ماشینی بزرگ ترین تولید کننده فرش در ایران است و در چند سال اخیر توانسته است به مقام ( بزرگ ترین تولید کننده فرش ماشینی ایران ، شهر فرش ماشینی ، قطب تولید فرش جهان ، مهد فرش ماشینی و ... ) دست یابد که بالغ بر 75% صادرات فرش ایران در دستان کارخانجات فرش کاشان می باشد . نام فرش ماشینی کاشان نه تنها در ایران بلکه در دور دست ها نیز بر سرزبان ها است . tva 

 

پیشرفت در تولید فرش ماشینی

از مهم ترین کالاهای صادراتی ایران ، فرش ماشینی است که همه روزه روبه پیشرفت و ارتقا است . ایرانیان اولین فرش های خود را با شانه و تراکم 350 شروع کردند اما رفته رفته قادر به تولید فرش 500 شانه ، 700 شانه ، 1000 شانه و تا به امروز فرش ماشینی 1200 شانه که در دنیا نذیر ندارد شدند که حتی چند وقتی است فرش هایی با نام فرش 1500 شانه وارد بازار فرش ماشینی شده اند.

 

شانه و تراکم فرش

تراکم و شانه فرش ماشینی از مهم ترین مشخصات فنی فرش است که نقش موثری بر قیمت فرش ماشینی دارد . تراکم به تعداد گره در هر متر مربع از طول فرش و شانه به تعداد گره در هر متر مربع از عرض فرش را می گویند که علاوه بر قیمت ، نقش بسزایی در کیفیت فرش نیز دارد . چراکه هرچه شانه و تراکم در فرش بیشتر باشد ، بر دوام ، مقاومت و طول عمر آن افزوده می شود و از اینها که بگذریم فرشی که شانه و تراکم بالایی دارد از لطافت و نرمی بالایی هم برخوردار است . نه اینکه بگوییم فرش 700 شانه بی کیفیت است و فرش 1200 شانه بهتر و و مقاوم تر ، اینطور نیست هر فرشی به نوبه خود دارای ویژگی های مختص و مربوط به خود است و با یکدیگر تفاوت دارند.

 

جنس فرش ماشینی

امروزه بیشتر فرش های موجود در بازار فرش و نمایشگاه های فرش ماشینی از جنس اکریلیک هیت ست شده ، که بهترین نخ فرش ماشینی به حساب می آید بافته می شوند . الیاف اکریلیک ، به دلیل مقاومت بسیار بالا در برابر : نور ، گرما ، رطوبت ، گرد و غبار و ... مهم ترین الیاف کاربردی در کارخانه ها جهت تولید فرش هستند به طوری که این فرش ها قادرند یک قابلمه یا اتوی داغ را به مدت 5 دقیقه بدون هیچ آسیبی تحمل کنند . اما چند وقتی است که فرش هایی با نام فرش بلژیکی به بازار راه یافتند که از جنس پلی استر و ویسکوز هستند و به فرش ویسکوز هم معروفند . این فرش ها به دلیل کیفیت بسیار پایین ، اسم فرش ماشینی را خراب کرده اند . حتما در خرید فرش ماشینی به جنس فرش مورد نظر توجه داشته باشید.

 

فرش هانی : تولید کننده و عرضه کننده انواع فرش ماشینی کاشان در بالاترین کیفیت . جهت مشاهده عکس فرش ماشینی کاشان با قیمت وارد صفحه اصلی وبسایت شوید.

 

گروه توسعه و تحقیق هانی فرش

: ما را پیگیری نمایید
کلمات کلیدی مرتبط :
فرش ماشینی' , 'tva' , 'tva lhadkd' , 'فرش ماشینی کاشان' , 'خرید فرش ماشینی' , فرش
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *